Philip K. Dick Kitapları (Alfa Yayınları)

PKD kitaplarını bir gün İthaki’de iyi çevirilerle görürüz belki kim bilir.

Alfa yayınlarının çevirisi çok iyi,ayriyetten ithaki yayınları çok çok sonra telifini alsa bile alfa kadar hızlı bir şekilde okuyucuya sunacagını sanmam.

10 Beğeni

Kitapları hangi yayınevinin çevirdiğinden çok kim tarafından nasıl çevrildiği önemli bence. Yoksa İthaki’nin de berbat çevirileri az değil. Biz ve Fahrenheit 451 mesela. Ama bu İthaki’nin değerini düşürmez. Aynı şey Alfa için de geçerli, PKD külliyatı şimdilik güvenli ellerde. Şu ana kadar Alfa’dan çıkan altı PKD kitabı okudum beş tanesi çeviri ve baskı olarak yeterliydi(Vulcanın Çekicinde göze batacak kadar baskı hatası var ama çeviri fena değil). Ancak önceki yorumumda da bahsettiğim gibi "Sizi İnşa Edebiliriz"i imkan olsa da toplatıp yeniden bassalar. (Bu arada Sizi İnşa Edebiliriz çok güzel bir PKD kitabı düzeltilmiş ikinci baskısı kimbilir ne zaman basılır. O yüzden bu haliyle bile olsa okunabilir)
Son olarak şunu eklemek isterim. Bilimkurgu eserlerinin biraz da kaderi galiba özensiz baskılar. Çok satan bir tür değil dolayısıyla da redaksiyon ve çeviriye yeterince yatırım yapılmıyor muhtemelen.

7 Beğeni

Eksik kitabı olan kaçırmasın bence.

Kidega’da KDV indirimleri uygulanmamış pek. Uygulandı diyor ama uygulama yok. Önceden neyse sepetim şimdi de aynı fiyatta.

1 Beğeni

Daha bugün uygulamaya başladılar Kdv indirimini. Bu indirimlerin bütün yayınevlerine uygulanması birkaç gün sürer gibi. (Hiç değilse İdefix ve D&R gibi, bir yandan %8 Kdv indirimi yapıp bir yandan da %40’lık yayınevi indirimini %35’e indirmiyorlar.)

3 Beğeni

Bende uygulansın diye bekliyordum. İthaki ve Alfa da uygulamışlar.

1 Beğeni

Sepette Alfanın yeni Sabahattin Ali kitabı vardı dün 22,75 olan fiyatı kdv düşünce 23,34 olmuş keşke diğer siteler gibi fiyatı aynı kalacak bir indirim oranı olsaydı kidega bu tutumunu bir kaç kitaba daha yapmış kdv düşünce kitap fiyatları artmış indirim konusunda iyi değildi enpara ile öyle geliyordu ama şimdi bu tutumları kötü oldu ayrıca bazı kitaplarda indirim dün sabahtan yapılırken bazı 1-2 şeklinde seri olan kitaplarda kdv indirimi birisinde var diğerinde yok mesaj attım normalde anında dönerlerdi ama bu konuda hiç ses etmediler :slight_smile:

Ben kampanyalar kısmındaki indirimler için demiştim. Kampanyalar kısmında Kidega hangi indirimi vaat ediyorsa, indirim aynı şekilde devam ediyor. Ama İdefix ve D&R vaat ettikleri indirimi hiçe sayıyorlar.

O konuda yapacak bir şey yok O site iyi şu site kötü diyemiyoruz Hepsi az bir farkla birbirinin aynısı idefix deyince baktım da onca zaman %50 indirim ile satılan Fahrenheit 451 bile kdv sonrası %41 indirime düşmüş yani kdv düşünce artık %50 indirimleri anca yıl sonunda görecek gibiyiz oda görebilirsek :slight_smile: İşin garibi Kdv düşünce indirim oranını düşürelim diye kitapları daha pahalı yaptılar :pensive: Neyse PKD konusunu saptırmayalım umarım kdv olayı rayına oturunca bizlere de olumlu yansır

Ben bu fırsatı kaçırmamayı planlıyorum. Eksik 3 kitabı da Alfa’nın kendi sitesinden sipariş edeceğim artık. Enpara ile de 15 Lira indirim alınca çok iyi bir fiyata gelecek kitaplar. :slight_smile:

1 Beğeni

Yaklaşık bir aydır Philip K Dick’in indirimlerini takip ediyorum. İdefix ve DR, KDV oranında bindirim yaptıklarından fiyatları aynı gibi. Keşke eskisi gibi kalsaydı; yüzde 30 yerine 22 indirim görmek moralimi bozuyor:) Bir ara en uygun fiyatlar BKM’deydi galiba. Daha önce hiç alışveriş yapmadığım için güvenemedim açıkçası. Kidega’nın indirimi şu anda en iyisi gibi duruyor. Yorumları okuyup akşam karar veririm artık.

BKM güvenilirdir, merak etmeyin. Fiyatlar da gayet iyi.

6 Beğeni

Yeni kitap geliyor.

10 Beğeni

Güzel yakalamışsınız :slight_smile: Yine düşündüm ama kitapları neye göre, hangi sırayla çıkadıklarını çözemedim. Bir gün oturup algoritmayı çözmeyi planlıyorum artık :slight_smile:

1 Beğeni

resim

11 Beğeni

Kapak yine çok güzel.

2 Beğeni
2 Beğeni

Ama, ya da, fakat cümleden birşey anlamadım :smirk:

çevirmen önemli ama ya da en azından “son ütücü” olsaydı bu kadar karışmazdı.

5 Beğeni