Popstarın Boy Aynası

Merhaba Sena😊
Mizahi yönü kuvvetli, gercekle harmanladigin, güzel bir öykü olmuş bu.
Komedi yazmak ayrı meziyet, ben yapamam diye düşünüyorum. Bunu, senin oykun komedi olduğu için değil, bunu yapabileceğine inandığım için söylüyorum. Bu anlamda yolun oldukça açık.
Ben kendi adıma popüler dünya öykülerini pek sevmiyorum. Ama sen eleştirel baktığın icin, ironik yaklaşımların yerindeydi ve keyif verdi.
Buralarda ol🤜 Yazmaya, üretmeye devam et.
Gorusuruz arkadaşım, sevgiyle🙏

1 Beğeni

Gayecim, :smiling_face_with_three_hearts:

Bu yorumlar ne güzel böyle, bunları senden duymak apayrı bi güzel öyle :blush:

(Komedi yazma meziyeti diince, yoruma da serpiştirip şov yapiyim derken, olmamıştır. :yum: )

Hep konuştuğumuz gibi, onca iş güç arasında o kıymetli zamanını ayırıp okuduğun için ayrıca çok teşekkür ediyorum.

Bu arada;

Bu konuda seni çok iyi bulduğumu biliyorsun, beni güldürürken düşündüren kadınlardansın. İstersen, kaleminin pusulasını azıcık oynatman yeterli.

Görüşürüz arkadaşım, :pray:

Sevgiler,

Sena

1 Beğeni

Merhaba @Senaa;

Bu okuduğum ilk öykünüz oldu ancak sıradaki seçkilerde de sizi mutlaka takip ediyor olacağım. Yer yer güldüm yer yer tedirgin oldum diyebilirim.

Bu bölüm tamamen kafamda canlandı. Bitmesini istemediğim rüyaların hemen hemen hepsinde bu şekilde uyanmak zorunda kaldığım için Demet’i çok iyi anlıyorum. Özellikle bu kısma kadar kafamda canlanan şeyler bir gençlik komedi filmi olacak altyapıya sahipti. Tabi daha sonra olaylar trajikomik bir hal aldı.

Yorumlarda değinenler olsa da şarkı sözleriyle ilgili kendi fikrimi de paylaşmak istiyorum. İki şarkının sözünü de tekrar tekrar okuyup bir melodiye oturtmaya çalıştım. Eğlenceliydi. Sözler gerçekten güldürdü beni. :smile::smile:

Özellikle bu bölümde o kadar güldüm ki bir süre devamına odaklanamadım. “Alzheimer mı oldun” beklemediğim bir soruydu.:smile::+1:

Hayallerinin peşinden gitmeye hazır bir insanın gözünden gündeme ışık tutmanızı başarılı buldum. Karakter yalnızca sosyal medyada üretilen komplo teorilerini değil halkın içinden insanların bakış açısını ve kriz anında sergiledikleri düşüncesiz davranışları da gözler önüne sermeyi başarmış.

Final kısmı benim açımdan en depresif kısımdı. Ayna üzerinden geliştirdiğiniz atmosferle ortamı çok iyi yakalamışsınız. İçimizdeki melek ve şeytan figürlerini de beğendim.

Kaleminize sağlık. Görüşmek üzere. :slight_smile::slight_smile:

2 Beğeni

Merhaba @Kursat_Akbulut,

Doğrudur, zaten seçkide yayınlanan ikinci öyküm, tanıştığımıza, buraya uğradığınıza çok memnun oldum. :blush:

Hepimizin var di mi bu tarz rüyaları? :see_no_evil: Sahnenin içine, öykünün atmosferine girebilmenize sevindim çünkü amacım tam olarak da buydu. :pray:

İki şarkının da melodileri var aslında, sözleri yazarken müziksiz de bırakmadım. Buradan paylaşabilsek hem sizin kafanızdakini öğrenmek isterdim hem de kendi kurgumu aktarırdım. Eminim çok daha eğlenceli olurdu öyle. :sweat_smile:

Öykünün mesajını hissettiğiniz ve benim yazarken eğlendiğim gibi, siz de okurken keyiflenip samimiyetle benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Nietzsche’nin şu ünlü sözünü aşağıya bırakmak istedim.

“İnsan dünyada o kadar ızdırap çeker ki, bütün canlı yaratıklar arasında yalnız o gülmeyi icat etmek zorunda kalmıştır.”

