Purinina

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/purinina/

image

Güzel bir Temmuz gününde, sahildeki koloni ticaret misafirhanenin balkonunda bir kız ile erkek oturuyorlardı. Kız bir süre balkondan denizi seyrettikten sonra, başını mektup okuyan adama çevirdi ve seslendi; “Ronald” “…” “Ronald?” Adam, gözlüklerini burnuna indirmiş, başını okuduğu mektuptan kaldırıp şaşkın bir şekilde kadına baktı. “Efendim Tess?” “Kimden o mektup?” “Bu mu?” diye cevapladı Ronald hâlâ… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Merhabalar,

Gerçekçi bir yapıda, görsel açıdan gayet dolu ve okuması keyifli bir öyküydü. Öyküde kullanılan anlatım tarzı normalde hoşuma gitmeyen bir tarzda, ama bu öyküde öyle değildi; ustaca kullanılmıştı, kendini sevdirdi. Öyküde dinmeyen bir şüphe vardı ve bu belirsizlik çok iyi kullanılmış. Finali ayrıca güzeldi. Dilinizin kıvraklığını ve ara ara kendi metninden çekip çıkarılan, okuyucunun önüne konulan dokundurmaları da es geçmeyeyim.

Ellerinize sağlık.

Gelecek seçkilerde de görüşebilme ümidiyle.

Merhaba,
Sizin gibi öykülerini beğenerek okuduğum bir kalemden bu övgüleri duymak beni ziyadesiyle mutlu etti.

Görsel olarak dolu ise ayrıca sevinirim çünkü tasvirler konusunda belirgin derecede kabiliyetsiz ve ilgisizimdir. Okurken de sıkılırım. Ama yine de kendimi zorluyorum çünkü okuyucunun okumak kadar görmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Irkçılık ve ayrımcılığa dikkat çekmek istedim. Konu olarak onu seçtim kendime Tazmanya Canavarı’ndan hareketle.

Son iki öyküm de 4.000 kelime bandındaydı ortalama. Bu hem okunmasını hem yazmasını zorlaştırıyor. Bu açıdan okuduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Gelecek seçkilerde görüşmek dileğiyle…