Oyun Fırsat/Kampanya Alanı

https://www.epicgames.com/store/tr/

Vampire Bloodlines 2 Ön Sipariş: 32TL
Remedy oyunu Control Ön Sipariş: 39TL

3 Beğeni

https://www.epicgames.com/store/tr/product/the-sinking-city/home

Fiyatlar baya iyi. Özellikle rpg sevenler Vampire oyununu kaçırmasın. @alper belki seveceğin bir şey vardır.

2 Beğeni

Epic büyük oynamış bu sefer :slight_smile:

Benimde arkama Çin’i verin, bütün oyunları Türkçe çıkarttırayım üstüne Türkiye özel exclusive oyun yapayım.

Şaka bir yana bunların hiç biri Steam etkilemeyecek. Epic games sadece pazara ortak olmaya çırpınıyor.

Not: @Ufuk verdiğin linki ve siteyi açmaya, vampyr oyununu aramaya çalıştım sitelerinden. 5 dk uğraş sonucu lanet olsun deyip kapattım. Exclusive diye şişirme işlere para yatıracaklarına azcık servis sitemine para yatırsınlar.

Dip not: Evet Epic Games düşmanıyım.

1 Beğeni

Siz başka konudan geldiniz sanırım :slight_smile: Steam ile ilgili bişey söylemedim ki. Ayrıca iki firmayı yarıştırmaya çalışmak bence çok gereksiz. İlla ki iki firma ile ilgili konuşulacaksa hangisi benim için daha uygunsa onu tercih ederim. Banane kim kimi etkiler, kim kime ne yapar. Hayatımızdaki her olayı takım tutma haline getirmemiz gerçekten çok saçma.

Ek: Kaç yıldır Steam kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ilk çıktığı zamanlarda Steam’de aynı durumdaydı. Ayrıca tekrar söylüyorum bu konular çok önemli değil, önemli olan oyunu bütçeye uygun alabilmek ve oynayabilmek. Arayüzle çok da işimiz yok. Zamanla düzeltilir.

Güncelleme: Detroit Become Human 20 TL’den ön siparişe açıldı. Tüm indirimler içerisinde en iyi hak eden bu.

https://www.epicgames.com/store/tr/product/detroit-become-human/

1 Beğeni

Patron çıldırdı :smiley:

Bloodlines 2’nin nasıl olacağını bilmiyoruz. Sinking City’nin bir Murdered Soul Suspect vakası olması ihtimal dahilinde. İki oyunda piyasaya çıkmadığı için ön sipariş vermek biraz kumar olur fakat Detroit gibi bir yapım için 20 TL cidden bedava.

3 Beğeni

Hayır, ben sadece mesajınızı alıntılayıp (Epic Games haberine istinaden), cevabı genel itibariyle verdim. Yoksa dediğiniz gibi bir fikir beyanı yapmamışsınız mesajınızda. Yanlış anlaşıldı kusura bakmayın.

Ek: 2007 den beri kullanıyorum, steam durumu berbattı ama steam maddi durumu da hiç yoktu ilk kurulduğunda. Saçma rekabet, insanları şu oyunu oynamak için kendi platformuna zorunlu kılan, rakebeti kalitesiyle değil de yaptığı işgüzarlıklar yürütmeye çalışan bir şey ise evet taraf tutarım. Ayrıca bu dünya da hiç taraf tutmuyorum diyen insan yalan söylüyordur. Her insan azcık da olsa bir tarafa sempati duyar.

Ek: Steam bu ülkedeki oyuncuların bütçesini yıllarca düşündü. Dolar hala 3 tl kurunda Steamde ve Aral gibi işgüzarlar olmasa bazı büyük oyunlar da bu kurdan çıkacaktı. Steam gibi platformlara vergi koydu devletimiz. Ama fiyatlara hiç yansıtmadılar.

2 Beğeni

Sinking için dedikleriniz doğru olabilir. Zaten yapımcılar hataları düzeltmek için çıkış tarihini ertelediklerini söylemişlerdi. En azından dürüstler :slight_smile:

Ama Bloodlines ekibi sağlam onun için sorun olacağını sanmam.

1 Beğeni

Sinkind City ve Metro en çok merak ettiklerimdi. Exclusive olma durumuna baya üzülmüştüm.