Madem icat edilmiş, öyleyse sıklıkla kullanalım biz de. Virüslü, evde kaldığımız ve her saniye sağlığımızdan endişe ettiğimiz şu günlerde özellikle. :blush:

Sevgiler, :pray:

Görüşmek üzere,

Sena

1 Beğeni

Selam @Senaa,

Okuduğum ilk öyküne bakarak hatırı sayılır bir oturmuşluk gördüm. Cümleler, anlatım aceleci değil. İlk okuduğum öyküde ne oluyor ne bitiyor birbirine girmişti biraz.

Yazmaya devam, kalemine sağlık.

Sevgiler

1 Beğeni

@Senaa Selam,

Aman aman. O ne sondu öyle. Neler oldu yahu? :sweat_smile:

Kalemine sağlık Senacım, neler yaşadığımızı güzel anlatmışsın valla. Çok güzel detaylar; internetteki dezenformasyon çöplüğü, eczaneleri, marketleri sömürenler, gereksiz yere hastaneleri işgal edenler… Demet’le Sinan’ın bu çarpık düzen içindeki tuhaf ilişkisi. Gayet güzel, gayet yerinde her şey.

Ama eğer illa bir eleştiri gerekiyorsa yararlı olmak adına; biraz daha az anlatıp biraz daha fazla göstermeni isterim bir okur olarak.

Kalemine sağlık. Akıcı, inandırıcı, emek verilmiş. Müsaadenle bu yorumuma sevdiğim bir sanatçıdan bir şarkı ile son vermek istiyorum. Demet’le Sinan’a gelsin:

Sana ne oğlum milletin
Twit’inden face’inden
Saray senin taç senin
Başka işin yok mu senin?

Girmiş sana, girmiş sana
Vallahi virüs girmiş sana
Çöktü beyin, dağıldı kasa
Format atsın Turgut sana

İnternet değil bir illet
Şizofren oldu bu millet
Ne saygı kaldı ne hörmet
Ne ahlak kaldı ne edep

Girmiş sana, girmiş sana
Vallahi virüs girmiş sana
Çöktü beyin, dağıldı kasa
Format atsın Turgut sana

Ankaralı Turgut - Virüs Girmiş Sana

Görüşürüz. :sweat_smile:

2 Beğeni

Merhaba Sena,

Senden okuduğum ilk öyküydü bu. Normalde mizahi öykülerdeki mizahi anlatım pek benlik değildir ama senin öykünü okurken yer yer tebessüm etmeme neden oldu bu durum. Özellikle şarkıların olduğu kısımlarda çok eğlendim.

Bununla birlikte o dramatik havayıda çok iyi yakaladığını belirtmeliyim. İkisini çok uyumlu bir şekilde buluşturup, hikaye içine serpiştire serpiştire ilerlemişsin. Tebrik ediyorum seni.

Sevgiler.

1 Beğeni

Gürkan selam,

Öncelikle yoğun vaktinden ayırıp, öykümü yorumladığın için çok teşekkür ediyorum. :blush:
Sporda yaptığımız gibi, yazarken de elimizi kalemle esnettikçe açılıyoruz. Bu nedenle bir sonrakini daha iyi bulman, gurur verdi.

Görüşmek üzere, sevgiyle.

Sena

Sevgili @ulu.kasvet,

Yorumun için çok teşekkür ederim. Gece gece zamanını ayırıp da ilgilenmişsin, sağ ol.

Daha önemlisi bu güzide besteyi benimle paylaşmışsın, onun için ayrıca teşekkürler. Dinlememiştim ve bir yanım meğer hep eksikmiş. Şimdi tam oldum. :smiley:

Sevgiler,

Sena

1 Beğeni

Merhaba @UlianaHippogrief,

Zamanını ayırıp öykümü yorumladığın için çok teşekkür ederim. İlk kez okumuşsun, öyleyse tanıştığımıza memnun oldum da diyeyim. :slight_smile:

Okurken tebessüm ettiğinizi, eğlendiğinizi belirtmeniz beni de çok mutlu ediyor. Ana amacım virüsten tebessüm çıkartmaktı ancak oportünistler buna çok izin vermedi, o yüzden sonu biraz sert oldu. :slight_smile:

Farklı öykülerde görüşmek üzere,

Sevgiler,

Sena

1 Beğeni

@Senaa Selamlar öykünü okudum önceden de tekrardan göz attım. Mizahı ve hüznü bol bir öykü olmuş. Okurken açıkçası tiye aldığın yerlerden çok keyif aldım ama malum dönemde olunca da insan bir çıt üzülüyor. Ama o duyguyu yakalaman öykü açısından oldukça başarılı olmuş. Biraz tarzımın dışı da olsa hiç sıkmadı. Başka öykülerini de okumayı çok isterim. Sonraki seçkilerde görüşmek üzere :slight_smile:

1 Beğeni

Selamlar Emre’cim,

Okuduğun ve yorumladığın için çok teşekkür ederim. Evet, konu hem tiye alınası hem de dramatik olunca ince bir çizgide kalmaya çalıştım ben de. Sadece şarkıları yazarken çok eğlendim. Umarım satacak bir ünlü bulurum işte, yeni hedefim o. :sweat_smile:

Kıymetli zamanını ayırdığın için çok teşekkürler, bizi de senin güzel betimlemeli öykülerinden mahrum etme, e mi?

Sevgiler,

Sena

1 Beğeni

Şarkıları okurken anladım zaten :smiley: Bakalım belki cingıl yaparız sana Aladağ plak olarak, Unkapanı’na beklerim :smiley:

1 Beğeni

Bu bir teklif mi? Öyleyse ben varım, bu yetenek bir yerlerde harcanmamalı, senin de moderatörlüğün, prodüktörlüğün heba olmamalı. :cowboy_hat_face:

Yeni ortiliklere @Duskalem :relaxed: :star_struck: :beers:

1 Beğeni

Merhaba,

Farklı bir bakış açısı yakalamışsınız. Daha da önemlisi cesur bir sunum vardı öyküde. Topluma ayna tutmayı bu şekilde hafif hafif yaptığınız zaman kimse zarar görmez, üstelik mesajı almak isteyen de alır diye düşünüyorum. Amaçladığı şeyi açıkça belli edip, derdi olan bir çalışmaydı. Yürekten tebrik ederim.

Saygılarımla

1 Beğeni

Merhaba @Umutunjelibonu,

Bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Zaman ayırdınız, görüşlerinizi ilettiniz, mutlu ettiniz. :pray:

Sonraki öykülerde görüşmek üzere,

Sevgiler

Sena

1 Beğeni

Merhabalar @Senaa,

Bu okuduğum ikinci öykün. @ebuka’nın da tavsiye ettiği gibi mizahi yönü iyi öykülerinin.
Dili de çok iyi kullanıyorsun, cümleler yerli yerinde. Toplumsal göndermeler de iyiydi.
Okuması keyifli ve kolaydı.
Kalemine sağlık. :slight_smile:

Sonraki seçkilerde görüşmek dileğiyle

2 Beğeni

Merhaba @Haluk_Cevik,

Seçkide yayınlanan iki öykümü de okumuş olmana ve okurken keyif almana sevindim. :pray:t2:

Yorumların için çok teşekkür ediyorum, yoğun vaktinden ayırmışsın. Sağ ol!

Sevgiler,

Sena

1 Beğeni

Merhaba, öykünüzü okuyup beğendiğimi belirtmek isterim. Edebiyatta mizahi değer sevemiyorum ben maalesef. Tabi bu benim her şeyin en kötüsünü düşünme illettimden dolayı olabilir. Ben sevmiyorum diye kötü olacak hali de yok tabiki :D. Gayet güzel bir öykü çıkartmışsınız. Emeğinize sağlık. Betimlemeleriniz sade ve anlaşılırdı. Kendimi rahat bir şekilde öykünün içinde buluverdim. Hikayenin depresif kısmı olan son bölümü beni tamamiyle mest etti. Gelecek seçkide görüşmek üzere…

1 Beğeni

Merhaba @Yuzuri,

Okuyup değerlendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Çoğu okuduğumuzda ve yazdığımızda kendi tarzımızdan izler oluyor, haklısınız. Ben de mizahın her koşuldaki iyileştirici etkisine inanıyorum. O yüzden çantamda taşımayı ihmal etmiyorum. :slight_smile: Sizin kötüyü düşünmeniz durumuna da illet demeyelim, hayata karşı gardınızı almanız bu şekilde olabilir, koruyucudur, o da iyidir. :slight_smile::pray:t2:

Bu arada sizin öykünüzü de okumamı @MuratBarisSari tavsiye etmişti, sayfanıza uğrayacaktım, benden hızlı davrandınız. :upside_down_face:

Görüşmek üzere,

Sevgiler

Sena

3 Beğeni