Patrick Rothfuss Üçüncü Kitabını Neden Yazamıyor?

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/kayip-rihtim/kayip-koseler/patrick-rothfuss-ucuncu-kitabini-neden-yazamiyor/

Kralkatili Güncesi Serisi’nin üçüncü cildini yıllardır bekliyor ama bir türlü kavuşamıyoruz! Peki neden? Bu adam bu kitabı neden yazmıyor? Pisliğine mi yapıyor yoksa başka bir sebebi mi var? Gelin hep beraber bakalım. (DEVAMI…)

9 Likes

Harika bir yazı, teşekkür ederiz. Bence daha uzun bir süre bekleyeceğiz :frowning:

1 Like

Arkadaşlar Brandon Sanderson ile iletişime geçelim, zaman çarkını bitirdiği gibi bu seriyi de bitirsin hepimiz dağılalım. Aksi halde bir beş on yıl daha kitabın geleceği yok.

9 Likes

Ama o zaman Rothfuss haberlerinin altındaki, “Hadi yaz artık Rothfuss şu kitabı da sen de kurtul biz de be kardeşim!” temalı yazılara bakıp şeytanî gülüşümüzü atamayız ki :’)

2 Likes

Nedense 2021 gibi hissediyorum. İçime doğdu diyeyim.

1 Like

Ben bu kadar mükemmeliyetçi birinin ekleye çıkara yıllar sonra yamalı bohça gibi kötü bir metin çıkarmasından korkuyorum açıkçası.

1 Like

Benim de en büyük korkum o. Zaten beklenti öyle bir noktaya geldi ki ne yazsa beğenmeyen bir kitle illaki çıkacak. Harry Potter’da olduğu gibi mesela (Ben sevmiştim ama beğenmeyen de çoktu). En azından seriye hak ettiği sonu versin, başka bir şey istemem.

1 Like

Kvothe nin duygusal dünyasına daha fazla degisin , kitabı basit bir intikam öyküsünü efsanevi bir öyküye dondursun ( lavtayla muzukle ,halk hikayeleriyle bunu suslesin ) Kvothenin karaktr gelisimine onem versin bak o zaman nasıl efsane bir kitap çıkıyor .

Aslında bakarsan ben patrick in hep Kvothe yi önemsemediğini onu egoist gibi gostrmeye calistigini düşünmüşümdür . Bu setinin kilit noktası Kvothe . Kvothe iyi olursa 3. Kitapta iyi olur .

1 Like

Ben Harry Potter ın kötü final yaptığını düşünmüyorum ya… ben beğenmiştim.

Elbette Kvothe kritik. İşte pat in yapması gereken artık üçe beşe bakmadan yayınlamak… oynadıkça kusursuzlaştırmaktan ziyade iyice bozabilir.