Papağan

Bir papağan edinmek istiyorum. Daha önceden birden fazla muhabbet kuşu beslemiştim. Muhabbet kuşlarını aldığım tanıdık bir yer vardı fakat kapandı. İlk kez papağan almak istiyorum ve onlar hakkında hiçbir bilgi sahibi değilim. Nereden almalıyım, nasıl beslemeliyim, bütün bilgileri bulabileceğim herhangi bir kaynak varsa önerir misiniz? Herhangi bir kaynak yoksa, besleyen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba?

Bir ara Sultan Papağanı almaya karar vermiştim. Şuradaki arkadaşın videolarını izledim gayet bilgilendirici ve samimi gelmişti. Hoş tabi sonradan erteledim bu kararımı :slight_smile:

1 Beğeni

Sultan papağanı çok gürültücü. Bir süre beslemiştik, verdik sonra. Kapı zili gibi ses çıkarıyordu bir tanesi. İki sultan iki muhabbet bir arada olunca tam bir cümbüş oluyordu. :slight_smile:

2 Beğeni

Maalesef o kadar bir bütçem yok. Ama göründüğü üzere çok sadıklar ve albenisi çok yüksek :confused: Sultan papağanını çok istiyorum aslında. Tipini sevdiğim, küçücük kafasında tatlı tüyleri var. Tabii yoldaş olması açısından iyi midir bilemem.

1 Beğeni

Sultan papağanı aslında kolay eğitilebiliyor ve ilgiyi çok seviyorlar. Sanki bir şey anlatmak istercesine konuşma çabasına giriyorlar. :slight_smile:
Dişi olanı daha sessiz sakinken, erkek olan konuşkan ve gürültücü oluyor. Geneli böyle mi bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla anlatıyorum.

1 Beğeni

Petshop tan almak istemiyorum açıkçası. Çok hırçın ve hastalıklı oluyorlarmış. Önerebileceğiniz herhangi bir yer var mıdır? Yoksa petshop tan alınan kuşlar diğerleriyle aynı mıdır?

O konuda bir fikrim yok maalesef. Çünkü hep çeşitli tanıdıklar vasıtasıyla bize geçti kuşlar.

1 Beğeni