Philip K. Dick Kitaplığı (Alfa Yayınları)

Ben de açıkçası Philip K.Dick için uygun indirim bekliyorum. Alfa yayınlarından Douglas Adams kitapları arada dr’da %40 indirim görüyor o yüzden umutluyum.

(Oğuz Eren) #122

Asagida kendi Philip K. Dick listem var. Belki orjinal roman / oyku listesi ile karsilastirmak isteyenler icin faydali olabilir. Anlasilan, Alfa henuz Altikirkbes’in bastiklarina hic bulasmamis.

Orj.Basım Orj.Ad Kitap
1950 Gather Yourselves Together
1952 Voices from the Street Sokaktan Gelen Sesler (Alfa)
1953 Vulcan’s Hammer Vulcan’ın Çekici (Alfa, Metis)
1953 Dr. Futurity Dr. Gelecek (Sarmal)
1953 The Cosmic Puppets
1954 Solar Lottery Uzayda Suikast (Okat), Suikastçi (Sarmal - Kapakta Clarke yazıyor), Uzay Piyangosu (Alfa)
1954 Mary and the Giant
1954 The World Jones Made Yaratılan Dünya (Okat)
1955 Eye in the Sky Gökteki Göz (Alfa)
1955 The Man Who Japed
1956 A Time for George Stavros
1956 Pilgrim on the Hill
1956 The Broken Bubble
1957 Puttering About in a Small Land
1958 Nicholas and the Higs
1958 Time Out of Joint Çığrından Çıkmış Zaman (Altıkırkbeş)
1958 In Milton Lumky Territory
1959 Confessions of a Crap Artist Bir Palavracının İtirafları (Alfa)
1960 The Man Whose Teeth Were All Exactly Alike
1960 Humpty Dumpty in Oakland
1961 The Man in the High Castle Yüksek Şatodaki Adam (Metis)
1962 We Can Build You Sizi İnşa Edebiliriz (Alfa)
1962 Martian Time-Slip Mars’ta Zaman Kayması (Altıkırkbeş)
1963 Dr. Bloodmoney, or How We Got Along After the Bomb Dr. Kan Bedeli (Alfa)
1963 The Game-Players of Titan
1963 The Simulacra Simulakra (Altıkırkbeş)
1963 The Crack in Space
1963 Now Wait for Last Year
1964 Clans of the Alphane Moon Alfa Ayının Kabileleri (Alfa, Metis)
1964 The Three Stigmata of Palmer Eldritch Palmer Eldrictch’in 3 Stigmatası (Altıkırkbeş)
1964 The Zap Gun
1964 The Penultimate Truth Sondan Bir Önceki Gerçek (Alfa)
1964 Deus Irae
1964 The Unteleported Man
1965 The Ganymede Takeover
1965 Counter-Clock World
1966 Do Androids Dream of Electric Sheep? Androidler Elektrikli Koyun Düşler mi? (Altıkırkbeş)
1966 Nick and the Glimmung
1966 Ubik Ubik (Altıkırkbeş)
1968 Galactic Pot-Healer
1968 A Maze of Death Ölüm Labirenti (Alfa)
1969 Our Friends from Frolix 8
1970 Flow My Tears, the Policeman Said Aksın Gözyaşlarım Dedi Polis (Altıkırkbeş)
1973 A Scanner Darkly Karanlığı Taramak (Altıkırkbeş)
1976 Radio Free Albemuth Albemuth Özgür Radyosu (Altıkırkbeş)
1978 VALIS
1980 The Divine Invasion
1981 The Transmigration of Timothy Archer Timothy Archer (Altıkırkbeş)
1982 The Owl in Daylight (unfinished)
1987 The Collected Stories of Philip K. Dick 1 Toplu Öyküler 1 - Bay Uzay Gemisi (Büyülü Fener, Alfa)
1987 The Collected Stories of Philip K. Dick 2 Toplu Öyküler 2 - Kader Ajanları (Büyülü Fener, Alfa)
1987 The Collected Stories of Philip K. Dick 3 Toplu Öyküler 3 - Yetenekliler Dünyası (Alfa)
1987 The Collected Stories of Philip K. Dick 4
1987 The Collected Stories of Philip K. Dick 5
2004 Paycheck Hesaplaşma (Altın Kitaplar)
2017 Philip K. Dick’s Electric Dreams Elektrikli Düşler (Alfa)

(kimyager _ferhat gürdoğan) #123

Güzel liste olmuş eline sağlık :+1:t6:

(emre) #124

DR. Gelecek bekliyorum.

