Otostopçunun Galaksi Rehberi 40 Yaşında

(galeme) #41

Üçüncü kitaba başladım ben de fakat içimden bir ses finalini beğenmeyeceğimi söylüyorum. Umarım içimdeki sesin başına taş düşer.

Malum soru, malum cevap, malum sayı,… bunlar bir sonuca bağlanacak mı merak içerisindeyim.

(M. Ihsan Tatari) #42

Eğer bir şeylerin bir sonuca bağlanması için okuyorsanız yanlış yerdesiniz demektir :slight_smile: Tatmin edici bir son beklemeyin, sadece yolculuğun (kurgunun) zevzekliğinin tadını çıkarın. Yoksa hayal kırıklığı yaşarsınız.

Douglas Adams’ın bunca sene sonra yine böylesine ilgi gördüğünü görmek benim gibi bir dinozoru (1999’da okumuştum tüm seriyi) çok mutlu etti doğrusu.

Evrenin Sonundaki Restoran’a uğrarsanız günün yemeğine benden selam söyleyin :slight_smile:

(Didem) #43

Tam da 42.mesajı atmışsınız :joy::see_no_evil: Ben yazınca bozuldu tabi sayı :dancer:t2:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #44
  1. Mesaj bu bir işaret mi? :scream:

(M. Ihsan Tatari) #45

Hahaha :smiley: Neyse ki havlumun nerede olduğunu biliyorum!

(Emre Can Doğan) #46

Finali sadece siz değil, Adams da beğenmiyor. Son kitabı yazarken hayatıyla ilgili “endişeleri” varmış ve oldukça “karamsarmış.”

(kimyager_ferhat gürdoğan) #47

Günün yemeğinin çok selamı var . :grin: @mit Bayadır gelmiyormussun? But bölgem çok güzel. Butlarımı uzun zamandır çalıştırıyorum ve bol bol hububat yiyorum, bu yüzden oralar epey etlendi. :poultry_leg::poultry_leg::poultry_leg::cow2: Ohh miss :joy::joy::joy:

(M. Ihsan Tatari) #48

Yüreğim dayanmıyor :stuck_out_tongue: Tüm serideki en sevdiğim bölüm burası olabilir. İlk okuduğumda gülmekten yerlere yatmıştım. Kaç sene oldu, diyalogları hâlâ aklımda :slight_smile:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #49

Çok güldüm bende. Hiç beklemiyordum böyle birşey. Aklıma geliyor sürekli yemekte. :joy: :grin:

(Turgay) #50

O bölüm de en fazla Marvin’e güldüm.:joy:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #51

Şuan oradayım sevmiyorlar Marvin’i :joy::joy::joy:.Ben çok seviyorum ama. Dedim nerelerde bu Marvin. Sonra telefon geldi. O kadar yıl bekle. Elinde bez gemi parlat :joy::joy: :joy:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #52

Evrenin Sonundaki Restoran’da bitti. Yine çok eğlenceli bir macera oldu. Günün menüsü çok iyiydi. Marvin canımsın ne hallere düşmüssün. :grin: 3. Kitaba geçeyim ben Nihai Cevabın Sorusunu aramaya devam. :+1:t6:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #53

Krikkitlilerin selamlarını getirdim sizlere. 3. Kitapta bitti. Yine çok güzel bir macera dolu bir kitaptı. Evreni kurtardık. :+1:t6::sunglasses: Rota belli 4. kitap :+1:t6:

(Didem) #54

Özeniyorum. İlk kez okuyor olmak isterdim.

(Mustafa Yıldız) #55

Ben kütüphaneden alıp okumuştum beşi bir yerde versiyonunu. Sizi gördükçe alfadan kitabı alıp okuyasım geliyor :grin:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #56

Şuan bende ilk defa okuyacaklara özenicem galiba. :smiley: Neyseki iki kitap daha var tesellim. :grin:

Uzun zaman olduysa bence okumalısın. Günün menüsü, Marvin, Ford, Arthur, Zaphod, Trillian ve ‘Hey bilgisayar’ seni bekler.

(kimyager_ferhat gürdoğan) #58
  1. Kitapta bitti. Romantizm dolu bir kitap olmuş. İlk 3 kitaptan oldukça faklı bir şeyle karşılaşınca şaşırdım. Tabi o kitaplarla karşılaştırınca biraz zayıf kalabiliyor. Bakalkm finalde bizi ne bekliyor.

(Emre Can Doğan) #59

Yazdığı dönemde çok iyi bir psikoloji de olmadığını söylemiştim aslen

(kimyager_ferhat gürdoğan) #60

Kitaptada üstü kapalı belirtilmiş gibi sıkıldıysanız son bölüme geçin diyor tabi geçmedim

(Emre Can Doğan) #61

Ben de geçmemiştim :smiley: Sanırım kimse geçmedi ve bunu o da biliyor :smiley: