Pegasus Yayınları Soru Hattı

(fatih çetin) #593

Bu kağıt israfı konusunda ne düşünüyorsunuz?

(Kemal Küçükgedik) #594

Zevkler ve renkler. Kimine göre Garfield kâğıt israfidir, kimine göre book of suicidal bunnies (ben bazen komik bulurum).

Bu pek bana hitap etmiyor, siz de begenmeyebilirsiniz.

(Hiçliğin bekçisi…) #595

Burada bence populerlik söz konusu. Zamane gençleri bu tip akımlardan hoşlanıyorlar. Talep varsa üretim de olur. Bana göre yüzlerce kitap israf gibi geliyor. Bunları gördüğümde ben sadece üzülüyorum. Bizim zamanımızdaki hatıra defterlerinin, mektupların yerini bu tarz yeni çağ akımları aldı. İnternet dünyası çok hızlı. Artık başka ülkelerde olan bir şey hemen bizim ülkemizde de yapılıyor. Bir açıdan çağ yakalanıyor diğer açıdan yeni nesil düşündürüyor. Bunu bir de çocuğu olanlara sorun. Herkeste kırmızı kalem varsa gider siz de bir ebeveyn olarak alırsınız. Herkes sevgilisine bunu alıyorsa ve siz almıyorsanız vay halinize. Herkes uçurumdan atlıyorsa…

Ben bu tarz kitapların daha çok satması gerektiğini düşünüyorum. Bu sayede gerçek kitap okumayan insanlar biz okurların Atlas Silkindi’yi ucuza okumasını sağlayabilirler. Onların paralarıyla doy Pegasus ve bize kıyak geç!!!

(fatih çetin) #597

Bu konuda haklı olabilirsin ama yakında Atlas Silkindi kitabını basacak ağaç yani kağıt kalmayacak. Bir de böyle düşün.

Pegasus ve ucuzluk . Karton kapaklısını bile 50 liranın altında çıkarmazlar

(ömer Akdoğan) #599

Bildiğim kadarıyla Ender Serisinin telif hakları sizde, yakın zamanda, kitapların basımı ile ilgili bir gelişme olur mu?

(Umut Özak) #600

Basıcaz ama 2019’da olmayabilir demişlerdi galiba, malum ekonomik durum.

(Kemal Küçükgedik) #601

Merhaba Arkadaşlar,

Parçalanmış İmparatorluk serisinin son kitabı önümüzdeki birkaç ay içinde çıkacak. Bu seri bittikten sonra Mark Lawrence’a devam edeceğiz. Büyük ihtimalle Ahmaklar Prensi gelecek ancak henüz kesin değil.

Ayn Rand kitaplarını bu yıl içerisinde teker teker çıkarmak istiyoruz ama henüz takvimi kesinleşmiş değil.

Orson Scott Card kitaplarına büyük ihtimalle bu yıl içinde devam edemeyeceğiz.

Nevernight, Çolak Kral ve V. E. Schwab bünyemizde başka bir bölümden çıktığı için bugün onlarla ilgili sorulara yanıt veremiyorum ama öğrenir öğrenmez size dönüş yapacağım.

Fiyat politikasıyla ilgili bir yetkim ve söz hakkım olmadığını defaatle belirttim. Bu konuda bir düzenlemeye gidilmesi, mümkün olduğunca ucuzlaması inanın sizden çok benim yüzümü güldürür. Ancak bir düzenleme yapılır mı, ne zaman yapılır inanın bilmiyorum.

Ahmaklar Prensi müthiş olurdu, bildiğim kadarıyla aynı evrende geçiyor bu seri de :slight_smile:

(Kemal Küçükgedik) #603

Nevernight ve Çolak Kral’ın devam kitapları bu yıl içinde (muhtemelen ilk yarısında) çıkacak ancak V. E. Schwab konusunda bir şey diyemiyorum.

(Ahmed Loş) #604

Teşekkürler, cevaplarınız için. Umarım V. E. Schwab kitapları ile ilgili de güzel haberler alırız bu yıl içinde.

(Metal Storm) #605

Yav arkadaş su Dikenlikler Prensi serisinde uğursuzluk var ne zaman almak icin niyetlensem başka kitap alıyorum.

Merhabalar, Naomi Novik’in eserlerini daha önce sizden görmüştük. Yazarın Temeraire serisi dışında yazdığı Uprooted eseri hakkında planlarınız var mıdır?

(Fatih Cihan) #607

merheba.acaba world of the witcher kitabı için tarih belirginleşti mi ya da 2019 yılında çıkar mı?

(Sedi Çoban) #608

Arkadaşlar, “Atlantis Geni / Kökenin Gizemi 1” bu kitab nasıl? Okumaya değer mi?

Dikenlikler imparatorunu bu yılın ilk çeyreğin de görme ihtimalimiz var mı?

(Cankut Değerli) #610

Merhabalar.
Daha önce farklı bir bünyeden çıktığını söylemiştiniz ama akıbetini merak ettiğim için sormak istiyorum, Brandon Mull’un Dragonwatch serisi hakkında herhangi bir gelişme var mı, seriyi yakın zamanda okuma şansımız olacak mı?
Şimdiden teşekkürler.

(Metal Storm) #611

Gece nobeti kitabini yeniden basmayi dusunuyormusunuz?

(Arda ) #612

Life 3.0 isimli kitabın yakında geleceğini söylemiştiniz hangi ay raflara gelecek bilginiz var mı?