Philip K. Dick Kitaplığı (Alfa Yayınları)

(kimyager _ferhat gürdoğan) #161

Ucuza veriyorlar diyedir. :grin: Çok ucuz ya :grin:

Sabahı çıkarır zorlarsam öğlen​:joy: %41 Olmuş yazarken :scream:

(İsmail Şahin) #162

Ölüm labirenti ve sondan bir önceki gerçek bkm’de var gözüküyor. Olmazsa oradan sipariş vereceğim veya kitap fuarını bekleyeceğim.

(Arda) #163

Telefonu bilmiyorum da çağdışı bi sosyal medya kullanımları var. Yeni kitaplarımız yazıp görsel paylaşmaktan başka bildikleri bir şey yok. Buradaki yayınevi soru hattında cevap verenler keyiflerinden yapıyolar sanki. Valla uyuz oldum. Teminde gözükse bile zor alırım artık.

(kimyager _ferhat gürdoğan) #164

Ama adamlar her hafta deli gibi bandrol alıyorlar. Piyasada en çok bu yayınevi basıyordur galiba. Her alanda kitapları var neredeyse. Bence burda toplanıp mesaj bombardımanın tutalım ya da mail. Basılsında ben Mars’tan beklemeye razıyım. :grin:

(M. Ihsan Tatari) #165

Sizi İnşa Edebiliriz için Twitter’daki bir takipçimiz (Sarper Burak Kalkan) şu yorumu yapmış:

Sizi İnşa Edebiliriz’in çevirisi çok kötüydü. Sanırım her 5 sayfada bir okuma akışını ciddi ölçüde bozan yazım ve noktalama işareti hataları vardı. Çevirmene baktığımda geçmişinin 6:45 kitaplarıyla dolu olduğunu gördüm. Neuromancer da buna dahil :frowning:

Okuyan diğer arkadaşların bu konuyla ilgili yorumlarını merak ediyorum. Yok mu arttıran (ya da aynı fikirde olmayan)?

(Kaan Aşkın) #166

Ben de son iki aydır Alfa’nın 6.45 gibi çok kötü ve özensiz hatta balon bir yayınevi olduğuna dair kaygılar biriktiriyordum. Yalnız değilmişim, iyi. Hele bir çevirmenleri var ki 90 doğumlu sanırım, çeviri sanatıyla uzaktan yakından alakası olmayan bir insan. Uzayda Piyango benim için işkence gibi geçmişti bu yüzden. Dümdüz çevrilmiş Douglas Adams kitapları var, sıfır kültür, sıfır Galaksi Rehberi anlayışı. Douglas Adams’tan okumaya alışık olunan satir katledilmiş resmen. Umarım Stanislaw Lem kitaplığı için Dost Körpe, Bülent Somay, Sönmez Güven, Barış Tanyeri, Algan Sezgintüredi ve M. İhsan Tatari gibi işinin eri insanlarla anlaşırlar. Aksi takdirde bendeki kredileri tükenecek.

(İsmail Şahin) #167

İyi haber. Eganba “Sondan Bir Önceki Gerçek” i kargoya vermiş.

Alfa Yayınları’ndan çıkan Uzay Piyangosu adlı kitabın basımı hakkında paylaşılan bir görüş: https://eksisozluk.com/entry/78585726

(Ahmet Boyraz) #169

Ben kitabı askerdeyken okumuştum. Evet söylenilen hatalar vardı ama öyle okutmayacak kadar da değildi bana göre.

6:45 Yayınlarına gelecek olursak tek kitabını okudum sadece. O da Androidler Elektrikli Koyun Düşler mi? Bitirene kadar ne çektiğimi anlatamam. Ama Alfa Yayınevi, 6:45’den daha iyi bana göre.

(kimyager _ferhat gürdoğan) #170

Sondan Bir Önceki Gerçek, Ölüm Labirenti ve Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati geçtiğimiz çarşamba vermiştim siparişi bkm sitesinden. Bugün kargoya vermişler. Sirariş vermek isteyenlere duyrulur. Bazı sitelerde temin süresi 10 gün yazıyor. Benim cumartesi pazarda girince uzadı biraz. Kargo bu ayda ücretsiz.

(Ismail Turhan) #171

Bir gün bütün Philip K. Dick kitaplarını okuyup bitirme ihtimali üzerimde büyük bir baskı oluşturuyor. Bu nedenle aklıma geldikçe PKD ile ilgili okunacak bir şeyler var mı diye bakarım sağa sola. Geçenlerde şöyle bir habere denk geldim: “https://www.bbc.com/turkce/haberler/2010/05/100503_phillipkdick” Philip K. Dick’in günceleri varmış hem de binlerce sayfa. Üstelik bir kısmı basılmış ve hepsi yeniden basılıyormuş. Haber 2010 yılına ait olduğuna göre muhtemelen yayımlanmıştır bile. Alfa bir güzellik yapıp bunları da basar mı acaba?

(Cemalettin Sipahioğlu) #172

İşte buna hazine derim!

(Ahmet Boyraz) #173

Basılmış ama hangi isimle? Ben biraz baktım ama bulamadım.

(Ismail Turhan) #174

The Exegesis, İngilizce. Türkçe’ye çevrilir umarım.

(Ahmet Boyraz) #175

Ben de İngilizce versiyonunu gördüm ama Türkçe baskı yapılmamış sanırım.

(kimyager _ferhat gürdoğan) #176

3.Kitapta çıkmış. Bir iki güne eklenir sitelere.

(Serhat) #177

Düzeltelim 3. kitap :slight_smile: :slight_smile:

(Abdullah ATICI) #178

Üçü bir arada harika görünüyor :smiley:

(Gülçin Akın) #179

Bu Toplu Öyküler Büyülü Fener Yayınlarınınkiyle aynı mı yoksa güncellenmiş mi? Bilen var mı acaba?

(Serhat) #180

Kitap basılmış enazından. Temin filan baskısıydı çok beklemeyiz. Hemen satışa açılır.