Rıhtım Kamarası

Benim için faydasız yeterince delirdim bana kalırsa. Daha fazlasına ihtiyacım olmadığını düşünüyorum. :smiley:

@Asli_Dagli O düğmeyi ben bir bulsam on yıl filan uyanmamayı düşünüyorum. Şöyle güzel bir dinlenirdim. :smiley:

4 Beğeni

Galiba ben sol gözümün sözünü dinlemeye karar verdim.

Herkese tatlı rüyalar!

3 Beğeni

Aynen fazla iyi hikayeye sahip değildi bende tek cilt alıp sattım zaten.

1 Beğeni

Ofis çekmecelerimde bana yer yok, çünkü bütün çekmecelerim kitaplarla dolu :neutral_face:

Bazen bir kısmını ofistekilere hediye ediyorum, sonra bir bakıyorum yeniden elimde kitaplarla “Bunu nereye sokuştursam” derken buluyorum kendimi.

Temsili ben:

10 Beğeni

Bugün değil dünden beri var :+1:

1 Beğeni

Yawww bira yurtdışında 50 cent yauwwww

1 Beğeni

Onu kıyaslamayalım hiç.

1 Beğeni

Bir kıyas olarak yurtdışı; ama hangi yurtdışı işte faili meçhul. Bazılarının ağzından düşmez ya ha ni :d

1 Beğeni

Bulduğum her boş saniyede kitap okumama rağmen Challenge hesaplayıcının hâlâ 5 günde 1 kitap okumalısınız demesi. :joy: İnatla 2.5 aydır aynı şeyi söylüyor. Neden küsüratlı filan söylemiyor ki? 4.898 günde 1 kitap okumalısınız dese daha moral verici… :sweat_smile: En azından okudukça küsürat değişir. -.-

Düzenleme: Şimdi ne okusam acaba?:thinking:

4 Beğeni

Gökdelen - J.G. Ballard

1 Beğeni

Maalesef yok. :sweat_smile: Karar verrmediğim için önüme gelen kitaptan on sayfa okuyorum. Hooff…

3 Beğeni

Yarım bıraktığım aşırı sıkıldığım kitaplardan :slight_smile:

1 Beğeni

Sen neler önerirsin mesela? Hani okurum diye söz veremem amaaaaa eğer bende varsa şöyle bir kafamda tartabilirim. :roll_eyes:

Düzenleme: Acale et 4.898 günde bir kitap okumam gerekiyooooor. :rofl:

2 Beğeni

Hemen yazıyorum :slight_smile: Son zamanlarda okuduklarımdan Yaşamak, Hadula, Doğal Roman, Adem’le Havva’nın Güncesi, Soğuk Deri, Dinle Küçük Adam, yeni başladığım Russell - Eğitim Üzerine, birde sevebileceğini tahmin ettiğim hızlı okuyacağın Run Gülüzar Run ve Kabuk Adam önerebilirim :slight_smile:

2 Beğeni

Harika! :joy: Sadece bir tanesi var. Hım, hım… Ne okumak istediğimi pek bilmiyorum aslında. Öykü derlemeleri çok okudum bu sıralar Saki yeni bitti. Klasik tarzı ise hiç istemiyorum. Az evvel Fantastik Işık bitti. Dolayısıyla Diskdünya da olmaz. Ondan önce de Charles Dickens okudum. Korku-Gerilim-Karanlık tarzı da olmaz yani. Şöyle çerezlik bir şey arıyorum. Biraz bunalımdayım o sebeple ağır bir şey okuyasım yok. Bir sürü seri var ama hepsi yarım devamları basılmamış onlara da bu sebeple başlamak istemiyorum sonrasında takılabiliyorum. Soğuk deri var sanırım sadece. Yaşamak da Kindle’da vardı fakat şu an bana ağır geleceğini düşünüyorum. :disappointed_relieved:

1 Beğeni

En eğleneceğini düşündüğüm çok hızlı okuyacağın Run Gülüzar Run :slight_smile:

2 Beğeni

Hımmm. Bakacağım olmazsa alırım dert değil ama onun gelmesi uzun sürer ve o arada bir şeyler okurum ben. :sweat_smile: Hali hazırda okuduklarım var zaten. Ben gideyim de dediğin kitaba bir bakayım…

1 Beğeni

Ballard sıkabilir, çok kafa karıştırıcıdır doğrudur…

Aslında uzun uzun bir şeyler yazdım ama sonra belki, biraz daha kitap üzerinde düşünmeliyim diye vazgeçip sildim. 1- 2 gün sonra " okuduğumuz kitaplara" yazarım…

Kısaca bu kitap modern insanı, modernliği sıra dışı distopik bir hikayede anlatıyor…

Kitaptan şöyle iki alıntı ekleyeyim;

• Şiddetin sosyal bağların kurulmasında önemli rol oynacağı belliydi.

Bu insanlar yirminci yüzyıl sonunda ortaya çıkan yeni bir hayat tarzında ustalaşan ilk kişilerdi. Tanışlarının hızla azalması, başkalarıyla ilişki kurmamak ve tamamen kendi ayaklarının üstünde durmak, hiçbir şeye muhtaç olmadıklarından asla hayal kırıklığına uğramamak…

Sıkılsanız da okumaya çalışın derim ben…

2 Beğeni

Bilimkurgusal bir şeyler ararsan ve daha okumadıysan Yaşlı Adamın Savaşı’nı öneririm, hatta John Scalzi’nin bütün kitaplarını öneririm @Agape.

1 Beğeni

John Scalzi nedense hep bakmama rağmen hiç ilgimi çekmemistir. Belki arka kapaklar yüzündendir ama konuları nedense çok bana hitap etmiyor gibime geliyor. Bu sebeple hiç almadım. Bir kitaba karşı en azından bir parça sıcak hissetmem lazım… Bir daha göz atacağım ama.

3 Beğeni