Ray Bradbury Hakkında Dikkat Çeken 10 Gerçek

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/liste/ray-bradbury-hakkinda-10-gercek/

Ray Bradbury ile yakından tanışın! Fahrenheit 451’in yaratıcısı, bilimkurgu ve fantezi edebiyatının
usta yazarı Bradbury’nin hayatı ve eserlerinden dikkat çeken detaylar. (DEVAMI…)

4 Beğeni

Ayrıca yeni yazarlara önerdiği “Bradbury Challenge” da var. Her hafta bir hikaye yazıyorsunuz. Sene sonunda 52 hikaye yapıyor. Bradbury, bu hikayelerinin hepsinin kötü olmayacağını söylermiş. Ayrıca elinizden geldiğince yeniden düzenlemiyorsunuz, sene sonunda üzerinde düşünebileceğiniz o kadar hikaye kalıyor.

Eklemek istedim.

3 Beğeni

Araba fobisini bilmiyordum. Son Yaya öyküsünün bu korkuyla ilgisi var mıdır acaba?

Çoğu “ineğin” hayalidir.

Bunu ben denedim. Öykü olarak değil ama yazı olarak ve her hafta düzenli yazdım. Birkaç hafta içinde aklım duruma o kadar adapte oldu ki her durumun içinde bir bilimkurgu öyküsü, her kişinin içinde bir öykü karakteri görmeye başladım. Müthiş bir motivasyon ve ilerleme sağladı. :buyucu:

1 Beğeni

Sanırım bahsettiği hadise tam da bu: Motive olmak ve işin içinde bulunmak. Aynen resim çizmeye başlayan birinin önce fırçasını kontrol altına alıp kendine güvenerek tuvale çizgiler atmaya çalışması gibi.

Tebrik ederim, hiç kolay olmamıştır.

1 Beğeni

Evet, kolay değildi ve aksi gibi o bunu yaptığı yıl(2018) arka arkaya kayıplar yaşayınca işler iyice sarpa sardı. Sonra iyiden iyiye hırslanıp birkaç hafta boyunca haftada birden fazla yazı yazdığım oldu. Yine de yaptığı iş zormuş :buyucu:

1 Beğeni

Bu klipteki hikaye Türkçeye çevrildi mi acaba?

Doğru gerçekten :joy:

1 Beğeni

Kendimden biliyorum :smiley:

1 Beğeni