Oyun Fırsat/Kampanya Alanı

Epic Games platformu üzerinden Subnautica ücretsiz olarak dağıtılmakta. :krs:

3 Beğeni

1 yıl önce bu oyunu almış fakat sürekli fps düşmesi sorunundan muzdarip olup iade etmiştim. Tam sürüme geçtiğinde bu problemlerin kalktığı söyleniyor. Sayende tekrar deneyeceğim

2 Beğeni

Son güncellemeler ile toparladılar. Memnun kalacağını umuyorum. :baris:

1 Beğeni

Sins of a Solar Empire: Rebellion Steam’de bedava: Sins of a Solar Empire®: Rebellion on Steam

3 Beğeni

Geneshift Steam’de bedava:

3 Beğeni

5 Beğeni

Twitch Prime’a özel Devolver Digital Holiday Pack gelmiş. 7 oyun beleş.

Broforce, Hotline Miami 1-2, The Messenger, STRAFE, Crossing Souls ve The Swords of Ditto.

The Messenger gibi yılın en iyi oyunlarından biri var. Kaçırmayın.

2 Beğeni

steam kış indirimlerinde alışveriş yapanlar de hangi indirim oranları ile neler aldıklarını yazsalar aslında güzel olur

2 Beğeni

Humble Bundle’da Lego Lord Of The Rings kısa bir süreliğine ücretsiz.

6 Beğeni

Şahsen uzun süredir Steam’de güzel bir fiyata düşmesini beklediğim Assassin’s Creed Origins’i satın aldım nihayet %67 indirimle 68,97 TL’ye.

Bunun dışında yine uzun bir süredir fiyatının “iyice” düşmesini beklediğim ama inatla daha da altına düşürülmeyen Frostpunk’ı %33 indirim ile 33,50 TL’ye satın aldım. Kış geçmeden oynayayim bari dedim.

Herhalde şimdilik başka bir oyun almayı düşünmüyorum, önceki indirimlerden yeterince oyun stoğum var hali hazırda.

6 Beğeni

Benim aldıklarım da şunlar:

• Atom RPG: Sıkı birer Fallout 1&2 hayranı olan, Rus bir ekibin yaptığı yeni bir RYO. Arayüzden grafiklerine, diyalog seçeneklerinden karakter yeteneklerine kadar ilk iki Fallout’a acayip derecede sadık. Hatta giriş videosunda bile yavaş yavaş uzaklaşan, siyah beyaz bir televizyon görünüyor, sonra da atom bombası patlıyor :slight_smile: Tek farkı olayların Rusya’da geçmesi. Eh, Metro 2033 ve Stalker gibi oyunlar sayesinde Rusların bu tür kıyamet sonrası, karanlık yapımlarda çok başarılı olduğunu bildiğinden ekledim hemen sepete. Bunu indirimsiz, tam fiyatına aldım. Zaten 24 TL.

• Pathologic Classic HD: Ne zamandır methini duyduğum ama oynamaktan hep çekindiğim, ünlü bir psikolojik korku-macera oyunu. 2,10 TL’ye düşmüşken alayım dedim onu da.

• The Eyes of Ara: Sıkı bir Myst hayranı olduğumdan ne zamandır istek listemdeydi ama bir türlü doğru dürüst indirime girmiyordu, hep %30’larda geziyordu. Bu sene nasıl olduysa %70’i görmüş, kaçırmadım bu fırsatı. The Obduction da indirimde aslında ama bunun fiyatı daha uygun olduğu için şimdilik The Eyes of Ara ile yetineceğim. (Ölücü müyüm, neyim?)

• Outcast - Second Contact: 1999’da bir arkadaşımın bilgisayarında oynayıp çok sevmiştim bu oyunu. İlk 3D açık-dünya oyunudur kendisi. Morrowind’tan bile önce yaşayan bir dünya yaratmıştı. En güzel özelliklerinden biri hepsi birbirine benzeyen uzaylılardan birine “Falanca kişiyi arıyorum, nerede?” diye sorduğunuzda elini kaldırıp size o ırkdaşının nerede olduğunu göstermesiydi. O zaman için devrim gibi bir şeydi :slight_smile: Gereksiz pahalı olan remake’i %75 indirimi görünce eski günlerin hatırına tekrar oynamaya karar verdim.

