Pokemon GO

(nostaljik portakal 🍊 ) #1

Demin IGN’de gördüm de, pokemon takası özelliği gelmiş oyuna. İlk zamanlar epey beklemiş, oyun da kendini tekrara düşünce silmiştim. Şimdi geri yükledim bir. Oynayanınız var mı aranızda? Ankara’da, hele hele Yapracık bölgesinde veya Beytepe’de ikâmet edip bunu oynayan varsa tanış olalım, pokemonlarımızı değiştirelim :baris:

Hamiş: Oyun içi ekleşme varsa diye söyleyeyim, rumuzum, "electricorange’dır.

(Berkay) #2

Pokemon dağılımı adaletsiz olduğu için kendinden soğutan oyun.Türkiye’deki toplam pokemon sayısı Central Parktakini geçmez.Tekrardan oynancağını sanmıyorum.

(nostaljik portakal 🍊 ) #3

Öyle olduğunu bilmiyordum ya. Neden böyle bir sistemleri var biliyor musun?

Nüfus yoğunluğuna göre belirleniyor pokemon sayısı diye biliyorum. Mesela köy, mezra, kırsal gibi yerlerde neredeyse hiç çıkmazken alışveriş merkezleri, şehirlerarası otobüs terminalleri gibi sürekli insan yoğunluğu olan yerlerde sürekli bir şeylere denk geliniyor. 2. nesil ve devamı çoğalınca bıraktım ben de oyunu. (Bulbasaur ruulz :metal:)

(nostaljik portakal 🍊 ) #5

Yapmayınız, etmeyiniz lütfen :\

Ben bir iki haftadır oynuyorum. Oyunun amacını çözemedim. Pokemon yakalıyoruz, geliştiriyoruz da ne için?

Dünyayı yozlaşmaktan korumak için :rocket:

TeamRocketAnime

(Cemalettin Sipahioğlu) #8

Pokemon GO’nun popülerliği ilk çıktığı zamanki gibi değil.

Ama ilk çıktığı günler çok ilginçti. Millet, pokemon peşinden şehri karış karış dolaştı. Yerli ve yabancı, türlü habere konu olmuştu. Hatırladığım kadarıyla Rusya’da, kilisede pokemon avlayan gencin biri tutuklanmıştı. Bir tane de, Japonya’nın intiharlarıyla ünlü bölgesinde, intihar oranlarını düşürmesiyle konu olmuştu: İntihar etmek için özellikle orayı seçen insanlar, pokemon avlamak için civara uğrayan kişilerden çekinerek vazgeçiyorlardı. Yani, habere getirilen yorum o yöndeydi.

Pokemon markasını hatırlatmak için güzel bir tazeleme işlevi gördü.

Hazır konusu açılmışken, Sinan Akkol abimizi analım. Sinan Akkol, Pokemon GO’yu tanıyor:

(nostaljik portakal 🍊 ) #9

Arkadaşların dediğini deneyimleyerek şunu diyebilirim: İnsanları bir araya getirerek ortak bir GO kültürü oluşturmak ve bu sayede sosyalleştirmek.

Bu arada ikâmetin Ankara değildir sanırım :3

Verilebilecek tek mantıklı cevap buydu sanırım :smiley:

Sosyalleşmek için bir mücadele gerekmez mi? Sadece animasyon yakalamak bana gittikçe anlamsız gelmeye başladı. İkametgah Ankara :grin:

(nostaljik portakal 🍊 ) #12

Baskın denen faaliyette bir canavar keserken grup kurarak girebiliyorsun sanırım. Hem Pokemon ticareti (:smiling_imp:) de geldiğinden tanış olmak nispeten kolay. Daha vardır aklıma gelmeyen şey de amaan :smiley:

(Derin) #13

Hala oynayanı kaldımı bu oyunu :smiley:

(nostaljik portakal 🍊 ) #14

Zannediyorum ki yalnızca ben oynuyordum. Ben de bıraktım zaten :3

(Umur) #15

12:00-15:00 arası Community Day var.

(nostaljik portakal 🍊 ) #16

12-15 arasında İspanya 30 derece. Ya sokaklarda beynimi eritip Pokemon yakalayacağım ya da siestamı yapacağım. Zor bir seçim xD

(Cemalettin Sipahioğlu) #17

Bence ilki. Siesta uygun olan her ortamda yapılır. Yaşasın, Pokemon sosyalleşmesi!

(nostaljik portakal 🍊 ) #18

Ben de öyle düşündüm ve hemen mâlum oyunu indirdim ağbi. Sözü edilen Çikorita’lardan birini ağıma düşürmüş bulunuyorum. Ayrıntılar ek’tedir:

(Umur) #19

8 Chikorita’dan 2’si shiny.

Devamı yarına.

(nostaljik portakal 🍊 ) #20

Shiny olunca ne oluyor? Bizim zamanımıza shiny neyim yoktu :smiley: