Premier League Sevenler Cemiyeti

Bütün maçı “noluyo lan, bu biz miyiz” tepkisi ile izledim. Büyük başarı lakin inşallah İzlanda maçını da aynı şekilde oynarız.

6 Beğeni

En kritik olanı muhteşem savunma yaptık. Bir tek ciddi pozisyonları yok. Kusursuza yakın oynadık. Uzun zaman sonra ilk defa bir milli maçta bu kadar eğlendim. Ve savunma oyunu ile eğlendim. Maçın adamları kesinlikle Kaan Ayhan ve Merih Demiral oldu.

5 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. Ek olarak defanstaki sakinlik, pas yaparak çıkmamız çok iyiydi. Çok olgun oynadık. Ve yine ek olarak Mahmut da gayet iyi oynadı bence.

3 Beğeni

Milli forma diye Gaziantep forması giymeyi de bırakmışız.2-3 maçtır milli takımı eskisi gibi izleyebiliyorum, Fatih Terim’li yıllarda Milli Takımı sahiplenemiyordum. Terim’in olduğu yer ahlaki çürümenin olduğu yer oluyor. Neyse ki “yuvasına” döndü, kurtulduk.

4 Beğeni

Bizimkiler Fransa’da konvoylu kutlama yapıyordu dün gece, küfürler, hakaretler tonla… Ortadoğulu olduk iyice çok şükür.

2 Beğeni

Milli takım konusu açılmışken, yabancı ülkelerin milli marşlarını yuhalama hastalığından da kurtulsak keşke artık

1 Beğeni

Bu Konya ile ilgili bir durum, diğer şehirlerde oldu mu? Hatırlayamadım ama Konya’da bir grup ( öyle olsa bile tüm stat demek istemiyorum) milli takımın maçlarında bu rezilliği alışkanlık haline getirdi.

2 Beğeni

Çoğu statta var. Benimde hep dikkatimi çekerdi. Bundan sonra ki maç İstanbulda olacak. Rakip Andorra ama yinede az da olsa ıslık çıkar. Bu fanatizmden dolayı. Bizde ve Balkanlarda çok var.

2 Beğeni

Diğer statlarda da oluyorsa daha büyük rezillik.

Konya seyircisi biraz sıkıntılı, hakkında terörden soruşturma açılan önceki Konya başkanı dönemimde yuhalamadan daha büyük rezillikleri lig ve kupa maçlarından yaşattılar, Konya’nın öne çıkan o taraftar grubu hakkında iyi ve olumlu düşüncelerim yok.

3 Beğeni

En son Eskişehir`de ki maçta böyle bir olay yaşanmadı. Konya seyircisi büyük etmen bu tatsızlıkta

2 Beğeni

Premier lig başlığına yazıyoruz ama ligler tatil kızan olmaz herhalde :slight_smile:

N ile başlayan grubun başının altından çıkıyor. 2-3 yıl öncesine kadar Konya stadında bu tarz şeyler pek olmazdı, çoluk çocuk ailecek maçlara geliyordu Konya seyircisi

Bir süredir o grubunun etkinliğini artırmasıyla taraftar profili değişti Konya’nın.

2 Beğeni

Türkiye maçinı biz iyi oynadık diye mi kazandık yoksa onlar kötü oynadî diye mi kazandik? (Soru cümlesi şeklinde yazmam,soru sormaktan ziyade düşündürmek içindir.)

Biz iyi oynadık diye kazandık. Bizim planımız karşımızdakini oynatmamak üzerine kuruluydu ve mükemmel işledi.

2 Beğeni

Iyi o zaman. Izlandayıda yenersek kesin gruptan çıkarız.

İzlanda havalimanında yaşananlara şimdi ne demeli ?

Acaba takımi psikolojik olarak yipratmaya mi calisiyorlar?

1 Beğeni

Emre’ye uzatılan fırça bir ergenin işi hadi diyelim bireysel protesto, Şiddet yok, Emre’de doğrusunu yapıp görmezden gelmiş.

Havalimanı olayı için kim ne anlatırsa anlatsın ne gerekçesi olursa olsun 3 saat bekletmişler… Ama aslında iyi ki yaptı bunu İzlanda, beraberlik alırız diyordum artık bu gazla yener geliriz. :slight_smile:

1 Beğeni

Fırçalı elemana çok takılmıyorum akli dengesi yerinde olmayabilir. Burak yanından geçerken kendisi de fırçayla konuşuyordu.

Havaalanında bekletme psikolojik yıpratma. Bizde de mesala otelin önüne gidip konuk ekibi gece uyutmamaya çalışılırdı ya da antreman yapacakları sahayı geç ayarlarlardı.

Her şeye rağmen dönüp kendimize bakalım. Twitterda A… S… Diye gündem mi oluşturulur. Fransa maçından sonra öyle küfür mü edilir.

1 Beğeni

Şimdi otelin önüne 100 tane taraftar gönderip rahatsız edersin haberimiz yok dersin. Üstüne polis gelir ufak bir arbede çıkar gürültü devam eder filan. Lakin hava alanları gibi güvenliğin ve prosedürün üst düzey olduğu bir yerde bir milli takıma böyle bir muamele tam anlamı ile rezilliktir gözümde. Misli ile karşılık verme noktasında maçı İzmir’e, kafileyi taşıyan uçağı Trabzon’a, malzemeleri taşıyan uçağı da Van’a filan göndermek lazım :). Lakin bizimkiler muhtemelen silaha gül uzatma mantığını güderek misafirperverliğimizi göstereceklerdir.

3 Beğeni

Muhtemelen aynı şeyleri biz de onlara yaparız gibi geliyor :slight_smile:

Onlar da farkında bu takımın geçen turnuvada rahat yendikleri aynı takım olmadıklarını o yüzden her tür avantajı kullanıyorlar.

Benim kızdığım nokta her maça Viyana seferine çıkmış edasıyla yapmamız. Yensek bile ağır küfürler edilmesi. Zeki ve çeviğiz ama hala ahlak kısmında eksiğimiz var.

Gerçi bu aşırılığı milli takımın yıllardır gösterdiği berbat ötesi performanstan sonra ilk kez böyle oynamanın özlemine veriyorum. Buna da alışınca biraz daha normal oluruz belki.

O değil de güzel oynuyoruz gerçekten. Gençler hatırlamaz ama özlemişim böyle milli takımı.

2 Beğeni