Patrick Rothfuss ve R.A. Salvatore Söyleşisi

(Burak Mermer) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/roportaj/patrick-rothfuss-ve-r-a-salvatore-soylesisi/

Bir tarafta Kral Katili Güncesi’nin yazarı Patrick Rothfuss, diğer tarafta Drizzt Do’Urden ile tanıdığımız R.A. Salvatore… New York Comic-Con’da bir araya gelen ikilinin keyifli sohbetini sizler için Türkçeleştirdik. (DEVAMI…)

İki yazarda çığırından çıkmış benim gözümde, biri artık seriyi uzatmanın b.kunu çıkarmış bir diğeri ise eh malum…

(kimyager _ferhat gürdoğan) #3

İkiside birbirni örnek almalı.

Bu adam daha 3. Kitabı yazmamış bende bırakayım yaz yaz nereye kadar. Hep ben mi yazıcam. Bi son seri bi tane daha yazayım.

Oha adamın serisi on, yirmi bilmem kaç olmuş yuh utan Rothfuss. Neyse sonra yazarım yaa.

(M. Ihsan Tatari) #4

Güzel bir söyleşi olmuş. Salvatore’un Buzyeli Vadisi’nin nasıl ortaya çıktığıyla ilgili anlattıklarını hem çok ilginç hem de şaşırtıcı buldum :slight_smile: Hele zamanında yere göğe sığdıramadığımız drow kültürünün Baba romanından çıkmış olması apayrı bir şaşkınlık. Ben de planlı programlı yaratılmıştır, yazılmıştır tüm bunlar sanıyordum.

Kurguda tutarlılık-tutarsızlıkla ilgili anlattıkları da tam benim düşüncelerim. Velhasılıkelam, okuması keyifli bir röportaj çevirisiydi. Ellerine sağlık Burak.

Sonlara doğru Rothfuss kendine şaka yollu laf çarpmış zaten bu konuda :slight_smile: Biri iki kitap yazmış, diğer altmış küsur.

(kimyager _ferhat gürdoğan) #5

Evet yazdıktan sonra okudum yazıyı.:stuck_out_tongue_winking_eye::sweat_smile:
Şaka bir yana tabi yazmaya devam etsin. Okuyacak güzel şeyler olduktan sonra 60-100 fark etmez. :+1:t6:

(Burak Mermer) #6

Senin de ellerine sağlık abi. Benim çeviriyi düzeltmekle kalmayıp çevirmeyi gözümün almadığı yerleri de eklemişsin, şahane olmuş.

(Rocket quuen) #7

Çok etkilenmişmiş…

(Deepreader) #8

Rıhtım sen çok yaşa!
Her gün bi yerlerinden portallar açılmasını beklediğim sıkıcı ve sıradan hayatıma heyecan kattığınız için teşekkür ederim! :laughing: Her seferinde yeni kitap haberi sanıyorum.
Bir nisan şakasının derin izlerini taşıyorum hala…