Rıhtım Kamarası

@Agape Muhtemelen Haluk Bilginer’in oynadığı dijital platform dizisi deyince aklınıza gelen budur.
Ben de hem Masum’u hem Şahsiyet’i tavsiye ederim.

3 Beğeni

Masuma’ bir bölüm baktım. Beğendim. Kendisini de severim ve diğer oyuncuları da güzeldi. Sevdiklerim var içinde. Muhtemelen devam edeceğim.

The Umbrella Academy’e de baktım beğendim. Bunu da bitiririm gibi.

Redkit’i de arada bir izliyorum güzel oluyor.

Bir şeyler daha vardı ama unuttum şuan. :smiley:

3 Beğeni

Masum’un ilk bölümü “tamam ben çözdüm olayı” havası yaratıyor. Aldanmayın :slight_smile: Her bölüm arapsaçına dönecek bir kurgu var arkasında.

3 Beğeni

Mindhunter, izlemediyseniz çok iyi bir dizi bence.

The Crown tarih severseniz ve Dirk Gently’s Holistic Detective Agency Douglas Adams severseniz. :smiley:

Yetişkin animasyon olarak da BoJack Horseman ve Final Space.

3 Beğeni

Anime değil de animasyon diyelim mi biz ona :slight_smile: ? Anime olsa duramayız çünkü :blush:

Bence de BoJack :kalp::krs:

2 Beğeni

Çok haklısınız. :see_no_evil:

2 Beğeni

Hissediyor musunuz bilmiyorum da sürekli Rıhtım’ın kulaklarını çınlatıyorum. :slight_smile: Yayın dünyasındaki arkadaşlarla konuşurken yeri gelince buradaki başlıklardan, artık yayınevlerinin aldığı bandrollerin bile takip ediliyor ve kitapların hevesle bekleniyor oluşundan bahsediyorum, şaşırıyorlar, hoşlarına gidiyor. Gerçi bandrol meselesinin herkeste epey şaşkınlık uyandırdığını da ayrıca belirtmeliyim. :smiley:

Öyle yani, fahri Rıhtım elçisi gibi bir şey oldum. :krs:

14 Beğeni
  • Kimiz biz?

Kayıp Rıhtım ahalisi

• Ne istiyoruz ?

Daha çok kaybolmak

• Kimden istiyoruz?

Yayın evlerinden.

• Ne zaman?

Hemen şimdi, hemen, hemen…

:slight_smile:

9 Beğeni

Aldanmamıştım zaten. Her karakterin ardında bir şey olunca biraz fazla karmaşık olduğunu düşündüm zaten fakat bunu tam anlamıyla toplayabilecekler mi, sonu kotarabilecekler mi benim için bu önemli. Yoksa kendi içinde ne kadar güzel olursa olsun daha ilk bölümden bu denli psikolojik problemler her karakterde varsa sonrasında toplaması da bir o kadar zor olur. İnşallah hepsi bir karakterin bütün bir şizofrenisi değildir. Ona sinirlenirim. :smiley:

Bir bakarım fragmanına ve konusuna.

Sevmiyorum maalesef. Çok bunalıyorum. Çok nadir sevdiklerim oluyor içinde.

Bojack ise biliyorum galiba üç-beş bölüm daha önceleri izlemiştim.

Ben Jim Carey’den izlemiştim filmini biliyorum eksikleri filan vardı. Çok da severim. Aslında Neil Patrick Harris de mükemmel bir oyunculuk sergileyerek Jim Carey’i aratmamış. Biraz izlemiştim çok önceleri. İlk iki bölümü filan nedense savsakladım. Çok sonra bakarım diye düşünüyorum.

Bunların hepsini televizyonda izlemişim ben. Normal kanalları aşağı yukarı 10 senedir açmadığımız için sürekli belgesel kanalarında geziyoruz. Bu ve bunun gibi adını hatırlamadığım uzaylılar vs. de dahil olmak üzere onlarcasını izledik eşimle. :smiley:

Bunu da izleyeli çok oldu. Sanırım ilk çıktığında izledik hemen. Çok da beğenmedik. Daha iyi olabilirdi. Zincirsizler daha çok hoşumuza gitmişti konu bakımından.

Bu ikisine eşimle bakarız diye düşünüyorum. Fragmanlarını beğendim.

Aklımda. Bakacağım. Teşekkür ederim.

5 Beğeni

Geçen gün Yaşar Üniversitesi’nde bahsettim ben de :)))

6 Beğeni

Daha yeni After Life’a başladım. Şimdilik güzel gidiyor. Brooklyn Nine-Nine (Komedi) var. Aynı bölümleri defalarca, hala izliyorum. The Haunting of Hill House (Korku) var ki korku sevmeyen beni bile ekrana sabitledi. Dark var Alman yapımı bilimkurgu dizisi. The OA var. Güzel dizidir. Aslında bir sürü var.

2 Beğeni

Yalnızca bir gözünüzün uykusu geldiği oluyor mu ya?

4 Beğeni

Benim sol gözüm uykudan yaşarıyor. Sağ gözüm 3 sayfa daha çeviri yapmak istiyor. Beynim onar saniye aralıklarla bi’ ona, bi’ diğerine ayak uyduruyor. Vücudumdaki kafein ise tamamen farklı bir hikaye.

Keşke bir uyku düğmemiz olsaydı. İşimiz gücümüz bitince “Uyu” düğmesine basar, yatakta hiç dönüp durmadan zırt diye uyurduk.

2 Beğeni

Keşke. Durup dururken “Acaba demokrasi bir ilüzyon mudur?” gibi ahiret sorularına maruz kalıyorum beynim tarafından. :confused:

4 Beğeni

Siz bana uyku düğmesini icat edin, o tip ahiret sorularını ben sizin için cevaplarım.

Cevabım: Evet.

3 Beğeni

Ilk resimdekiler fasikül, 8 sayi Türkiyede ciltli cikti. Keske almasaydin ben benimkini verebilirdim. Benim için hayal kirikligi olmustu.

2 Beğeni

Yükümü kısmen da olsa hafiflettiğinize göre geriye kalan 9 trilyon soruya geçebilirim.

3 Beğeni

@Asli_Dagli Kesinlikle oluyor.

@Vector Bir de bana sor. Gece uyumak lazımken neden insan trilyonlarca soruyla cebelleşir. :smiley: Sinir bozucu ve çok da faydasız.

5 Beğeni

Bana kendimi yalnız hissettirmediğiniz için çok teşekkür ederim.

Bir uyku düğmesi karşılığında bütün sorularınızı yanıtlamayı taahhüt ediyorum. Lütfen gözden kaçmasın.

5 Beğeni

Faydasız değil bence. Kendinizle münakaşa ettikçe kendinizi daha iyi tanıyorsunuz.

Bilmem, kafayı sıyırmış da olabilirim :smiley:

2 Beğeni