Pepe Le Pew'in Yaratıcısının Kızı, Karakterin Tecavüzü Meşrulaştırdığı Eleştirilerine Katılmıyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/cizgi-roman-manga/pepe-le-pew-tecavuz-elestiri-yanit/

Warner Bros.’un tecavüzü meşrulaştırdığı görüşü nedeniyle fişini çektiği Pepe Le Pew karakterini yaratan Chuck Jones’ın kızı Linda Jones’tan eleştirilere yanıt geldi. Jones yapılan eleştirilere katılmadığını açıkladı. Yakın gelecekte izleyiciyle buluşacak Space Jam 2 filminde izleyicinin karşısına çıkması beklenen çizgi karakterlerden birisi olan Pepe Le Pew, önce filmden; ardından da gelecekteki bütün yapımlardan çıkartıldı. Warner Bros.,… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Chuck Jones ’un kızı Pepe Le Pew’in eylemlerinin yalnızca modern standartlara göre değerlendirildiğinde sorunlu göründüğünü savunuyor.

Bu cümle aslında her şeyi özetliyor. Kadını da anlıyorum. Babasının yarattığı karakter sonuçta ve babasıyla bağdaştırıyor muhtemelen. Yine de zaman değişiyor.

1 Beğeni

Çocuklar için yapılmış bir çizgi film karakteri nasıl şiddeti, tecavüzü, tacizi ya da diğer kötü eylemleri normalleştirebilir ki? Tamamen saçmalık. Üstelik 1945 yılından beri yayınlanan bir karakter, boş SJW bu. Komedi olsun diye çizgi filmlere eklenen davranışların hepsini problemli kabul etmek lazım o zaman. Bugs Bunny kurnazlığı, şiddeti ve kazanmak için her şeyi yapmayı övüyor diyenler bile vardı. Tıpkı Scooby Doo, Welma’nın cinsel yönelimini merak etmek gibi bu da. Saçma.

1 Beğeni