Rıhtım Kamarası


(Hiçliğin bekçisi…) #1128

Ben bunu sanırım izledim ya. Öyküyü de biliyorum. :smiley: Güzel bir paradoks. Doğru hatırlıyorsam tabi.

Düzenleme 2: Evet tam da tahmin ettiğimmiş. :smiley: İnsan delirir gerçekten. Bazı şeyleri fazla kurcalamayacaksın. :smiley:

Düzenleme3: Yakup Abi ( @rann ) nerede yav? Sınava çalışıyorum diye gidip gizli gizli kutu açılım videosu mu çekiyorsun abi? Biz konuştuk, sen de yaptım oldu mu diyeceksin? :rofl:

Bu arada @alper kutu bugün geldiğinde açarken o kadar büyük bir falso bekliyordum ki dediğin aklıma geldi, iyi güldüm…:sweat_smile:


#1129

O kadar kitap alıyor forum ahalisi, ama forumdan birisi de kalkıp demiyor ki;

" Arkadaşlar merhaba, kanalıma hoş geldiniz…Bugün sizinle kitap kolisi kargosu nasıl açılır, onu anlatacağım…"

Bu tarz bir cümle okuyunca “Trenler ve İnternetten sorunlu :slight_smile: " bir bakanımızın yıllar önce " bulut bilişim” için dedikleri aklıma geliyor.

" fazla kafa yorarsan sıyırırsın "


(Hiçliğin bekçisi…) #1130

Aslında kutu açılım videosu değilde son zamanlarda ders çalışırken canlı yayın yapan kişiler varmış diye bir duyum aldım. Senden kitap okurken canlı yayın videosu açmanı filan beklemiyor değilim. :smiley: Okuyamayan bizleri de motive edersin. :rofl:

Aslında ben çok başka bir şeye vurgu yapmıştım ama o kadar da mühim değil…:roll_eyes:


(Cankut Değerli) #1131

Bu gidişle bu forumdan bir Youtuber çıkaracaksın abla. :joy:


(Hiçliğin bekçisi…) #1132

Ben olmayayım da o. :joy:


(M. Ihsan Tatari) #1133

Tolkien haberini görmedin galiba? :slight_smile:


(Hazal Çamur) #1134

Onu yıllarca yaptılar :smile: bence kanması zor bir haber olurdu :slight_smile:

Bu arada başlığı okuyunca Tolkien haberine ben de kandım :slight_smile:


#1135

Merhaba arkadaşlar bir arkadaşıma kitap önerisi yapacağım ve önce size bir soru sormak istiyorum. Önereceğim kitabın bölümleri arasında zaman atlaması olduğunu belirtmem spoiler olur mu? Yani okuma zevkini baltalar mı? Mesela Vakıf serisi gibi.


(Yakup Alioğlu) #1136

@Agape sinav olayi bitti. Bu aralar tutulma yaşiyorum ne yazacağimi bilemiyorum. Rüzgari yakalasam atliyacam. Ayrica hayretler içindeyim, her geldigimde başlık kisminda ünvanin artiyor. Kiskançlik duygulari içindeyim, yönetimi ele geçirmeye çalisiyormuşsun tedirginliği var. Yakin zamanda İmparator-padişah (bkz. Dune) olarak bizden biat etmemizi isteyip, beynimize hükmedip despot bir yönetim göstereceksin korkusu var.


(Hazal Çamur) #1137

Önereceğiniz kitap hangisi ?

Bence olmaz bu arada. Spoiler sayıldığını düşünmüyorum.

Mesela Leibowitz İçin Bir İlahi 'yi tavsiye ettiğim herkese kitabın üç çağı birden içerdiğini söyledim. Hepsi de çok severek okudu ve kimse bunu spoiler saymadı.


#1138

Bende sürpriz bozan olmayacagını düşünüyorum. Kitabın ilk 3-5 sayfasından (daha fazlası değil) geçen olaylar ilgili bir şeyler anlatmak bile bence sürpriz bozmaz hatta belki merak artırabilir.


(Hiçliğin bekçisi…) #1139

Canını neye sıktın abi? Seni belirsizliklere, sessizliklere, kararsızlıklara, rüzgarsızlığa gark eden kafandaki o şey nedir?

