Rıhtım Kamarası

Belki de “bilgiçlik” tasladığınızı düşünmüştür. Sözüm meclisten dışarı.

Bakınız, annemin muayeneleri 15 dakika. Evet, saptama, tedavi ve tavsiye için sadece 15 dakikası var. O hastanın ardından gelen birçok hasta var. Elini çabuk tutması lazım. Hastalarının şikayetlerini dinlese de bir yere kadar. Endişenizi anlıyorum, her şeyi bilmeye hakkınız var fakat o hekimlerin gün içinde karşılaştıkları hasta tipi gerçekten itici olabiliyor. Sizi de aynı kefeye koymuş olabilir.

Hekim değilim, hasta-hekim ilişkisinde bilgili taraf da değilim o yüzden verdiği karar hakkında yorum yapamam.

2 Beğeni

Tartışmayı bölmek istemiyorum ama yazılanları okuyunca aklıma geldi yazmak istedim. Tıp fakültelerinin puanları düşürülüp mühendislikler daha ön plana çıkarılmalı bence. Tıpta zeki insanların tam olarak değerlendirilmediğini düşünüyorum. Potansiyelleri çöpe atmak gibi. Ülkenin kalkınmasını iyi doktorlar sağlamıyor, iyi mühendisler sağlıyor.

3 Beğeni

Doğrudur ama teknolojide atılım da tıpta atılım da birbirinden daha önemli değildir.

Zeki insanların mühendis olma gereklilikleri yok. Keşke herkes yeteneği olan alana yönlendirilebilse. Birisi iyi yazar, birisi iyi çizer, birisi iyi dinler. Eğitimin en kalitelisi budur kanımca.

4 Beğeni

Hep ütopyaları anmaya gerek yok, kalbimizde varlıklarını koruyabildiğimiz sürece. Gerçekçi olursak günümüz şartlarında liberal ekonominin üstünlüğü devam ettikçe insanlar daha yüksek miktarda para için tercih değiştirmeye devam edecek. Sistem kökünden değiştiğinde dahi insanların zihniyetlerindeki kapitalist düzenin verdiği ben merkezli eğilimlerin değişmesi zaman alacak. Bu durumda yapabileceğimiz oyunu kurallarına göre oynamak.
Dünya çapında ülkeleri kalkındıran hep teknolojik atılımlar oldu, mesela sanayi devrimi. Teknolojiyi geliştiren de çok büyük oranda mühendislerdir. Ekonomik bir kalkınma istiyorsak mühendisliğe daha çok ağırlık vermemiz gerekiyor. Araştırmacı olmadıkları sürece doktorların mesleğini yaparken zekalarına gereksinim duyduklarını sanmıyorum şahsen.
Kişisel fikirlerim bunlar. Tartışmaya açık elbette.

2 Beğeni

Tabii ki, dediklerinize katılıyorum. Romantikliğim üzerimde olunca ister istemez içine dönüyorum.

Yani, bilemiyorum. Zeka her zaman artıdır. Ezber yaşantımızı değiştirmiyorsa bile.

3 Beğeni

Çok alakasız olacak bu başlıkla ama içimdeki yazma isteğine engel olamadım shdjcjnc
Moderatör olmuşsun ablacım, çok yakışmış :heart_eyes:

Yazmışken bir de soru sorayım bari :joy:

1 Beğeni

Teşekkür ederim. :heart_eyes: Daha çok kendimi “Agape Antivirüs” sistemi gibi hissediyorum şu anlık. :rofl:

Bu arada mesajı konuyu bölmeyelim diye buraya aldım. Yani soruyu soramayacaksın. :sweat_smile:

Dipnot: Moderatör olduğuma göre artık büyülerimi çıkartabilirim. :buyucu:“Fırsatını bulunca intikam al,” listemi de çıkartayım. :smiling_imp: Şimdi bana kimler çemkirdiyse onlar düşünsün… :innocent:

İntikam soğuk yenen bir kerevizdir. :hocho:

11 Beğeni

Ahahahahaaa engel olamadın bana bak yine sordum sorumu :joy::joy:

2 Beğeni

En azından konuyu kurtardık. :smiley: Sorunu tabii ki sor. Bu arada ilk mesaj taşıma girişimim de başarıyla sonuçlandı. Yani umarım sonuçlanmıştır. :partying_face::tada::confetti_ball:

5 Beğeni

Moderatörlüğünüz hayırlı olsun :smiley: Bu forumda yeniyim ama çok yardımınız oldu.Tekrardan çok teşekkür ederim :smiley:

2 Beğeni

Moderatör olmanız isabetli bir karar olmuş. Yeni makamınızı başarıyla temsil edeceğinize eminim. :+1:

Şöyle güçlüsünden bir kadın eli gerekiyordu foruma.

3 Beğeni

@savinien Teşekkür ederim. :blush: Her zaman beklerim. :vulcan_salute:

@Vector Biraz dağınığımdır ama bakacağız artık. :sweat_smile: Teşekkür ederim. :blush:

Bu arada sistemi kurcalarken umarım bazı şeyleri havaya uçurmam diye düşünüyorum. :buyucu:

6 Beğeni

Hayırlı uğurlu olsun. Konularınız daha önceden takip ediliyordu. Şimdi sıkı takip etmemiz gerekecek. :grin::grin:

2 Beğeni

Kutlarım yeni görevinizi. :cherry_blossom:

2 Beğeni

@Agape vs biz :slight_smile:

3 Beğeni

@fortknoxt Ahahaha. Artık test yaparım sizleri konularımdan. :sweat_smile: Başarısız olursanız: :crazy_face:

@enlied Teşekkür ederim. :blush:

@Husey :rofl: Daha çok şöyle:

https://i.ytimg.com/vi/ucmo0ruwJno/hqdefault.jpg

8 Beğeni

Hunharca gülüyorum. :joy::joy::joy: Özellikle sonuncuya. Testlerde genelde sallama yapıyorum. Kanaat notu varsa onu alayım ben. :joy::joy:

2 Beğeni

Tebrik ederim @Agape, forumun önce ablası, sonra moderatörü oldun. :joy: İşin şakası bir yana, başarılar gerçekten.

3 Beğeni

@fortknoxt Hakkınızda hayırlısı diyelim o zaman. :sweat_smile:

@cankutpotter Sağol canım. Aynı anda birçok şey olabiliyorum çok şükür. :smiley:

5 Beğeni

En sevdiğim ablam moderatör olmuş, çok sevindim vallahi. :sweat_smile: @Agape

1 Beğeni