Patrick Rothfuss, Kralkatili Güncesi 3. Kitaptan Büyük Bir Parçayı Çıkarttığını ve Üzerine Tekrar Çalışacağını Söylüyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Patrick Rothfuss, Kingkiller Chronicle 3. Kitap Açıklaması – Kayıp Rıhtım

Fantastik edebiyat okurları senelerdir Patrick Rothfuss imzalı “Kralkatili Güncesi”nin üçüncü ve muhtemelen son kitabı “The Doors of Stone”u bekliyor. Son kitabın yayımlanmasının üzerinden on seneden fazla zaman geçti. Şimdilerde yazar en azından canlı yayınlarla okurlara gelişmeleri haber veriyor. Twitch ve Youtube kanallarını etkin kullanan yazar, çeşitli konseptlerde yayınlar yapıyor. Serinin ilk kitabı “Rüzgarın Adı” bundan… (DEVAMI…)

4 Beğeni

tenor

13 Beğeni

Okuyucuları bu muhteşem habere çok sevinecek desenize :smiley:

O büyük parçayı kıvırıp müsait bir yere koyar artık.

8 Beğeni

Aceleye getirir diye korkmuştum, sevindim.

8 Beğeni

Yazdığı 5 sayfayı sildi her halde.

4 Beğeni

Far ve Mola kimdi? :man_shrugging:t3::man_shrugging:t3:

1 Beğeni

Daha önce bu adam ve genel olarak yazarlar üzerinde söylediğim şeyleri tekrarlamaktan bıktığım için bir şey yazmak istemiyorum. Ama bir kitabı yazmak bu kadar uzun sürmemeli kardeşim. Hala hevesin var mı? Sahiden tüm bu konularda samimi misin? Yayıncına ver de okusun o zaman. Bir kimseden geri dönüş almadan yazdığın şeyin iyi veya kötü olduğu konusunda ne kadar doğru gözlerle bakabilirsin?

3 Beğeni

Beceremiyorum diyemiyor.

Fae Taş kapıdan geçip gittikleri yerin adı.
Mola Üniversitede medikal eğitimi alan kız öğrencilerden birisi.

2 Beğeni

Seriye başlamadım. Son kitap çıkmadan da başlamam. Okumadan ölmeyeyim dediğim kitaplardan. Hayırlısı.

1 Beğeni

Pat sen bırak bu işleri.Senden yazar falan olmaz.Ancak bakkal çırağı olup boş vakitlerinde çip ve kraker aşırırsın.

1 Beğeni

Adamın yayınlarını takip eden var mı? Yani ne yapıyor? Canlı açıb oyun mu oynuyor, başka videolar açıb eleştiriyor mu? Ne yapıyor bu adam?

1 Beğeni

Yazar ilk iki kitapta çok büyük bir iş başarmıştı. Son kitapta da durumun çok da farklı olacağını düşünmüyorum. Sanırım yazar sevdikleri tarafından olumsuz eleştirilere maruz kalıyor veya ciddi özgüven problemleri çekiyor. Aksi durumda ben son kitabı bu kadar bekleyeceğimizi düşünmüyorum. Tabii bir de yazarın kitaba bakışı var. Yazar bu seriyi ana serisi olarak görüyor. Yüzüklerin Efendisi romanının Tolkien’in ana serisi olduğu gibi. Halihazırda çok iyi dönüşler almış kitap serilerini ana seri haline getirme ve tüm yazarların en büyük arzusu olan kalıcı ve vurucu bir seri üretme mantığı yazarların tek büyük seriden öteye gidememelerine neden oluyor. Sadece Rothfuss değil bir dönem J.K. Rowling bile son kitabını çıkaramıyordu. Her sene bir kitap mantığı ile eserlerini üretmeseydi onunda aynı olabilirdi durumu. Öte yandan ana serisini ürettiğinden başka bir kitap serisi yazma uğraşına girmedi korkusundan. Baya yıkıcı bir bakış açısı yani.

3 Beğeni