Rahatça Öykü Denemesi Yapacağımız Alan Var mı?

Merhabalar, bir öykü yazmaya başlayacağım ve bunun içinde uygun bir kategori bulamadım. Hangi kategoride yazmamı önerirsiniz?

İllaki bir kategoride olması mı gerekiyor? Direk yazın bence ve ortaya çıkan ya bir türü kapsar ya da bir melez olur…

Her hâlükârda öykünüz sizin kaleminizden çıkacağı için sınırlarını yahut türün unsurlarını barındırıp barındırmamasına siz karar vereceksiniz. Ve bunu yazım aşamasında- çesitli tülerin unsurlarını ekleyip çıkarak- kendiniz belirlerseniz daha sağlıklı olacağını inanıyorum.

Ha, illaki bir tür istiyorsanız: Son zamanlarda dikkatimi şehir fantazyası olabildiğince çok çekiyor. Polisiye ve fantastik unsurların birleşmesi ortaya güzel hikâyeler çıkarabilir. Ama yine de sınırları bertaraf etmenin ve ötesine geçmenin verdiği hissiyattan vazgeçmeyin derim. :krs:

Güzel, o zaman yavaştan girişini yazayım. Daha sonra forumada eklerim ve yazım ve anlam hatalarını giderip daha sonra aylık yayınlanan siteye de eklerim.

1 Beğeni

Bu sorunuzun cevabını bizler veremeyiz. Bırakın kaleminiz yönlendirsin sizi

1 Beğeni

Bence bu soruyu sadece kendinize bile sorsanız istediğiniz gibi yazamazsınız. Ama BENCE.:face_with_thermometer:

Mirezloret hocam, önerin için teşekkür ederim.

Elif hanım, güzel bir soru.

Fantastik, bilimkurgu, korku ve polisiye türündeki denemelerinizi Kurgu İskelesi, diğer türlerdeki yazılarınızı Düşler Limanı adlı kategorilerin altında paylaşabilirsiniz.

2 Beğeni

Teşekkür ederim, asıl aradığım şeydi.

1 Beğeni

Kategoriye bağlı yapılan bütün yazımların çuvalladığını düşünüyorum. Yani bir janra(genre) belirlemekte sakınca yok ama daha da çok detaya inmek seni kısıtlayabilir. Rahat ol, gönlünden geldiği gibi yaz. Yazar değil, okurlar ve eleştirmenler kategorize ederse daha makul olur benim gözümde.

1 Beğeni