(Buğra Uğur Yap) #125

acaba ubik’in de telif hakkını aldılar mı? 6:45 çevirisini alıp okumaya korkuyorum. bir de sizce ubik PKD külliyatına başlamak için doğru kitap mı?

(Ahmet Boyraz) #126

6:45 Yayınlarının çevirisi rezalet bunu Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi de gördüm lakin Ubik’i henüz okumadım. Pkd’ye Bay Uzay Gemisi ile başlayabilirsiniz bana göre.

(Kaan Aşkın) #127

Arkadaşlar, burada hatrı sayılır bir kitle olarak “acaba Alfa x kitabının da telifini almış mıdır, altıkırkbeş’ten alsam mı, çevirisi yine kötü müdür” şeklindeki kaygılardan kurtulmak için altıkırkbeş’ten hiçbir şey satın almamayı öneriyor, böylece zamanla düşecektir basım hakları diye ümit ediyorum. Bunca dilemmadan da kurtulmuş oluruz.

(Arda) #128

Şu sondan bir önceki gerçek kitabına herhangi bir yerde rastlayan/alan kimse var mı? Siteler günlerdir teminde bekletiyor. Kitap basılmadı mı noldu anlamadım.

(Serhat) #129

Ben BKM kitaptan satın aldım. Kargo yolda gelince foto atarım.

(Ekin) #130

Ben kitabı aldım, ama tanıtım için yollanmıştı. Belki dağıtıma vermekte gecikmişlerdir.

(Arda) #131

Fotoğrafa gerek yok sağol. belli ki kitabın dağıtımı çoktan yapılmış. onu öğrenmem yetti.

Keşke çeviri önceliğini VALIS üçlemesine verselerdi.Bu üçleme edebi olarak diğer kitaplarının çok çok üstünde.Bu üçlemeyi okuyan biri için diğer kitapları çok basit gelir.Kafayı kırdığı son dönemlerinde yazılmış şaheserler.

Dün kitapçıda aldım kitabı elime. Beyaz kağıt çok itici ve soğuk geldi. Neden böyle bir şey yaparlar anlamadım.

(Didem) #134

Ben de PKD’nin birçok kitabını okudum, öykülere bir türlü geçemedim, ders kitabı gibi geliyor beyaz kâğıdı görünce. Büyülü Fener de aynı şekilde beyaz kâğıda basmıştı, Alfa da öyle yapmış!

(Anıl Teryaki) #135

Toplu öykülerin beyaz kağıt olarak basılması kitabı ağır ve okuması zor yapmış. İsabetsiz bir kağıt tercihi olmuş benim açımdan.

(Abdullah ATICI) #136

Yeni kitap :wink:

(İsmail Şahin) #137

Daha eganbadan “sondan bir onceki gercek” gelmedi. Bu kitabin hemen cikmasida isin tuzu biberi oldu.

(Alper) #138

İlknokta ayın 17’sinde verdiğim siparişimde yer alan Sondan Bir Önceki Gerçek’i baskısı yok diyerek bugün siparişten çıkardı…

Ayrıca İskandinav Mitolojisi - Ciltli temin edilmiş, ciltli baskı çıkmış ya da en azından ilknokta’ya ulaşmış

(Serhat) #139

Alfa Yayınlarının kitaplarını geçen Bkm kitaptan almıştım elime ulaştı. Şuan sanki Bkm kitap avantajlı gibi.

(kimyager _ferhat gürdoğan) #140

10 iş gününde temin yazıyor çoğu sitede .Siparişe göre mi basıyorlar ? Şaka gibi :grin: