Quentin Tarantino, 2019'un En İyi Üç Filmini Açıkladı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/quentin-tarantino-2019-en-iyi-uc-film/

Yılın konuşulan yönetmenlerinden Quentin Tarantino, 2019’daki favori üç filmini açıkladı. (DEVAMI…)

4 Beğeni

“Bana göre” önemli değil.

LordKratos çoğu haberde senin yorumlarını üst sıralarda görüyorum ve gerçekten bunu yazmak istedim. Sürekli bir olumsuz eleştiri yapma hissiyatı içerisindesin ve döve döve yorum yapıyorsun. Bana göre dediğin şeyi ilk başta kesin bir yargı çerçevesi içerisinde yazmışsın arkadışımızında dediği gibi. Lütfen daha ılıman ve tarafsız yaklaşarak değerlendirin bu tür durumları. Nihayetinde bir edebiyat sitesindeyiz, tabiki karşılıklı fikir alış verişi olacak fakat sağlıklı bir tartışma çerçevesi içerisinde olmalı diye düşünüyorum…

2 Beğeni

Ben forumdan kimseyi hedef alarak yorum yapmıyorum. Kimseyi kırdığımı ve kimseye hakaret ettiğimi de sanmıyorum. Ama, yukarıdaki iki mesaj da şahsıma yönelik ağır eleştiri içeriyor. Sebebi nedir anlamadım ? Kimseyle de tartışmış değilim. Forumda birinin görüşüne böyle eleştiride de bulunmadım. “ahkam kesmek” hoş bir cümle mi sizce ? Yaptığım eleştiriyi forum yöneticileri uygun bulmaz ise silebilirler. Ki bugüne kadar hiç bir yorumum silinmedi. Forumdaki konulara cevap yazmama gelince, madem rahatsız olunuyor ben de cevap yazmam. Ama buna forum yöneticileri karar verir diye düşünüyorum. Kurallara uymaz isem banlanırım. Konulara cevap yazmak yasak ise tabi.

Böyle sert bir çıkışa gerek olmadığını düşünüyorum. Sonuçta burada herkes “kendine göre” fikirlerini belirtiyor. Her başlık için geçerli bu. Hepimiz aynı fikir veya görüşte olamayız. Bizimle aynı görüşte olmayan her kişinin yorumuna bu şekilde geri dönüş yapacaksak görüş farklılığının hiçbir anlamı kalmaz diye düşünüyorum.

Aslında ben böyle uç yorumları seviyorum. Katılsam da katılmadan da böyle yorumlar değerlendirme açısından bana faydası oluyor.Ayrıca adam/insan kendine göre değerlendiriyor ister över ister kötüler.Sonuçta kendi fikri.

Tabiki de söylemek istediğim her düşünce tek tip olmalı demek değil. Bundan bahsetmiyorum. Her seferinde altını bastıra bastıra da söylüyorum bir edebiyat sitesi mecrasında bulunduğumuzu ve tabiki de karşılıklı fikir alışverişlerinin ve zıtlıklarının bulunacağını. Söylemek istediğim şeyi bir örnekle açıklamaya çalışacağım. Örneğin tıp alanında limitli bir bilginiz varsa, gidipte yeni bir tedavi üreten ya da bir hastalığın önlenmesinde büyük rol oynayan kimseye bu olmamış ya da bu adam/kadın dediyse zaten ‘önemsizdir’ diye söze başlarsanız kesin bir yargı bildirmiş olursunuz. Bunun sonucunda insanlar doğal olarak size neye göre sorusunu yöneltebilirler. Bu açıdan fikirlerimizi paylaşırken öznel ve nesnel bilgiler içeren ifadelerimizi daha spesifik ve açık belirtmemiz daha sağlıklı olur bence. Yanlış anlaşılmak istemem, LordKratos’un her konuda ismini hemen hemen görüyorum. Bu aslında edebi, vs. gelişmeleri takip ettiğini gösterir ki bu da gayet iyi birşey tabi ki. Benim yorumum sadece kullanılan cümlenin yapısınaydı. Umarım kendimi anlatabilmişimdir, istemsizce kalp kırmış olmak istemem.