Ridley Scott'tan Yeni Alien Projeleri Hakkında Açıklamalar Geldi

(Ufuk ) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/ridley-scott-alien-hakkinda-aciklamalar/

Ünlü yönetmen Ridley Scott, Alien evreninin geleceği hakkında konuştu ve devam projeleri hakkında önemli detaylar verdi. (DEVAMI…)

(Can) #2

Adam bence dünyanın en iyi yönetmeni Kingdom of Heaven da dünyanın en iyi filmi.

Prometheus kadar olmasa da ben Covenant’ı da çok sevmiştim. Sadece bir iki saçma ayrıntı vardı.

Evet işte bu. O ruhu kaybetmeden yenilenmek / evrim geçirmek.

(Ufuk ) #4

Prometheus’ta denenen şey Alien evreninin devamı için çok önemliydi. O açılan yoldan diziler, oyunlar, çizgi romanlar, filmler…hepsinin her türlü gideri var. Genişlet evreni, farklı hikayelere odaklan. Alien’i doğrudan ortaya koyma, etrafından dolan, varlığını hissettir.

Ayrıca değinmeden geçemeyeceğim; Alien: Isolation muazzam başarılı bir oyundu. Aradan yıllar geçti açıp tekrardan başlamamak için kendimi zor tutuyorum. Keşke devam oyununu yapsalardı. Dizisi de olur. Sega duy sesimi!!

(Hüseyin gök) #5

E3’de bişey çıkmaz mı isolation için?:slight_smile:

(Ufuk ) #6

Keşke çıksa ama pek ses seda yok gibi… Bir mobil oyun üzerine çalışıyorlardı:

Ondan da ses yok bir süredir. Bayağı inziva modundalar… Belki bir sürpriz yaparlar bu E3… Yapsınlar çünkü…

(Hüseyin gök) #7

Mobil oyun çıkmıştı.Ben oynadım hiç beğenmemiştim.

Screenshot_20190604-211827

Bundan farklı bir mobil oyun yapılıyorsa bilmem ama.

(Can) #8

Bana göre Isolation Alien’ı filmlerden bile daha iyi yansıtıyor, ne güzel oyundu canım çekti yeniden yükleyip oynayacağım. Yorumu okumam hiç iyi olmadı.

(Ufuk ) #9

Suçlu ben değilim. Şikayetleriniz için lütfen Sega ile temasa geçin. :slight_smile:

Benim bahsettiğim büyük ihtimalle budur. Tarihler tutuyor. Hiç ismi duyulmadı bu oyunun. O kadar kötü demek. :stuck_out_tongue:

(Can) #10

Ek paketlerini oynadınız mı? :slight_smile: Ben sadece şu toplamalı olanı oynadım. Parça toplamalı olan. :slight_smile:

(Ufuk ) #11

Hikaye içermeyen ek paketleri oynamayı sevmiyorum. Bir baktım ama bir yere bağlanmayacağını bildiğim bir amaç uğruna Alien’ın hamster’ı olmayı reddettim. :stuck_out_tongue:

(Yaşar Tarık Kalyoncu) #12

Prometheus u genel kitlenin sevmemesini anlayamıyorum. Bence muhteşem bir yapımdi kesinlikle Alien in geleceği bu filmin açtığı kapidan ilerlemeliydi. Fakat Alien Covenant ta Prometheus u da baltaladiklari için şimdi ne yapacaklar merak ediyorum kurtarması çok zor. Bence Covenant i yok sayarak Prometheus un devamını çekmeliler. En doğrusu bu bence.

(Arda) #13

Süper organizma da olsan disneyin eline düşüyosun. Ridley scott prometheus’ta biz izleyiciyi heyecanlandıran engineer ve daha bir çok meseleyi covenant’ta hiç etti. Üzerine xenomorph’u da iyi kullanamadı. Yahu sen ilk alien filminde kuklalarla verdiğin korku öğelerini bunca cgi efekti ile ucundan bile veremedin. Suç alien’ın evrimleşmesinde değil sen de. Çünkü bunadın. İşi ehil iyi bir yönetmene bırak çekil artık. Yeni filmler komple yapay zeka ile devam edecek gibi gözüküyor.

(Deniz) #14

Sinema dünyası konu bulmakta güçlük mü çekiyor yoksa tutan bir işin çokunu çıkarana kadar suyunu mu sıkıyor ? Anlamış değilim. Godzilla, Rambo, İndiana…şimdi de Alien. Bir şeyi de tadında bıraksınlar. Versus bitti şimdi de evrim mi geçiriyor Alien ?