Philip K. Dick Kitapları (Alfa Yayınları)

Büyülü Fener, Alfa’nın alt kuruluşlarından biri zaten. Sadece kapak tasarımı ve üstündeki yayınevi logosu değişti. Bir ceplerinden çıkarıp diğerine koymuş gibi bir şey oldu.

Büyülü Fener çocuk kitaplarına yöneldi, bilimkurgular Alfa’da toplandı. Bu değişikliği de ondan yaptılar herhalde.

İlk iki cildi tekrar satın almayı düşünmüyorum şahsen. Kapak tasarımı farklı olsa da boyutları aynı. Kitaplıkta yan yana güzel dursunlar gibi bir takıntım yok.

5 Beğeni

Toplu öyküleri aldığımızda burada ki diğer kitapları içeriyor mu? Yoksa toplu öyküleri ayrı, diğer kitapları ayrı mı basılıyor?

Toplu öyküler deniyor, toplu kitaplar değil. Öykü ile kitap arasındaki farkı anlayın. Novel, novella, novelette, vs.

Altıkırkbeş’ten bahsediyor. :rofl:

1 Beğeni

:smiley: :smiley: :smiley: Yok artık. Çok çok çok nadir okurum artık 6:45 kitaplarını.

Kitapyurdu olumsuz yorumları onaylamıyor diye böyle yapıyorlar. Aldırış etmeyin.

1 Beğeni

Kitapyurdu yorumlarına hiç güvenmiyorum. Çünkü olumsuz yorumları yayınlamıyorlar.

Edit: Aynı anda aynı şeyleri yazmışız @AeroKnight-sama :grinning:

Puan için yapılmış da olabilir.

2 Beğeni

Bende Alfa’nın bastığı tüm PKD kitapları var. Ama ben yine de 6.45’in bastıklarını da aldım. Ya basmazsa diye.

Alfa yayınları ubik’i yayımlayacak mı acaba fikriniz var mı? 6:45’den kitap sipariş etmeye korkuyorum. :slight_smile:

Altıkırkbeş’i seçeneklerden sonsuza dek çıkarın arkadaşlar. Bu sayede batarlar da sevdiğimiz yazarlara ait kitapların, serilerin telifi çevirileri, dizgiyi vs. hakkıyla yapan yayınevlerine geçmiş olur. :smiling_imp:

PKD’nin elimde 2 adet 6:45’e ait kitabı var okunmamış. Onlardan biri de UBİK. Sanırım uzun bir süre okuyamayacağım gibi geliyor bana. Neden mi? Çünkü 6:45. :smiley:

Şu baskıyı edinecem en sonunda ben, amazon.com.tr’de görürsem.

2 Beğeni

Ben Philip K. Dick’e 6:45 yayınları ile başlayıp sevdim, 6:45’e rağmen! Ubik de onlardan biri, evet hatalar var; ama okunmayacak gibi değil, bence şans verin.

1 Beğeni

5 Beğeni

Titanlı Oyuncular ilk defa çevriliyor galiba. Biraz baktım çok ilginç kapaklar var. Yine çok ilginç bir kitap bizi bekliyor sanki.

image image

3 Beğeni

Arkadaşlar,aylardır Philip K. Dick’in toplu öyküler serisine başlamayı düşünüyorum,DR mağazasına girdiğimde gerçekten çok beğenmiştim basım kalitesini kitabı zaten istiyorduk istediğimde dahada arttı.Geçen günlerde de 3.cilt çıkmış.Sizden ricam kitabın basımı ve içeriği hakkında nacizane yorumlarınızı bekliyorum,kitapları elinde olanlar resimde atarsa sevinirim :grin:

1 Beğeni

Alfa kitapların genelde tasarımlarını seviyorum ben, PKD’nin toplu öyküleri henüz okumaya başlayamadım bu nedenle imla, yazım hatası, dizgi hatası vb için bir şey diyemem. Toplu öykülerin basımı ile ilgili okumadan diyebileceğim şu olur ciltli olması ne kadar güzelse beyaz kağıt olması o kadar can sıkıcı. Aşağıya fotoğraflar ekliyorum

11 Beğeni

Beyaz kagıt olunca ne oluyor ki?

Psikolojik midir bilmiyorum bana ders kitabı okuyormuşum gibi geliyor.:grin: Yoksa kâğıt kâğıttır. Kapaktı, kâğıttı, cildiydi vs. küçük ayrıntılar bazı insanları etkileyebiliyor.

3 Beğeni

Biraz önce kitaplığımdaki PKD kitaplarının listesini çıkardım. Ülkemizde PKD’nin ilk kitabı 1971 yılında Okat Yayınevi tarafından “Uzayda Suikast” adıyla yayınlanmış. Son kitap ise yakında çıkacak olan “Titan’lı Oyuncular” olacak. Toplu Öyküler ve “Titan’lı Oyuncular” ile beraber şimdiye kadar ülkemizde yayınlanan farklı PKD kitap sayısı 28.
Alfa : 15 kitap (roman+toplu öyküler)
6.45 : 11 kitap
Metis : 4 kitap (Gökteki Göz, Vulcan’ın Çekici, Yüksek Şatodaki Adam, Alfa Ayının Kabileleri)
Sarmal : 2 kitap (Dr. Gelecek ve Suikatçi)
Kavram : 1 kitap (Bıçak Sırtı)
Okat : 2 Kitap (Uzayda Suikast ve Yaratılan Dünya)
Altın : 1 kitap (Hesaplaşma)

5 Beğeni