PS alternatifi program önerisi

PhotoShop’a alternatif olarak kullanabileceğim, özellikle banner ve logo tasarlama gibi işlerde kullanmak için program öneriniz var mı?

Programın macOS versiyonunun olması (Linux olsa da olur) ve ücretsiz olması gerekiyor. :pray: :pray: :pray: :pray:

9 Temmuz tarihinde ekleme:

İleride benim gibi arayışı olacaklara yardımcı olması adına;

Özellikle fotoğraf üzerine değil de dizayn üzerine çalışmak için “Adobe Xd” programı fazlasıyla yeterli. Zaman kazandıran çok iyi eklentiler de var. Ücretsiz olması ve sürekli güncellenmesi büyük avantaj.

Sketch programı da çok iyi ama ücretli.

Logo, Banner, Icon vs. tasarlamak isteyenler için Adobe Xd ve Sketch’i tavsiye ederim , ben Xd kullanıyorum yaklaşık 1 aydır.

6 Beğeni

Microsoft Paint. Umarım işini görür.

Canva kullanmıştım ben web tabanlı iş görür gibi sanki.

1 Beğeni

@_restlessness @AeroKnight-sama Teşekkürler ikisini de deneyeceğim. :pray:

@Mazotci Komik değil.

1 Beğeni

Linux için GIMP’e bakabilirsiniz. Logo için kullanmamıştım ama arayüz ve kullanış olarak iyi sayılabilir. Yanlış anlamazsanız, Ps kullanmama sebebiniz nedir? Çünkü en kullanışlı ve donanım bakımından en üstün uygulama. Benzeri işlevleri sunan uygulamalar oldukça az.

Basit 3-5 tane banner yapmam gerekiyor sadece. Devamlı kullanacağım bir şey olamadığı için Ps satın alıp ona ücret vermek istemiyorum.

@Jakoben Teşekkürler.

Adobe’un, Creative Cloud adında bir hizmeti var. Tüm uygulamalarını 7 gün ücretsiz sunuyor. Dilerseniz bir göz atabilirsiniz.

1 Beğeni

İleride benim gibi arayışı olacaklara yardımcı olması adına;

Özellikle fotoğraf üzerine değil de dizayn üzerine çalışmak için “Adobe Xd” programı fazlasıyla yeterli. Zaman kazandıran çok iyi eklentiler de var. Ücretsiz olması ve sürekli güncellenmesi büyük avantaj.

Sketch programı da çok iyi ama ücretli.

Logo, Banner, Icon vs. tasarlamak isteyenler için Adobe Xd ve Sketch’i tavsiye ederim , ben Xd kullanıyorum yaklaşık 1 aydır.

1 Beğeni