R.A.Salvatore Drizzt Efsanesi Serisi (İthaki Yayınları)

O zaman işiniz gücünüz rast gitsin. :slight_smile:

9 Beğeni

Amin, amin. İlk basılan kitaplardan hiç haberim yoktu. Yani seriye bastıklarınız kadar hakimim ve kalanını büyük bir açlıkla bekliyorum.

3 Beğeni

Çok sevindim…

Şimdi bu seri nedir ne değildir, baskıları için neden sevinildi bu kadar birisi özet bilgi verebilir mi?

Nerden baksanız bütün RPG oyunlarının senaryosuna bir şekilde ilham vermiş serilerden birisi. Türkiye’de de zamanında bu kadar fantastik yokken ilk çevrilmiş serilerden birisi. ABD’de de uzun süre best-seller olarak kalmış ve hala öyle gidiyor. Serinin devam ediyor olması da bir etken ve bu yazarın dışında da çok büyük bir evren zaten sırf bu seri, evrenin %20’si felan.

Bütün bunların dışında kitaplar ortalamanın üstünde tatmin edici, -bana göre öyle. Bu yüzden de çok seviliyor sanırım goodreads puanları ve incelemeler de bunu gösteriyor.

Ha bir de Hasbro desteğiyle ünü artmış ama hakederek.

Benim bildiklerim bu kadar.

8 Beğeni

Bende ekleyeyim üzerine baldurs gate ve icewind dale oyunlarının yapıldığı seri.

1 Beğeni
6 Beğeni

Bende bir soru sorayım serideki boşluk hikaye akışını etkiliyor mu?

Evet etkiliyor…

O zaman niye bu şekilde basıldı diye sormam lazım :slight_smile:

1 Beğeni

Bu seri neredeyse 20 senedir yayınevi değistirip durdu. En son Laika yayınevi seriyi 23. Kitapta bırakıp kapandı.

İthaki seriye başladığında da benim gibi yıllardır yeni kitapları bekleyenler için arada serinin kaldığı yerden kitap çıkarıyordu. Seriyi bir baştan bir kaldığı yerden basıyor.

4 Beğeni

Serinin methini fazlasıyla duydum. Ama şimdi kendi adıma, serinin ilk kitabını (ve tabi devam kitaplarını) bulamadığım için 22 ve 23’ü almak çok mantıklı görünmüyor. Öte yandan almadığınız zaman bu kez kitapların tükenme durumu söz konusu oluyor, ondan sonra ara ki bulasın :slight_smile:

Eski fantastik serileri toplamak çok fazla zaman ve sabır gerektiriyor maalesef.

Bu daha da büyük bir problem. İmkanınız ve sabrınız varsa alın kenarda dursun derim.

1 Beğeni

Evet, alırım muhtemelen. Önceki kitapları aramaya başladım bile :slight_smile:

1 Beğeni
4 Beğeni

Ben okudum ya abartılı bir seri ve bana göre çok sıkıcıydı.Şimdi beni eleştirebilirler,ben bk’den fantastik kitaplara cins cins kurgudan çizgi romanlara ve dili ağır olan kurgu dışı kitaplarıda okumuş biri olarak bana basit bir kitap geldi bu seri.Bir Tolkien eseri ve yahut zaman çarkı değil.Kitabı okurken bende binde bir etki yaptı.Neden bu kadar abartıldı bende anlamadım.

2 Beğeni

Zaman Çarkı ile falan kıyaslanmaz zaten. Hikayeleri eğlenceli geliyor bana mesala. Kafa dağıtmalık güzel gidiyor. Frpye yeni başlayanlar için ideal bir seri.

4 Beğeni

Ben tam tersine, gayet beğendim ve severek okudum. Size hitap etmiyor olabilir belki.

3 Beğeni

Bende 2.kitabın ortasındayım. Çok farklı bir tat. Kasvet dolu bir dünyası var. Ciltleride o kadar uzun değil. Anlaması basit.

2 Beğeni

Yorumda yazdım zaten (bana göre diye)Cidden kimilerine göre güzel bir seri olabilir ama Türk okuyucusuna daha iyileri sunulabilir.