• Herald: An Interactive Period Drama: Başka bir adventure daha. Bunun da demosunu oynayıp beğenmiş ama indirime girince almaya karar vermiştim. Duyduğuma göre çok az satmış ve yapımcılarının biraz desteğe ihtiyacı varmış. O yüzden az indirim almış olsa da sepete ekledim.

• Burnout Paradise: The Ultimate Box: Bunu da kırılan DVD’imin yüzü suyu hürmetine almak zorunda kaldım :smiley: Severek oynamıştım vakti zamanında, diski kırılınca da bayağı üzülmüştüm. Hazır 7,50 liraya düşmüşken Steam kütüphaneme ekleyeyim dedim. Bu aralar nedense yarış oyunu aşeriyorum. Çok da oynamam halbuki. Test Drive Unlimited 2’yi kurdum dün, ona atılacağım. Sonra da buna.

2 Beğeni

Almayı Düşündüklerim

• Finding Paradise
  • Dead Cells
  • Celeste
  • Sonic Mania
  • Divinity Original Sin 2
  • Shadow of War
  • Talos Principle
    ve gözüme takılabilecek başka sürprizler

Şuanlık aldıklarım

• Finding Paradise

Steam her seferinde olduğu gibi yine cüzdanlara el koymaya niyetli anlaşılan :frowning:

2 Beğeni

Ben henüz bir şey almadım, kütüphanemde oynanmayı bekleyen onca oyunu düşününce de birkaç istisna dışında almayacağım muhtemelen.

Ama başka bir kampanyadan bahsedeyim. Aranızda BKM Express kullanan varsa eğer, BKM Express’in mobil uygulamasından %25 indirimle Steam cüzdanı için dijital kod alabiliyoruz. Yani 25 TL’lik kodu 18,75’e, 50 TL’lik kodu 37,5 TL’ye alma imkanı var. Her kişi için günde en fazla iki alım hakkı tanımışlar ve tabi ki stoklarla sınırlıymış kampanya. Kış indirimleriyle beraber epey güzel bir kombinasyon oluyor.

6 Beğeni

Almayı düşündüğün bir şey varsa/olursa bana da söyle klasjdklfşasdf Çünkü kitap konusundaki oldukça paralel zevklerimiz neden oyunlarda da tutmasın? :hanci:

2 Beğeni

Frostpunk’ı almayı düşünenler oyunu Voidu’dan 28,27 TL’ya edinebilirler. Steam’den 5 lira daha ucuz şu anda.

https://tr.voidu.com/frostpunk

1 Beğeni

İsteyene verebilirim.

2 Beğeni

Endless Legend : Bu oyunu oynayıp fikir sahibi olanınız var mı acaba

1 Beğeni

En sağlamı satın alın 2 saati geçmeyecek şekilde oyna beğenmezsen iade edersin. İade politikasını bilmiyorsunuzdur belki diye yazdım :slight_smile:

1 Beğeni

Ben sevmemiştim bu oyunu. İlk çıktığında Oyungezer’e incelemesini yazmıştım, 6 vermiştim. Oyuncuyu çok fazla kısıtlıyordu ve savaşları bayağı sıkıcıydı. O incelememden birkaç paragraf

Karşımızda fantastik temalı bir diyar var ama elf, cüce, ork gibi bilindik ırklar yerine hepsi de birbirinden kesin çizgilerle ayrılan, sekiz orijinal sınıf bulunuyor emrimizin altında. Hepsinin nihai amacı farklı ve bu da bizlere her seferinde farklı bir oynanış deneyimi sunuyor. Hatta dilersek istediğimiz özellikleri seçip kendimize ait bir ırkı sıfırdan tasarlama imkânına da sahibiz.

