Polisiye Edebiyatımızın Usta İsmi Celil Oker Aramızdan Ayrıldı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/polisiye-edebiyatimizin-usta-ismi-celil-oker-aramizdan-ayrildi/

Yerli polisiye edebiyatımızın usta ismi Celil Oker 67 yaşında aramızdan ayrıldı. Dedektif Remzi Ünal öksüz kaldı. (DEVAMI…)

3 Beğeni

'Celil Oker 'in tüm kitaplarını ve baş karakteri Remzi Ünal’ı severek okudum ve polisiye okumak isteyenlere önerdim. Bir arkadaşımın 14 - 15 yaşında çocuguna ve genç arkadaşlarıma polisiye okumak istiyoruz dediklerinde "rahatsız " edici olmaması nedeniyle ilk önerdiğim isim Remzi Ünal polisiyeleri oldu.

Kitapları kadar hayata ve olaylara karşı duruşuyla da sevdiğim, takip ettiğim Celil Oker’in ölümüne çok üzüldüm.

Hava Kuvvetleri’nden müstafi, THY’den kovulma, kendisine saygısı olan hiçbir ‘freequent flyer’ın adını bile duymadığı sekizinci sınıf charter şirketlerinde bile tutunamayan, şu sıralar sayenizde MS Flight Simulator’ın Cessna’sını her çakışında inatla bir daha yükselen eski pilot, ex-kaptan, nevzuhur özel dedektif Remzi Ünal.”

5 Beğeni

Allah rahmet eylesin.

3 Beğeni