Philip K. Dick Kitaplığı (Alfa Yayınları)

(Hüseyin gök) #202

İyi o zaman ne bilim büyülü fener bassaydı daha iyi olurdu sanki. Yeni kapak tasarımları felaket kötü benim için alfanın

(Hüseyin gök) #203

Bide sizdeki ilk 2 kitabı satsanız kaca satarsınız? Meraktan soruyorum

(Ismail Turhan) #204

Valla Nadir Kitap’ta ikisine 100 TL yazmışlar ama alan olur mu bilmiyorum. Ben şahsen satmayı düşünmem, en azından Alfa’dan seriyi tamamlayana kadar.

(M. Ihsan Tatari) #205

Büyülü Fener, Alfa’nın alt kuruluşlarından biri zaten. Sadece kapak tasarımı ve üstündeki yayınevi logosu değişti. Bir ceplerinden çıkarıp diğerine koymuş gibi bir şey oldu.

Büyülü Fener çocuk kitaplarına yöneldi, bilimkurgular Alfa’da toplandı. Bu değişikliği de ondan yaptılar herhalde.

İlk iki cildi tekrar satın almayı düşünmüyorum şahsen. Kapak tasarımı farklı olsa da boyutları aynı. Kitaplıkta yan yana güzel dursunlar gibi bir takıntım yok.

(Erdal Hellaçoğlu) #206

Toplu öyküleri aldığımızda burada ki diğer kitapları içeriyor mu? Yoksa toplu öyküleri ayrı, diğer kitapları ayrı mı basılıyor?

(Kaan Aşkın) #207

Toplu öyküler deniyor, toplu kitaplar değil. Öykü ile kitap arasındaki farkı anlayın. Novel, novella, novelette, vs.

(Kaan Aşkın) #209

Altıkırkbeş’ten bahsediyor. :rofl:

(Ahmet Boyraz) #210

:smiley: :smiley: :smiley: Yok artık. Çok çok çok nadir okurum artık 6:45 kitaplarını.

(Emre ) #211

Kitapyurdu olumsuz yorumları onaylamıyor diye böyle yapıyorlar. Aldırış etmeyin.

(m) #212

Kitapyurdu yorumlarına hiç güvenmiyorum. Çünkü olumsuz yorumları yayınlamıyorlar.

Edit: Aynı anda aynı şeyleri yazmışız @AeroKnight :grinning:

Puan için yapılmış da olabilir.

(Oğuz) #213

Bende Alfa’nın bastığı tüm PKD kitapları var. Ama ben yine de 6.45’in bastıklarını da aldım. Ya basmazsa diye.

(Buğra Uğur Yap) #214

Alfa yayınları ubik’i yayımlayacak mı acaba fikriniz var mı? 6:45’den kitap sipariş etmeye korkuyorum. :slight_smile:

(Kaan Aşkın) #215

Altıkırkbeş’i seçeneklerden sonsuza dek çıkarın arkadaşlar. Bu sayede batarlar da sevdiğimiz yazarlara ait kitapların, serilerin telifi çevirileri, dizgiyi vs. hakkıyla yapan yayınevlerine geçmiş olur. :smiling_imp:

(Ahmet Boyraz) #216

PKD’nin elimde 2 adet 6:45’e ait kitabı var okunmamış. Onlardan biri de UBİK. Sanırım uzun bir süre okuyamayacağım gibi geliyor bana. Neden mi? Çünkü 6:45. :smiley:

(Kaan Aşkın) #217

Şu baskıyı edinecem en sonunda ben, amazon.com.tr’de görürsem.

https://www.loa.org/books/311-the-philip-k-dick-collection-3-volume-boxed-set

(Didem) #218

Ben Philip K. Dick’e 6:45 yayınları ile başlayıp sevdim, 6:45’e rağmen! Ubik de onlardan biri, evet hatalar var; ama okunmayacak gibi değil, bence şans verin.

(kimyager _ferhat gürdoğan) #220

Titanlı Oyuncular ilk defa çevriliyor galiba. Biraz baktım çok ilginç kapaklar var. Yine çok ilginç bir kitap bizi bekliyor sanki.

image image

(Samet) #221

Arkadaşlar,aylardır Philip K. Dick’in toplu öyküler serisine başlamayı düşünüyorum,DR mağazasına girdiğimde gerçekten çok beğenmiştim basım kalitesini kitabı zaten istiyorduk istediğimde dahada arttı.Geçen günlerde de 3.cilt çıkmış.Sizden ricam kitabın basımı ve içeriği hakkında nacizane yorumlarınızı bekliyorum,kitapları elinde olanlar resimde atarsa sevinirim :grin:

(Alper) #222

Alfa kitapların genelde tasarımlarını seviyorum ben, PKD’nin toplu öyküleri henüz okumaya başlayamadım bu nedenle imla, yazım hatası, dizgi hatası vb için bir şey diyemem. Toplu öykülerin basımı ile ilgili okumadan diyebileceğim şu olur ciltli olması ne kadar güzelse beyaz kağıt olması o kadar can sıkıcı. Aşağıya fotoğraflar ekliyorum