Philip K. Dick Kitaplığı (Alfa Yayınları)

(kimyager _ferhat gürdoğan) #181

Heyecandan oldu. :grin: Alfa Yayınları neden toplu öyküleri beyaz kağıda bastıkları bilen var mı? Ya da beyaz kağıda kitap basmanın amacı ne?

(Abdullah ATICI) #182

Bunu merak ediyorum bende :slight_smile:

(M. Ihsan Tatari) #183

Bu çok kötüymüş yaa. PKD kitaplarını Alfa basıyor, 6:45’ten kurtulduk diye seviniyorduk biz. Burada da aynı sorunlar çıkmaya başladı karşımıza. Gözüm kapalı alırım diyordum Alfa kitaplarını, şimdi 3 kez düşüneceğim.

Şu yeni mezunlara hemen çeviri vermemeyi de çözemedi bir türlü yayınevleri. Tamam, yetenekli olur, anlarım. Ama her mezundan da çevirmen olmuyor işte. Mesela Bioshock’un çevirmeni de öyleydi, ilk çevirisiydi ve ÇOK kötüydü. Hayal kırıklığına uğramıştım.

Tabii bunda deneme çevirisi yaparken sağdan soldan yardım alıp yayınevini kandıran çevirmenlerin de suçu var. Bioshock’ta olduğu gibi…

(Ahmet Boyraz) #184

Harika görünüyor yine. :smiley: Kader Ajanları gelsin sırada 3. Kitap var.

(Hüseyin gök) #185

üçüncüsü çıktı

(Ahmet Boyraz) #187

Biliyorum. Ben sırada 3. Kitap derken alma sırası 3 de demek istedim. :smiley: Sanırım yanlış ifade ettim söylemek istesiğimi.

(Hüseyin gök) #188

Kagıt kalitesi nasıl acaba? + görsel atabilirmisin

(kimyager _ferhat gürdoğan) #189

Bildiğin A4 kağıt. Üniversitedeki ders notlarıma bakıyomuşum gibi hissettiriyor. :grin:

(Hüseyin gök) #190

Aynı sadece cilt tasarımı degişik. Ama büyülü fenerin kapagı daha iyiydi

(Ahmet Boyraz) #191

Ben ilk cildi askerde okudum. Beyaz kağıt bir farklılık oldu sadece benim için. Kalitesinise iyi bence.

(Hüseyin gök) #192

5 ciltten oluşan bir seri demi bu kitap?

(Serhat) #193

Evet. 5 ciltten oluşacak bir seri.

(Abdullah ATICI) #194

36,75 TL imiş :wink:

https://www.babil.com/yetenekliler-dunyasi-3-cilt-kitabi-philip-k-dick

(Serhat) #195

Bkm kiitap sitesinde satışa açılmış. 33,32 TL şuan için en ucuzu burası. Ayrıca daha hızlı geliyor.

Kargo bedava. :slight_smile:

Yetenekliler Dünyası - Toplu Öyküler Cilt 3

(Hüseyin gök) #196

Şuan bu 3 cilt bkmde mi en uygun fiyatta yada daha ucuza satan bir site varmı?

(Serhat) #197

Benim gördüğüm daha ucuzu satan yok. Daha doğrusu satan yok olanlarda en az 10 gün temin istiyor. Ben tüm Alfa Yayınları kitaplarını BKM üzerinden alıyorum hiç sorun yaşamadım. En fazla siparişten sonra 5. günde elimde oldu kitaplar.

(Hüseyin gök) #198

Saolun bilgi için. Amazon dan eski kapak tasarımı olan ilk 2 kitabı aldım. Hemde çok uyguna geldi👍

(Ismail Turhan) #199

İlk iki cilt Büyülü Fener’den çıkanlarla tamamen aynı. Büyülü Fener 3, 4 ve 5. ciltleri basmadı zaten. 4 ve 5. ciltlerde Alfa’dan çıkacak bu durumda. Ben ilk iki cildi Büyülü Fener’den almıştım maalesef. diğer ciltlere Alfadan devam edip seri bitince ilk iki cildi yeniden almayı düşünüyorum. Böyle saçma durumlar var işte.

(Hüseyin gök) #200

Büyülü fenerin basımı kötümü niye malasef aldım dediniz? Bende bugün sipariş verdim

(Ismail Turhan) #201

Yok ondan değil tekrar Alfadan alacağım için maalesef dedim. Kapak tasarımı dışında birebir aynı zaten kitaplar.