Oz Büyücüsü’nden Sevgilerle: "Dorothy Ölmeli"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/oz-buyucusunden-sevgilerle-dorothy-olmeli/

“Teneke Adam’ın kalbini sök, Korkuluk’un beynini çal, Aslan’ın cesaretini al,” sözleriyle tanıtılan Lyman F. Baum’un Oz Büyücüsü’nün yeni ve karanlık yorumu “Dorothy Ölmeli” çok yakında raflarda! (DEVAMI…)

2 Beğeni

Konu ile ne kadar alakalı bilmem ama yazmak istedim.
Kitaba konu kurgu, 3 yaşındaki kızımın okumamı en sevdiği küçük hikayeyi oluşturuyor. O kadar çok okumuşum ki bazen hikayeyi eline alıp bana resimlerine bakarak eksiksiz anlatır. Doroty en sevdiği karakter. Ölmesin :slight_smile:

2 Beğeni

Ne güzel bir yorum, teşekkürler. :slightly_smiling_face: Benim de kızıma okuyacağım kitaplardan biri oluyor “Oz Büyücüsü”, ancak azcık daha büyümesi gerekiyor. :grin:

Çocuklar sevdikçe o karakterlerin öleceğini sanmıyorum, daha çok geleceğe gidiyorlar. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

:slight_smile: Allah bağışlasın. Hem çocukla hem de kitapla birlikte vakit geçirmek çok hoş oluyor.
Bir kitap fuarında birlikte almıştık hikayesini. En değerli kitabıdır :slight_smile:

Çocuklar kitapla buluşsun hep. Ben çok geç tanıştım kitap dünyasıyla.

1 Beğeni

Daha çok okumak için sizlerin desteğini bekleyen öğrenciler var :blush:

Kitabı çok merak ettim, fakat bazen bu tür kurgular yarattığı heyecan büyüklüğünde patlayabiliyor. O da çok canımı sıkıyor. O nedenle, merakla önyargı arasında gidip geliyorum.

3 Beğeni

Bu ay hem bir yetiştirme (12-18 yaş) yurduna kitap, hem de çocuk esirgeme kurumuna oyuncak + boyama - hikaye kitabı yardımı etkinliğine katılmış durumdayım ve bütçemi aştım bu ay için. Önümüzdeki ay için elimden gelen birşeyler olur mu bakabilirim.

Öneri için teşekkürler.

3 Beğeni

Kütüphane projesini hatırlattığın için teşekkürler @Firtinakiran . Zira bugün yarın diye diye öncekini kaçırmıştım; uyandım ve ayak üstü bir iki kitap seçebildim. Şimdi kaçırmamış olmanın mutluluğunu yaşıyorum :slightly_smiling_face: :+1:

Aynı git- gel bende de mevcut; uyarlamanın eserin gücü altında ezilmemesi için yazarın sağlam kaleme alması gerekiyor, yoksa hüsran ve vakit kaybından öteye gitmiyor :upside_down_face:

2 Beğeni