Panik Yok! Sadece "Otostopçunun Galaksi Rehberi" Dizi Oluyor!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/otostopcunun-galaksi-rehberi-hulu-dizi/

Havlunuz hazır mı? Douglas Adams’ın meşhur bilimkurgusu “Otostopçunun Galaksi Rehberi”, Hulu etiketiyle dizi olmaya hazırlanıyor! (DEVAMI…)

5 Beğeni

Ee çok güzel haber işte. Abidik gubidik mahalle süper-kahramanı dizi filmlerinden sonra piyasa artık fantastik ve bilimkurgu eserlerine kalsın.

1 Beğeni

Şu an havalara uçuyorum;

Otostopçu’nun Galaksi Rehberimde uçma konusunda söylenenler şunlardır;
Uçmak bir sanat ya da daha doğrusu bir yetenektir.
Yetenek kendini yere atıp, yeri ıskalayabilmeyi öğrenmekte yatmaktadır.

4 Beğeni

Anam ben daha okuyamadım. :joy: Neyse artık çıkınca eş zamanlı okurum. :sweat_smile:

Yaaaa gözlerim parladı sabah sabah :smiling_face_with_three_hearts: Gün güzel başlamış oldu. 42 :dancer:t2:

Bazı şeyler keşke kitap olarak kalsa. bunun kitabı çok sattı hadi filmini yapalım filmi oldu cosplayler onlar bunlar bırakında sadece kitap olarak kalsın neden her tutan kitabın filmi veya dizisi çekiliyor anlamıyorm ki!

Halbuki ne kadar büyük bir nimet. Okuduğun eserin senaryolaşıp, büyük bütçelerle dizi film olması neden kötü ki ? Hem eserin popülaritesi artıyor, okumayan kişilerde alıp okuyor hem hayalini kurduğun dünyaların farklı yada hayalimizdekine benzer versiyonları görüyoruz. Bunda nasıl bir negatiflik olabilir ki. En kötü dizi fos çıkar, sende izlemezsin. :slight_smile: Ama ya çok güzel çıkarsa? Bugün taht oyunları dizisi, Lotr filmleri, Star wars filmleri ve onlarca kitaptan filme çevrilen muazzam yapıtlar var. Bence imkan olsa tüm kült eserler dizi film yapılsa. En azından dandik senaryolar olmaz.

7 Beğeni

Bu seri de tam bir overrated gelmişti bana yaa… İlk kitap ikinci kitap falan derken esprilerden çok sıkıldığımı hatırlıyorum.

Ama dizisini de izlerim yine de kült eser yani.

seriyi henüz bitirmedim fakat güzel haber bu :blush:

Elbette görüşünüz ve fikirleriniz için teşekkür ederim :slight_smile:
dizi / film olması tabi ki kötü bir durum değil ama bazı şeyler sadece hayal ürünlerinde ürettiklerin kadar kalsa daha hoş olabiliyor ( bu benim naçizane fikrim, sizin fikirlerinize de saygım var ) demek istediğim eminim güzel bir eser ortaya çıkar ama genel olarak kitaptan filme uyarlamaların çoğu maddi kaygılarla yapılan birkaç durumdan çekimden ibaret kalıyor …
Harry Potter serisi istisna :slight_smile: umalım da biz yanılmış olalım iyi günler

1 Beğeni

O değil de kitabı İstanbul’da unuttum. :joy: Malloryan’a çok odaklanmışım. :sweat_smile: Neyse bayram sonu onu da alıp gelirim. O zamana okunacak çok şey var. :heart_eyes: