Pegasus Yayınları Soru Hattı

(Burak Kuşcu) #654

Merhaba, Godsgrave konusunda güncel bilgi alma şansımız olur mu? 2019’un ilk yarısına yetişir demişsiniz, merak ettim.

Doğruluk kılıcı 4.kısım çıkacak mı? Kitabı devam ettirecek misiniz?

(Arda ) #656

Ayn Rand için yeni bir gelişme var mı?

(∆) #657

İzmir kitap fuarında Çöküş ciltsiz olarak vardı, ciltlisi çıkacak mı? Ciltli için de bandrol alınmıştı diye hatırlıyorum.

(Enver Arman ★) #658

Pegasus, fiyatlandırma politikan kuşların tünediği ağacın altındaki banka otursun. Çok sert konuşmak isterdim ama edep adap kıyafetim üzerimde.

Dikenlikler İmparatoru ve Ateşle imtihan sabrımı taşıran son damla oldu. Artık odanın köşesinde “Nasıl yani? Serinin son kitabını almayacak mısın? Orda maceraya sensiz devam edecekler. Pahalı mı? Hayır canım, sadece ilk kitaptan %50-60 daha tuzlu. Al sen al, yoksa kitaplığında hoş olmayan bir boşlukla karşılaşıp moralini bozarsın.” gibi konuşan at kafalı, takım elbiseli bir adamla ilgili kabuslar görüyorum.

Bir kitaba o parayı verecek kadar varlıklı değiliz. Bunu söylemek zorundayım, böyle giderse elimdekileri satıp okuyamadıklarımı arkadaşlardan ödünç alacağım. At kafalı haklı. Hakikaten kitaplıkta yarım yamalak seriler görmemek daha iyi olur.

(Yasin) #659

Sonuna kadar katılıyorum görüşlerinize. Pegasus son çıkardığı kitaplara biçtiği fiyatlarla nereye varmak, ne yapmak istemektedir anlayan varsa beri gelsin.

(Batuhan Şimşek) #660

Tam olarak “Zaten ilk kitapları aldılar,mecbur devamını da alacaklar,ne kadar pahalı satarsam o kadar iyi.” mantığı bence.
Pegasus un fiyat politikasını zaten beğenmiyorum,en azından son zamanlarda kendilerinden okuduğum pek bir seri yok.

(Umut Özak) #661

Burası yeri değil, Kemal bey de bu eleştirinin muhatabı değil ancak sonuna kadar katılıyorum. Kızıl İsyan serisinden sonra Pegasus’tan hiç kitap almadım, serilere başlamadım ki yaklaşık 2 sene kadar oldu. İyi ki de almıyorum, kafam rahat. Ama siz fuarlarda bir Pegasus standını görün, izdiham oluyor resmen. O kadar çok kişi gelip kitap alıyor ve ondan sonra fiyatları eleştiriyor. Tepki konulmazsa olacak bu. :man_facepalming:

(Kemal Küçükgedik) #662

İlk yarısına yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz ama planlar sarkabilir de.

Evet. Kesinlikle.

Henüz yok.

Bizim bandroller yanlış yerlere gitmez (ouuv dis), bandrolü alınmışsa ciltlisi de gelir.

(Burak Kuşcu) #663

Anladım. Bekleyeceğiz madem öyle :slight_smile:

ama bu çok sert :slight_smile:

(Şeyma) #664

Benim anlamadığım mevzu ciltli olanlar da ciltsiz olanlar da aynı fiyat. Yani aslında ciltli ve ciltsiz kitaplar arasında bir fark yok muydu? Çok saçma. Çok çok saçma.

Merhaba,

Markus Heitz’in yazdığı “Cüceler” serisinin son üç kitabı çevrilecek mi?

(Mehmet ) #666

Sonunda dikenlikler İmparatoru çıkıyor :sunglasses:

(Mehmet Öztaş ) #667

@Everfever Kemal Bey, merhaba. Temeraire serisinin hukuki sürecinde bir ilerleme var mi? Ayrıca, Nöbet serisinin son iki kitabi için gelişmeler varsa paylaşabilir misiniz? Teşekkür ederim. Iyi çalışmalar.

Hava atmak gibi algılama kardeşim 2 gün önce fuardan aldım dikenlikler imparatorunu. Hatta kutusu da çıkmış onu da istedim

(Yasin) #669

Merhaba. Dan Simmons’ın The Abominable romanını yayınlayacak mısınız?

(Emre ) #670

Merhaba, Ayn Rand için malum şahısın yayınevinden bulabildiğim kitapları aldım fakat bu şahsın yazdığı önsöz/sonsöze baktım bir de kendisine baktım kitaplar içime sinmedi. Bunların çevirisiyle felan oynanmış mıdır? Hem çevirisiyle oynamasalar bile sen kimsinde kitaba ekleme/çıkarma yapıyorsun?

Kitaplar şu an çevrilme sürecinde demiştiniz, öyle bir konuşma geçti mi mesela aranızda?

(Sedi Çoban) #671

Bu qaliba demir altın serisinin 2-ci kitabından. Biliyorum burası yeri deyil, ama burada ne yazıldığını çok merak ediyorum. Bir özet geçen olursa sevinirim.

(Hüseyin gök) #672

Çöküş ciltli çıkacakmı acaba?

(Antrim) #673

Atlas Silkindi kitabını bu sene içerisinde görebilir miyiz?