Peter Dinklage, Disney'in Yeni Pamuk Prenses Uyarlamasını 'Gericilik' ile Suçladı: Disney'den Yanıt Gecikmedi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/peter-dinklage-disney-in-yeni-pamuk-prenses-uyarlamasini-elestirdi/

image

Peter Dinklage, Disney’in yeni Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler uyarlaması hakkında ağır eleştirilerde bulundu. Game of Thrones’un yıldız oyuncusu, Snow White’ın sıradaki adaptasyonunu tamamen gerici bulduğunu kaydetti. Disney de konuya dair resmi bir açıklama yayınladı. Disney’in 1937’deki orijinal animasyon filmine dayanarak hazırladığı yeni uyarlama, stüdyonun son 10 yıldır sürdürdüğü Cinderella, Güzel ve Çirkin, Aladdin, Aslan… (DEVAMI…)

Holywood filmlerinin öğrettiği birşey varsa oda yan karakterlere bile bir hikaye, bir düşünce ve ifade ediş biçimi tasarlandığıdır. Dinklage mağaraya mı kıl oldu yoksa hikaye mi sarmadı bilmiyorum ama nasıl anlattığın önemli. yıllar önce treasure ısland’ın uzayda geçen bir yorumunu izlemiştim başrolde de anthony quinn vardı. belki onu beklemiştir ama gericilik dıkıcıysa got’ ta neden oynadı? büyücüler ejderhalar ölümsüzler yarı tanrılar çok mu ilericiymiş, yok yaaa? Neyse ben, bir oyuncu olarak Dinkili başarılı bulurum.