Percy Jackson Dizisinde Başroller Resmi Olarak Açıklandı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Percy Jackson Dizisi Ana Oyuncuları Belli Oldu – Kayıp Rıhtım

image

Percy Jackson dizisi ana oyuncuları resmen duyuruldu. Kısa süre önce başrolde kimin oynayacağı açıklanan yapımda Annabeth ve Grover rollerini de kimlerin canlandıracakları belli oldu. Disney+’ın yeni uyarlaması için geri sayım sürüyor. Rick Riordan tarafından kaleme alınan ve ilk defa 2005 yılında yayımlanmaya başlayan Percy Jackson ve Olimposlular serisi, Yunan mitolojisindeki tanrı figürlerinin soyundan gelen modern… (DEVAMI…)

Black Lives Matters temalı bir oyuncu tercihi olmuş.

4 Beğeni

Uyarlamalardan artık nefret ettim.Kimse uyarladığı eseri umursamıyorsa ne manası var eseri satın almanın anlamıyorum.Keşke şu uyarlama furyası çabucak bitsede kurtulsak bunlardan.

7 Beğeni

Neredeenn nereyee :smile:

5 Beğeni

Gerçekten bezdim artık

5 Beğeni

Yine hevesimizi kursağımızda bıraktılar :blush: Yazar tasvir ettiği karakterlerden habersiz sanırım.

4 Beğeni

Hayır, Annabeth tipi önemli olmayan bir karakter de değildi ki? Kitaplarda en çok vurguyu sarı saçları ve gri gözleri alırdı. Dahası Athena’nın bütün çocuklarında aynı fiziksel özellikler bulunuyordu. Sarı saçlar ve gri gözler. İkinci seriyle ortalık milletlerin kardeşliği moduna girdiğinden; Çinlisinden İspanyoluna, İtalyanından Kızılderilisine çok fazla karakter var zaten. İlk seri de buna yakın. Percy ve Annabeth de klasik Yunanı, Akdeniz insanını temsil eden düz Amerikalılar.

Amerikan sektöründen çıkma bir ürünü tükettiğimden haberim var zaten oyuncuların kitaba benzerliğini de çok umursamam (doğru şekilde yansıtılmaması rahatsız eder ama sonuçta izlerim yani). Ama Annabeth’in tipinin karakter gelişiminde bile etkisi var yahu. Kız bir noktada aptal sarışın olarak görülmekten ne kadar yorulduğunu ve bunun için ekstra çabaladığını anlatıyor.

Gözümde Kvothe’un kızıl saçlarını değiştirmekten bir farkı yok bunun.

13 Beğeni

Filmlerde veya dizilerde çok fazla karşımıza çıkıyor artık bu SJW muhabbetleri. Seneler öncesinde salyalarım akarak okuduğum bu serinin ilk filmi çıktığında dahi Annabeth oyuncusunun seçimine laf etmiş biri olarak mevzunun oyuncunun siyahi olması değil, ana karakterin görünüşüne uymaması ve bu görünüşün hikayeye hizmet etmesi olduğunu ne zaman anlayacaklar gerçekten bilmiyorum. Aynı zamanda yaptıkları bu seçimin ırkçılık gibi mevzulara da hiçbir faydasının dokunmadığı açık. Tam tersi antipatik ve zorlama bir hareket, üstelik Annabeth ana karakter… İzlemeyeceğim.

6 Beğeni