Patrick Rothfuss "Kralkatili Güncesi"nin Sadece Başlangıç Olduğunu Söylüyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/patrick-rothfuss-kralkatili-guncesinin-sadece-baslangic-oldugunu-soyluyor/

Gün geçtikçe yazdığı kitapların güzelliğinden çok bir türlü tamamlayamadığı kitabıyla anılan Patrick Rothfuss, gelecek yıllarda da sevenlerini bekletmeye devam edecek gibi görünüyor. (DEVAMI…)

8 Beğeni

Sanırım bu daha olası bir varsayım. Artık yazıp yazmama mevzusunu geçtim. Bu kadar yıl okurlarını bekletmesini geri alamaz.

6 Beğeni

Heyecanlanmıyorum. 3. kitabı fiziken görmeden de neyin ne kadar büyük olduğuyla ilgilenmiyorum. Hayal tacirliği gibi gelmeye başladı bu iş bana.

Yazar elbet istediği zaman yazacak kitabı. Sadece sürekli umut vermesi beni bıktırdı artık.

7 Beğeni

Yarım olduğu için bir türlü başlayamadım bu seriye, uzun bir süre daha da başlayamayacam gibi duruyor. Keşke bu kadar çok demeç vereceğine yazım sürecini hızlandırsa da hem ilk iki kitabı bitirip üçüncüyü bekleyenleri hem de başlamak için serinin tamamlanmasını bekleyenleri mutlu etse.

1 Beğeni

Umarım görmeye yaşımız yeter.

Çiftlik Bank bu kadar kandırmadı milleti bee…

15 Beğeni

"Hâlâ cevaplanmamış bir ton soru var ki bu iyi bir hikâyenin göstergesidir."
Demek ki burada ters düşüyoruz. Toplamda 2 bin sayfa olan kitaplarda, seriye ismini veren kralı bile görememişken bunun hikâye için iyi olduğuna yormak bir hayli tuhaf geliyor. Patrick abi hayal kurmaya devam etsin, nasıl olsa bunlar açıklamadan ibaret kalacak.

5 Beğeni

Verdiği cevaplar saçmalık derecesinde garip ve anlamsız. Bir ihtimal elinde o kadar doküman ve fikir oluştu ki, bir sonra ki kitaplarin altyapisini hazırladı. Bir fikrimde artık işin içinden kalkamayacak ve TV de boy göstereceği son dönemlerde popülerliğini boş umutlar vererek korumaya çalışıyor.

İnşallah Patrick ciğim ya inşallah !!!

1 Beğeni
  1. kitap çıkınca seriye başlayacaktım.Bu gidişle çok zor görünüyor.

Bahsettiği soruların hikâye için bu kadar önemli şeyler olduğunu sanmıyorum. O konuyla ilgili konuşurken Yüzüklerin Efendisi örneği verip “Nasıl ki 3 kitap o hikayeyi tamamlamış ama pek çok karakter ve yerle ilgili her şeye cevap vermemişse öyle olacak,” gibi bir şey demişti. Ben de bunun normal olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Keşke adam yazsa da böyle varsayım üzerinden değil “Niye buna cevap vermemiş ya?” diye falan konuşsak :smiley:

2 Beğeni

Çok donanımlı ve kendi deyimiyle çok tembel arkadaş, vaat ettikleriyle okurlarını kandıran bir arkadaş ne denir ki inşallah gaza basar da en azından bu seriyi tamamlar.

2 Beğeni

Tamamen hayal tacirliği. Hala ilgiyi üzerinde tutma çabaları. Destan yazan adamlar bu kadar göz önünde olmuyor, sen de biraz işe kendini ver. 3. kitabı bitir başka ihsan istemez. 3. kitap bitince de beklemeyeceğim yeni kitap/seriyi. Beklediğine değmez, takip etmeye gerek yok. Şu adamı topluca takip etmeyi bıraksalar iyi olacak, bu adam sosyal medya ünlüsü değil ki, yazar. Yazarlık yapmıyorsa adamı şımartmaya gerek yok artık. Bunu görünce aklıma Orkun Uçar geliyor, o kadar kitap yazacağım falan filan dedi, yıllarca bir kitabı zor yazdı.

4 Beğeni

Stephen King olsaydı yerinde, o evrenin kökünü kurutana kadar yazar ve sonra da başka bir evren daha yaratıp, onun da yarısına gelirdi şimdiye :slight_smile:

5 Beğeni

Aklıma şu video geldi :smiley:

2 Beğeni

“Today I realized I can’t read as fast as Stephen King write” :joy:

3 Beğeni

Bekle dedi gitti ben beklemedim o da gelmediiiii…

5 Beğeni

ulan bizi masum kitap okuyucuşu mu sannettin az at petrik ve azda brandon sanderson a bak yatmak herkesin hakkı ama yalan söyleyip umutlandirma
i am don vit dis !

2 Beğeni

Ha ha ha… Aynen :slight_smile:

Bazen bu şahsiyeti Brandon Sanderson ile kıyaslıyorum da bu adamın yazar olmadığına kanaat getiriyorum.

4 Beğeni