Pasaklı

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/pasakli-cihangir-d/

image

Butcher Babies – They’re Coming To Take Me Away Gece demini almış. Serinlik saklandığı yerden firari, kasabayı turluyor. Loş ay ışığı. Kuytuya kaçmış günün gürültüsü. Barınaklar ışıksız, ahali uykuda. Adını bilmiyor, sesini hiç duymadı kızın ama bütün can alıcı kızıllığıyla dalgalı saçları hâlâ aklında. Alevler içinde uzaklaşışı. Süzülerek, usulca. Sonbahar gelirken, onun gidişi. Unutamıyor. Kafayı… (DEVAMI…)

Merhabalar,

‘‘Sen de bir *karnifeks’sin,’’ ve ardından seyreden diyaloglar, her şeyin üst üste binmesi ve gerçeklerin ortaya çıkışı, bunun karşısında verilen tepki… Biraz aceleci mi; ne dersiniz? Ama aksi zaten tek kısımlık kısa bir öyküde pek mümkün değildir.

Öykü güzeldi ama daha ziyade ifade edişe, giriş ve finalde kullanılan anlatım biçimine bayıldım. Benim de bu gibi birkaç öyküm var kendime sakladığım ve sizinkiyle benzerliği şaşırtıcı derecede; yoksa onları da mı siz yazdınız? Şaka bir yana güzel bir öykü, ilginç bir konu ve harika bir anlatımdı; tadı damağımda.

Ellerinize, kelimelerinize sağlık.

1 Beğeni

Merhabalar,

Az dışarıdan değil de, direkt karakterin yanında o anı anlatan Deli Yusuf öykünüz aslında, zihinimde filizlenip değişiklik adına bu öyküde biraz daha deneysel takılmama sebep olan. :laughing: Onun için Blade Runner’a öykünerek öyküyü temellendirirken, “o an” ve öncesinde olanı anlatmak adına konuyu bağlamak, olanı sebepli hale getirmek için acele ettim sanırım. Maalesef. :smiley: Yaza yaza kıvamı tutturacağım inşallah. :wink:

Vakit ayırıp okuduğunuz ve değerli yorumunuz için çok teşekkürler. :baris: Gelecek seçkilerde görüşmek dileğiyle. :droll:

1 Beğeni

Deneysel çalışmaları ben de seviyorum, karaktere yaklaştıkça farklı bir netlik, yoğun duygular kazanıyor satırlar. Sizinki de buna çok güzel ve teşvik edici bir örnek olmuş. Söylemeyi umutmuşum; o üzümlü sigarillolardan ben de istiyorum :wink:

1 Beğeni