1 Beğeni

Steam’in fiyat politikası konusunda haklısınız, bende takdir ediyorum. Hatta kur 1,8 diye biliyorum. Aral konuşmaya değmez. Epic fiyatları fazlaydı zaten ondan alım yapmıyordum. Ama şu an gayet uygun hiç beklemediğim kadar indirim aldı takip ettiğim oyunlar. Bu durumda da Epic’ten alışveriş yaparım. İndirime rağmen Epic seni sevmiyorum senden almam illa Steamden alacağım diye bir düşüncem olmaz.

Ayrıca bu serbest piyasa Epic’in yaptıklarında bir yanlış göremiyorum ben. Konsollarda yıllardır exclusive olayı var. Onlarda müşteri kazanmak için böyle bir yola gitmişler. Fiyatlarını uygun tuttukları sürece bence yanlış bir şey yok :slight_smile:

2 Beğeni

Evet kur 1,5-2 tl civarı olması lazım, benim hatam.

Benim nefretim Metro ile başladı. Oyunun çıkmasına az bir süre kalmıştı, alacaktım ama Steam den bir anda kaldırdılar. Çoğu kişinin de antipatisi bu olaydan sonra başladı. Benim Steam kütüphanesinde 300 den fazla oyunum var ve haliyle başka bir yerden almak istemiyorum. Hali hazırda zaten Blizzard, Uplay ve Origin Store da kullanıyorum. Ama büyük çoğunluğu Steam de toplanmış vaziyette, diğer saydığım platformlar zaten kendi oyunlarını çıkarıyorlar, bunda sakınca yok.

Ek: sorunda bu serbest piyasa altında seni bir şeye mecbur bırakıyorlar işte. Bu oyunu oynamak istiyorsan, paşa paşa buraya geleceksin, bizim platformu yükleyeceksin ve buradan alacaksın. Konsollarda exclusive farklı, Sony kendi oyununu yapar. Epic games oyun yapmıyor (exclusive olarak). Başkalarının yaptıklarını parayla sadece kendi platformlarında yayınlasınlar diye para akıtıyor sadece.

1 Beğeni

Evet farklı platformların çok olması sıkıntı ama tekelleşmeden çok daha iyi olduğu kesin. Mesela Humble’de Kingdom Come 10 TL’den satılınca, sanırım steam bu olaydan etkilendi ve şimdi bakıyorum oyunun fiyatı 89’dan 61’e düşmüş.

Ek: Bu haftanın ücretsiz oyunu.

https://www.epicgames.com/store/tr/product/stories-untold/home

@Leingrad Bu arada şimdi farkettim Sinking alan Sherlock Holmes Devil’s Daughter bedava veriliyor bilgin olsun.

2 Beğeni

Epic exclusive saçmalığıyla bu işin olmayacağını anladı ve çok güzel bir hamle. Exclusive ile oyuncu çekemez ama böyle indirimler ile çeker başından beri bunu yapsaydı kimse birşey demezdi epic’e. Meteoyu mesela steam kaça satıyorsa ben yarı fiyatına satıyorum gibi bi çıkış yapsaydı. Herkes ayakta alkışlardı. Bir de wishlist getirsin artık baktığım oyunu bir daha bulmak tam bir işkence. Sene olmuş 2019 az arayüz düzeltsin.

Quantic dream oyunlarını oynamayı çok istiyordum ama 40 lira gözüme pahalı geldi heavy rain ve beyond two souls için. Detroit bevome human’ı da youtubedan izlemiş bulundum ama 20 lira sudan ucuz gerçekten. Satın alması da çok saçma abi her oyunu niye ayeı ayrı almak zorundayım. Atayım alacaklarımı sepete tekte halledeyim ödemesini hem 75 e tamamlayayım indirim sağlarım hem her seferinde kart bilgisi girmem.

Control ve Sinking City arasında kaldım. Bütçemi zorlamamak için ikisinden birini ve 1 adet Quantic dream oyunu alacağım herhalde.

1 Beğeni

Guacamelee Super Turbo Championship Edition Humble Bundle’da 19 Mayısa kadar bedava dağıtılıyor ayrıca Steep Uplay’de 21 Mayısa kadar ücretsiz. :krs:

5 Beğeni

Yazan oldu mu bilmiyorum uplayde Steep ücretsiz olmuş.

Bir üst mesajda yazıyor :slight_smile:

1 Beğeni

Kingdom Come’culara geçmiş olsun.

sketch-1558422956513

Ne olmuş turk oyunculara?

Para iadesi yapıp verdikleri oyunu geri alacaklar yanlış anlamadıysam. Öyleyse eğer, rezillik gerçekten. İndirime girse dahi alınmaz bundan sonra.

1 Beğeni