Irkımızı seçip haritamızın özelliklerini belirledikten sonra kendimizi bir kahraman, iki asker ve bir adet de settler’dan oluşan küçük bir grupla baş başa buluyoruz. Her ırkın birimleri ve kahramanları birbirinden tamamen farklı özelliklere ve görünümlere sahip fakat üretilebilir sınıf sayısı sadece dört. Bunlardan biri de settler olunca geriye yalnızca üç savaş birimi kalıyor. Bu sayı bana çok az geldi açıkçası; HOMAM’daki renkli orduları burada da görmek isterdi gönül.

Oyunun savaş kısmı da pek parlak değil. Bir düşmanla karşılaştığımızda birimlerimiz birbirinden ayrılıp çevredeki altıgenlere yerleşiyorlar. Fakat adamlarımızın üzerinde direkt bir hakimiyetimiz yok; yapabildiğimiz tek şey her hamle öncesi her birine emirler vermek: saldır, kendini savun, yerini koru. Ardından “Uygula” tuşuna basıp sonuçlarını izliyoruz. Amma velâkin yapay zekâ pek bir özürlü olduğundan işler hiç de istediğiniz gibi gitmiyor ve okçularınız şen şakrak bir biçimde eli sopalı bir ızbandudun yanına kadar sokulup küfür repertuarınızı hararetle sergilemenize neden olabiliyor. Her savaş sadece 6 hamleden oluşuyor ve bu süre içinde rakibimizi yenemezsek berabere kalmış sayılıyoruz, ki bence bu çok saçma olmuş. Neyse ki savaşları otomatik olarak oynatmak da mümkün, zaten bir süre sonra hep öyle yapmaya başlıyorsunuz.

Daha da sinir bozucu olanıysa şehirlerinizden biri kuşatma altına alındığında oturup izlemekten başka hiçbir şey yapamamanız. Şehrinizde bir kahramanın bulunması ya da kışlalarınızın ağzına kadar dolu olması (içeride bir seferde sadece 4 birim tutabiliyorsunuz ve bir kez bu rakama ulaşınca yeni birim üretmek için askerlerinizi dışarı çıkarmanız gerekiyor, o da bir garip) hiçbir şeyi değiştirmiyor; çünkü adamlarınızı çıkarıp da işgalcilerle savaşamıyorsunuz. Öyle bir seçenek oyunda yok. Yapabildiğiniz tek şey, eğer varsa başka bir kahramanınızı oraya getirip düşmanı yenmek. Aksi takdirde şehriniz güme gidiyor. Rakip ordular neyse de beş tane kıytırık hayaletin gelip de koskoca orduyu kuşatması gerçekten de saçma oluyor. Yapay zekânın bir diğer dengesizliği de düşman devletlerin hareketlerinde ortaya çıkıyor. Çok hızlı büyüyüp sizi hemen geride bırakıyorlar; oyun boyunca sürekli onlara yetişmeye çalışıyor, ama son turlara kadar (hedefe 600 turnde ulaşma şartı var; o kadar da “endless” değil yani) hep geri kalıyorsunuz. Fakat tüm o ezici güçlerine rağmen bir türlü size saldırmıyorlar. Daima pasif durumdalar, anlamsız yerlerde size para teklif edip barış yapmak istiyorlar.

Hatırlıyorum da bu incelemeyi yazdıktan sonra çok genç bir arkadaş bana Facebook’tan özel mesaj atıp, “Sid Meier’den kaç para aldın lan moruk!” diye bozuk atmıştı :joy:

Tabii bu incelemeyi 2014’te yazdığımı unutmamak lazım. Dijital oyunculukta güncellemelerle oyunlarda önemli değişiklikler yapılabiliyor artık.

1 Beğeni

Bende ilk çıktığında steam’de kullanıcı görüşleri olumsuzdu diye hatırlıyorum.

Neyse o önemli değilde sahi ne kadar almıştınız? :smile:

1 Beğeni