Pegasus Yayınları Soru Hattı

Godsgrave ve Kızıl İsyan’la ilgili şimdilik bir şey diyemiyorum. Bünyemizde başka bir bölüm ilgileniyor onlarla.

Kutuyu en kolay fuarlardan temin edebilirsiniz. Fuardaki arkadaşlar bu konuda yardımcı olurlar. Fuardan temin etmeniz zor olacaksa serinin tamamlanmasını beklemenizi tavsiye ederim.

Planlarda bir aksilik olmazsa haziran ayı içinde çıkarmak istiyoruz.

10 Beğeni

Naomi novikin Temeraire serisine devam edilecek mi ?

1 Beğeni

Devami bir çiksa hiç düşünmeden alacağim bir seri ama bir türlu çıkmıyor arkadaş. Sebebi ise çevirmen ile pegasus arasındaki bir sorun yüzünden.

1 Beğeni

Yazarın başka kitapları çıkınca yayınevinden bir umutlanmıştım. Uzun zamandır aklımda olan bir seri ama devamı gelmiyor diye benimde elim gitmiyor malesef:/

Yayınevi yetkilisi devamının geleceğini söylemişti. Ama şu ana kadar bir gelişme görmedik.

@Everfever neden çevirmeni değiştirip yola devam etmiyorsunuz?

1 Beğeni

Yayınevine instagram hesabı ürendende yazmıştım düşündüklerine dair cevap geldi umarım kısa zamanda görürüz:) Hazır indirimde varken şuan

2 Beğeni

Başka konularda devam edeceği söylenmişti.

2 Beğeni

Ayn Rand kitaplarının çıkış tarihi ve muhtemel fiyatları belirlendiyse hakkında bilgi verir misiniz, eğer belirlenmediyse bu yaz çıkma ihtimali var mıdır?

1 Beğeni

Temeraire Serisi devam edilecek mi?

5 Beğeni

Devam edilecek. Henüz kitapların çıkış tarihleri belli değil ama devam edilecek.

Çıkış tarihleri ve muhtemel fiyatları henüz belli değil. Yaza çıkma ihtimali düşük, sonbaharda çıkma ihtimali daha yüksek.

4 Beğeni

Gece Nöbeti serisinin 1. Kitabı tükenmiş. 2. Baskıyı yapar mi?

Yirmi karakterli bir cevap vereyim: yapar.

4 Beğeni

Yapar… Hmm. Siz de İthakigilden Alican beyler gibi Geekyapar’da kitap söyleşisi yapar mısınız? Bol yaparlar.

3 Beğeni

Olabilir ama kapılarına dayanıp benimle söyleşi yapın diyemem. Ayıp olur. Utanırım ben.

13 Beğeni

Doğruluk kılıcı serisinin yeni 4. kitabı ne zaman Türkçeye çevrilecek acaba bilgi vere bilir misiniz.

Selamlar @Everfever

Kafamızı kurcalayan bir konu var. Bize yardımcı olursanız sevinirim. Naomi Novik’in Temeraire serisinin ilk dört kitabı n11 sitesinde oldukça ucuza satılıyor. Alıp almama konusunda yaptığınız açıklamalara dayanarak ikilem yaşıyoruz. Bu bağlamda;

1. Çevirmen sorunu çözüldü?

2. Eğer çevirmen değişti ise veya böyle bir ihtimal var ise seriyi en baştan mı basmayı düşünüyorsunuz yoksa kaldığınız yerden mi devam edeceksiniz?

3. Serinin kalanında veya şu an çıkmış olanlarda kapak, boyut vb. gibi bir değişiklik düşünüyor musunuz?

4. Her şeyin pozitif çözümlendiği ve çözümlenmeye yakın olduğu düşünülürse beşinci kitap bu sene içinde gelir mi?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

16 Beğeni

İyi ki ben sormamışım yoksa iki cümlelik bir soru olacaktı :slight_smile:

Bu soruya verilen cevaptan sonra kimsenin aklında soru işareti kalmaz :slight_smile:

2 Beğeni

Yani kısmen. Hâlâ mahkemeliğiz ve dava sonuçlanmadı diye biliyorum. Ama son gelişmeleri de takip etmedim. Bununla birlikte serinin devamına yeni bir çevirmenle devam edeceğiz.

Kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Hayır. Aynı kapak ve boyutlarda devam edecek.

Bu sene içinde çıkarmak istiyoruz ama daha önce de dediğim gibi kesin bir tarih veremiyorum.

Şunu da söylemek istiyorum: Naomi Novik çok sevdiğimiz bir yazar ve Temeraire serisinin başına gelenlerden ötürü, her ne kadar sorunun önemli bir kısmı bizden kaynaklı olmasa da, üzgünüz. N11 sitesinde çok makul bir fiyata satılmasının okurları şüphelendireceği aklıma gelmişti ama bu fiyatın sebebi, serinin közlerini söndürmek için değil yeniden alevlendirmek için bir çaba. Naomi Novik kolay kolay vazgeçebileceğimiz bir yazar değil.

Bu yıl içerisinde yayınlamak istiyoruz ama hacimli bir eser olduğu için gecikebilir.

21 Beğeni

Cevaplar için teşekkürler. Umarım yeni çevirmen önceki dört kitaba uygun terimlerle devam eder biz de farklılık sorunu yaşamayız. Teşekkür ederim tekrardan. :slight_smile: @Ufuk

3 Beğeni

Rica ederim. Çok daha güzel haberler vermek dileğiyle.

7 Beğeni