Bunlar hep sen yoksun diye oluyor. :rofl: Zirvede bırakmayı seven birisiyimdir. Tabii burada zirvenin ne olduğu tartışılır. :smiley: Kime göre zirve? Neye göre zirve? Geçmişime baktığımda hep benzer bir durumu görüyorum. Bir anda göz önünde olup sonra zbam! diye yok oluyorum. Huyum çatlasın ki böyle bir yanım var. :smiley:


(Yakup Alioğlu) #1140

Zirve deyince aklima geldi. Kayip rihtimin anahtari kimde? Birisi rihtim tarihi hakkinda bir bölum açmayi düşünce; mesela Mehmet Ahmet’in garajinda otururken can sıkıntisindan ürettigi fikir sonucu siteyi açmayi düşündü.
Olmadi Mehmet kız arkadasina evlilik yüzügünü gösterdiğinde kiz red edip kendisi rihtimdaki bankta tek basina birakti. İncenen Mehmet Kayip Rihtimi açarak içindeki yalnizligi paylasmayi secti.
Ayni kız yillar sonra Mehmet’e gelip; “hata yaptim hadi al beni ama sadece benim ol rihtimi kapat” dedigi zaman eyvallah çekip kapatirsa, bu Mehmet kim olur?
Emegi geçenler, kurucular, onur bölümü tarzi bir bölüm olsaydi iyi olurdu.

Küllerinden doğan Anka kuşu gibisin Agape abla. Sana saygım sonsuz. Başarı denince aklima hep sen geliyorsun.


(Hiçliğin bekçisi…) #1141

Sanırım bu Hakan Bey olur… Sen şimdi böyle deyince acaba internet siteleri de boşanma davasında mülk olarak geçiyor mu diye merak ettim. :rofl:

Allah yardımcın olsun o zaman. Başarısızlıklarımla nam salmış birisiyimdir. :rofl:


(Yakup Alioğlu) #1142

Mantikli reklam geliri varsa eşi hak isteyebilir. Sonuçta yıllarca eve bakmak için bu parayi kullanmis ve iki tarafinda yaşam standartlarini belirlemiş. Bundan akıl yürüterek iki tarafta çok kitap aliyorsa ayrildiklari zaman ortak kütüphane kime kalir, kitaplar nasil paylasılir? Çok derin bir konu.

O zaman sana hayran kalacam ama örnek almayacağım.:smile:


(Hiçliğin bekçisi…) #1143

Bu çok daha mantıklı göründü gözüme…

Korkunç bir durum… :scream: Birini öldürmeye teşebbüs resmen. (Özellikle ben gibileri)


(Cankut Değerli) #1144

Başarısızlığın olduğu yerde başarının da olacağına inananlardanım.


(Hiçliğin bekçisi…) #1145

Ben inanmayanlardanım. Bunun için kaliteli kanıtlarım var. :smiley: Elle tutulur tek bir sonuç yok elimde. :rofl:Nedense aklımdan söyle bir cümle geçiyor:

“Her şey başarısızlıkla sonuçlandığında başarılı olduğun tek şey birkaç gün daha hayatta kalabilmiş olmandır.”

Bir alıntı değildir. Senin yazdığını düşününce aklımdan geçen bir cümleydi bu. Bunu başarı saymak gerekir mi? İşte buna emin değilim. :thinking:


#1146

Aslında örnek verdiğim kitabı önermeyi düşünüyordum yani Vakıf’ı, kendisini bilim kurgu ve fantastik dünya ile tanıştırdım ve daha fazlasını istemişti. Benim de favorilerimden olan bu seriyi düşündüm. Kendisine içerini anlatmadan önce emin olmak istedim spoilerdan kaçınmak için.


(Hazal Çamur) #1147

Bence Vakıf için merak uyandırıcı bir bilgi olur, spoiler diyemeyiz. Serinin özelliği bu. İçiniz rahat olsun :slight_smile:

Karşınızdaki kişi hiçbir şey bilmek istemiyorsa o ayrı, ama bu türe yeni girmiş biri için teşvik edici diye düşünüyorum.