Philip K. Dick Kitapları (Alfa Yayınları)

1. ciltten hala ses yok desene. :frowning: :frowning:
1 Beğeni

Alfa Yayınevi başlığını görünce ‘‘En son okuduğunuz kitap’’ başlığına yazdıklarım aklıma geldi, buradan da yazayım dedim, haberleri olsun:

''Philip K. Dick’ in Galaktik Çömlek Tamircisi’ ni okudum bitirdim. Çok fazla sıkılmadan hatta hiç sıkılmadan, merakla okuanabilecek bir kitap. Çevirisi iyi bence. Konusu görece güzel sayılabilir. Filmini yapsalar gişede çakılır ama okuması zevkli. ‘‘Hmm bu adamın kitapları okunur’’ hissi uyandırdı. Okuduğum ilk kitabıdır da kendisi.

Bu kitapta tek eleştirilecek şey BASIMI. Çok fazla basım hatası gördüm sanki ey Alfa Yayınevi. !! ‘’

4 Beğeni

Toplu Öykülerin baskısı nasıl? Şömizli mi? Fotoğraf atabilecek olan var mı?

3 Beğeni

Teşekkür ederim. :blush: (20 karakter)

1 Beğeni

Baskısı çok güzel. Dizgi hatası ve kağıdın beyaz olması dışında kitaplığınıza ve hayalgücünüze renk katacak bir seri.

1 Beğeni

P.K.D kitaplarının hiç biri sıkmıyor. Bu adamın kafası çok farklı gerçi bunun da sebepleri var :smiley:

Basım hataları konusunda P.K.D alfa çevirilerinin hepsi böyle ne yazık ki, forumda bir kaç arkadaşla defalarca dile getirdik ama düzelme yok.

3 Beğeni
11 Beğeni

Alfa yayınları kendi sitesine eklemiş arkadaşlar kitapları

6 Beğeni

Şunlar dün eklense bayramdan önce alırdık :unamused:

Arkadaşlar Philiip K. Dick serisine başlamayı düşünüyorum.Hangi kitaplarla başlamam gerekir ? Bunun hakkında bana öneri verirseniz sevinirim…

Vulcan’ın Çekici uygun bana sorarsanız.

2 Beğeni

Bence başlangıç olarak yazarın kısa öykülerini okumalısınız. Kısa olan öykülerdeki fikirler, anlatım ve yazarın şaşırtıcı sonları, sizi yazarın uzun sayılabilecek romanlarına hazır bir duruma getirecektir. Bu nedenle Toplu Öyküler Serisi yazarı ilk defa okuyacak olanlar için önerebileceğim bir seridir. :slight_smile: Ayrıca çoğu öykü, okuyucuyu Philip K. Dick’e hayran bıraktıracak cinsten.

6 Beğeni

Alfa’nın bu kitaplara karşı özensizliğine duyduğum hoşnutsuzluğa rağmen okumaya devam ediyorum. Hangi noktada kırılıp küseceğim bilmiyorum, umarım öyle bir şey hiç olmaz, bakalım. Neyse son olarak Galaktik Çömlek Tamircisi’ni okudum. Kitap çok ilgi çekici bir şekilde başlasa da sonrasında beklediğim sürükleyiciliği sağlayamadı ne yazık ki. Sanırım ben PKD’in hikaye anlatıcılığından çok kurgusuna yerleştirdiği ilginç fikirleri seviyorum.

Kitap totaliter rejimin etkisi altındaki ABD’de geçiyor. Bir günde değer kaybeden borsa, uykuda dahi insanların düşünmesine fırsat vermemek için paket halinde rüyalar sunulması, polislerin her şeyi gözetim altında tutması vs. bu baskıcı yönetimin özelliklerini detaylandırıyor. Çok hoş. Ayrıca PKD, her şeyin kullan-at anlayışından ibaret olduğu bir toplumda olabilecek en kötü mesleğe sahip insanı baş karakter olarak seçiyor. Joe Fernwright, çömlek tamircisi.

Kitabın başlarında PKD düzeni ve toplumun psikolojisini işlediği için oldukça keyif almıştım fakat sonrasında işler mantık dışı bir hal alınca keyfim kaçmadı değil. Bir anda kitap kaotik bir hal aldı, hatalar komedisine dönüştü. Farklı bir şekilde ilerleyebilirdi tabi fakat PKD’in bu kitapla ne yapmak istediğine bakmak gerekiyor biraz. Ben bir an 1984’e yakın bir şey okuyacağım hissine kapıldığım için hüsrana uğramış olabilirim.

PKD okudukça yazarın yıkıma, kaosa olan saplantısını fark etmeye başlıyorsunuz. PKD Galaktik Çömlek Tamircisi ile kendi yıkımlarına sürüklenmiş olan karakterlerini kurtarmak için bir yol sunuyor. Komik, absürt, belli zamanlarda sıkıcı, belli zamanlarda ilgi çekici, karışık bir roman.

7 Beğeni

Sıradaki PKD kitapları,

Daha önce Okat Yayınları tarafından Yaratılan Dünya ismiyle basılan “The World Jones Made” programda bir değişiklik olmazsa sıradaki kitabımız olacakmış.

resim

Bu kitap sonrasında programa göre 6:45 in bastığı Aksın Gözyaşlarım Dedi Polis bizlerle olacakmış.

resim

Programda aksama olmazsa bu kitaplardan sonra Ubik ve Valis gelecekmiş.

@SJack için güncelleme Toplu Öyküler Cilt-4 Ubik, Valis sonrasında ya da birbirine yakın zamanda gelecekmiş.

İki kitap arka arkaya çıktığı için biraz soluklanma ihtiyacı duymuşlar bilginiz olsun.

Ayrıca 6:45 deki PKD kitaplarının telifleri alınmış, sanırım kurgu dışı kitapları da zamanla göreceğiz. 6:45 in basmadığı kitaplar da basılacakmış haberiniz olsun diyor kaçıyorum. :smiley:

25 Beğeni

Batıyoruzz. İthaki bir yandan Alfa bir yandan.

2 Beğeni

Kitap bağımlısı ilan edildim evde babam tarafından. Yeni kitapları almaya korkuyorum valla. :smiley:

Her neyse haberler iyi. :smiley: :smiley:

5 Beğeni

Alfa biraz soluklanıp arka arkaya basacak sanırım. Şovu o zaman göreceğiz gibi. :smiley:

@SJack o zaman bir süre daha 4. cildi bekleyebilirsin sorun olmaz gibi. :smiley:

7 Beğeni

Kardeş ben bile yetişemiyorum hızına artık. :joy::joy::joy:

1 Beğeni

Sağolasın kardeşim. :grin:

1 Beğeni