Polisiye yazarı Philip Kerr hayatını kaybetti

Ünlü İskoç polisiye yazarı Philip Kerr’in (23 Mart 2018), hayatını kaybettiği açıklandı. 62 yaşında olan Kerr, özellikle, Türkçede de bir seri halinde yayımlanmakta olan Dedektif Bernie Günther polisiyeleriyle tanınıyordu.
Bugüne kadar 30’dan fazla kitabı yayınlandı.

Philip Kerr, Edinburgh’da 22 şubat 1956’da doğdu. Orta öğretimini Northampton’da tamamladı. 1980’de Birmingham üniversitesinden mezun oldu. Hukuk ve felsefe alanında master yaptı.

Başlarda, reklam ajanslarında içerik yazarı olarak çalışan Philip Kerr, 1989’dan itibaren zamanının tamamını yazarlığa ayırdı ve otuzdan fazla kitap yazdı. Almanya’nın Hitler döneminde ve Soğuk Savaş yıllarında geçen ve kurgusal kahramanı Bernie Gunther’in adıyla anılan tarihi polisiyeleriyle tanındı. Bu seriden 12 romanı yayınlanan Philip Kerr çocuk romanları da yazdı. P.B. Kerr adıyla kaleme aldığı bu romanlar Children of the Lamp serisi olarak bilinir.

Çeşitli gazete ve dergilerde de yazıları çıkan Philip Kerr, yazar Jane Thynne ile evli ve üç çocuk babasıydı.

Kaynak: Philip Kerr hayatını kaybetti
Kaynak-2:Philip Kerr hayatını kaybetti

1 Beğeni

Haber kaynağını göremedim :slight_smile: Tüm metin size mi ait?

Alıntıysa kaynağı ekleyebilir misiniz?

2 Beğeni

Ben yazayım cumartesı ve pazar gunku guardıan gazetesınde yazdı

Evet kaynağı eklemeyi unutmuşum. Ama 2 farklı kaynaktan derleyip yazdım. Kaynağı ekliyorum.

1 Beğeni