Philip K. Dick Kitapları (Alfa Yayınları)

Alfa tam gaz PKD basmaya devam ediyor. Bende tam gaz PKD kitaplığımı büyütmeye devam ediyorum. Ne güzel.

4 Beğeni

Son çıkan kitapta bugün kargoya verildi. BKM 4 gün içinde tedarik etti.

Alfa yayınları yazarın Marsta Zaman Kayması, Ubik, Albemuth Özgür Radyosu, Simulakra, Yüksek Şatodaki Adam, Hesaplaşma, Android’ler Elektrikli Koyun Düşler mi? kitaplarını basacak mı, bir bilgisi olan var mı acaba?

Alfa Yayınları Soru Hattı’nda sorsanıza?

2 Beğeni

Haklısınız, soruyorum hemen :slight_smile:

Sondan Bir Önceki Gerçek. Yaa yine çok güzeldi. Çok beğenerek sıkılmadan okudum. Kitap Sovyet kontrolündeki devletler ve Batı ülkeleri arasındaki nükleer savaştan 13 yıl sonrasını anlatıyor. Radyasyon nedeniyle yer altında tanklarda yaşayan insanlar savaş için robot üretmektedir. Detaylara gerek yok tavsiye edilir. Kitabı okuduktan sonra acaba birinci ve ikinci dünya savaşı ile ilgili çekilen videolar, fotoğraflar, bilgiler ne kadar doğru diye sorgulama başladım.

1 Beğeni

Böyle bir öyküsü vardı PKD’nin şu an ismini hatırlayamadım. Acaba onu genişleterek mi bu romanı yazmış? Böyle ufak çılgınlıklar yapıyor çünkü kendisi. :smiley:

“Hmm aslında güzel konuymuş, ben bunu neden roman yapmayayım?”

Toplu öyküler kitabında vardı buna benzer bir öykü. Adını hatırlamıyorum ama robotlara pençe diyorlardı. Bana da o hikayeyi hatırlattı.

Baktım şimdi. Öykünün Türkçe adı Savunmacılar, cilt 1 Bay Uzay Gemisi’nde.

Ta kendisi. İlk ciltteki en çok beğendiğim öykülerden birisidir. Daha geniş bir evrende okumak ayrı bir zevk verecektir.

O halde bu konuyu sevenlere Stanislaw Lem’in başyapıtlarından biri olan (evet bütün eserleri başyapıt) Dünya’da Barış’ı öneririm.

3 Beğeni

Toplu Öyküleri okumadım. Bir şey diyemem. Ama kitap hakkında çok detay vermek istemem. Öyküyü genişletip kitap yaptıyda iyiki yapmış.

1 Beğeni

İlk sefer için hangi kitabını önerirsiniz ?

Toplu öyküleri okumanızı tavsiye ederim.

Onun sayfaları beyaz kağıtmış o yüzden okumak istemiyorum.

1 Beğeni

Alfa’dan çıkan Gökteki Göz kitabını çok beğenmiştim, rahatlıkla önerebilirim. Her kitabının tadı ayrı gerçi ama illa bir sıra arıyorsanız yayınevinin çıkardığı sırayla okunabilir mesala.
Beyaz kağıt önyargısı bende de var ama okumazsanız PKD güzel öykülerinden mahrum kalırsınız.

1 Beğeni

Anladım teşekkür ederim

Eğer öykülerini okumak isterseniz de Elektrikli Düşler kitabını alabilirsiniz. Bu kitapta, toplu öyküler kitaplarındaki 10 öykü var. Hem de normal kitap kağıdıyla basılı.

2 Beğeni

Bilgi için teşekkürler normal kağıda basılan diğer kitaplarını alırım muhtemelen.Keşke hepsini öyle yapsalarmış tüm öykülerinin cildi çok güzel olmuş oysa

Gelsin yeni PKD.

9 Beğeni