Rıhtım Kamarası

En son bu arkadaş paylaşmıştı.

2 Beğeni

Ben sormuşum yine orada da :slight_smile: Evliya Çelebi okumam şart oldu, sürekli aklıma geliyor :slight_smile:

2 Beğeni

İlber Ortaylı’nın tavsiye ettiği 25 kitap

10 Beğeni

Kafamı bilgisayar ekranından ayıramadan çalışmak zorunda olduğum günlerde lütfen dışarıda bahar havası olmasın.

Tşk.

5 Beğeni

Meterolojiyi arayıp, rica ederseniz, onlar bir şeyler ayarlar.

6 Beğeni

Bunu bi’ değerlendireyim. Veyahut @Agape’ye yazayım da iki büyü yapsın.

6 Beğeni

Ardahan, Erzurum Kars soğuktur " ama bana ne" demezseniz, alternatif olarak o da düşünülebilir. :slight_smile:

3 Beğeni

İki sene önce İzmir’dekiler 47 derece sıcakta kendi beyinlerini pişirirken ben bir işimden ötürü Artvin’de dağın tepesindeydim. Hava 15 dereceydi, üstümde mont vardı. Canım soğuk diye diye havaya sarılıp duruyordum.

Yazın kendimi Artvin’e mi ışınlasam diye düşünmüyor değilim:)

4 Beğeni

Evet öyle yapacaklar, Bana da az önce eposta ile e-fatura geldi. “Yakın” dışındaki kitapları temin etmişler, Alfa’yı geç temin ederler derken, İthaki’den geç temin oldu. :slight_smile:

3 Beğeni

Hayır. Alışveriş sonrası isterse 8 kitabı ayrı ayrı göndersinler, kargo parası talep etmezler sizden. İdefix ve DR bunu sipariş uzun sürünce hep yapıyor, Parçalı gönderim yaparlar.

2 Beğeni

Size de iyi geceler…

Bazı arkadaşlar parçalı kargo sevmiyorlar, bu biraz da kargo firmalarının sorunlu olması nedeniyle oluyor ama bizim buradaki kargolar sıkıntısız oldukları için benim için sorun olmuyor. Evde okuyacak kitabım da olduğu için sipariş gecikmesinden de pek etkilenmiyorum.

Çok kitap alanlar için uzun zaman dilimin de İdefix ve DR kadar avantajlı kitap satış sitesi yok. Devamlı takip edince aylık indirimler, kuponlar ve çek ile yıllık toplam kitap alışverişinde diğer sitelere göre daha avantajlı oluyor. Tek sıkıntıları bazen gönderdikleri kitapların kondisyonları iyi olmuyor.

4 Beğeni

Bir de stoklarında bulunmayan çok fazla kitap var. :roll_eyes:

1 Beğeni

Benim de 2 ayrı siparişte birer kitap kesilmedi. Sanki herkese aynı şey yapılmış :unamused: bağlantımız kopmasın der gibi :smirk:

2 Beğeni

Goodreads listelerimi düzenlerken bir şey fark ettim. Douglas Adams okurları bakabilirlerse sevinirim.

Kuşkucu Somon adlı kitap Otostopçunun Galaksi Rehberi serisine ait değil miydi? Neden Gooderads’de Dirk Gently serisinin 3. kitabı olarak görünüyor? Dirk Gently serisini 2 kitap biliyordum. Bu bir hata değil mi? Yoksa iki seri arasında bağlantı mı mevcut? Goodreads üzerinde 25 bin kişi tarafından oylanmış bir eserde hata söz konusu olmaz normalde.

https://www.goodreads.com/book/show/35707556-ku-kucu-somon?ac=1&from_search=true

Ayrıca Otostopçu serisi aşağıdaki gibi 5 kitaptan oluşuyor ama “Ve Başka Bir Şey Daha” kitabı 6. kitap mı oluyor? Buna göre “Kuşkucu Somon” kitabı 7. kitap mı oluyor? Neil Gaiman’ın kitabı “Paniğe Kapılma” da seriye ait diyebilir miyiz? Tam bir okuma sırası verecek olan varsa çok makbule geçer.

Kuşkucu Somon, Douglas Adams öldükten sonra bilgisayarındaki taslakların toplanmasıyla çıkarılmış. Kitap arkasında da

Douglas Adams’ın o çok sevdiği bilgisayarının içinde derin bir araştırmaya girişmek ve en azından son kez bile olsa galakside yeniden otostop çekebilmek.

demişler. Bu kitabı okumadım ama sanıyorum iki seriyle de alakalı parça parça yazılar var içinde.

Paniğe Kapılma’yı okudum. Seriye ait denemez. Neil Gaiman’ın Douglas Adams’a saygı duruşunda bulunduğu bir kitap.

3 Beğeni

Eğer bunu yapabilseydim bütün dünyada yaz hiç gelmezdi. :sweat_smile::heart_eyes:

2 Beğeni

İthaki’nın kitaplık kitabını alıp okuyan var mı aranızda? Ya da mümkünse ilk birkaç sayfasını fotoğraflayabilir mi? Düşündüğüm gibiyse almayacağım çünkü.

Henüz okuyamadım, bu hafta sonuna doğru “Kitaplık” ı okumaya sıra gelir herhalde.

2 Beğeni

Ben çok yanlış düşünmüşüm. :sweat_smile: Güzelmiş yahu. Teşekkür ederim. :blush:

2 Beğeni

Bak dinle, bitiyorum bu parçaya.

1 Beğeni