Rıhtım Kamarası

Aynı yerde örneğin pasajda, işhanında olan “ikinci el” satıcılar genelde kargolarını birleştiriyor.

Satıcılar birlikte kargo yapmıyorlarsa, siparişi nasıl verdiğiniz çok da önemli olmaz.

Para’nın satıcıya aktarılması için belli bir süre var, o süre içerisinde onay ya da ret verebiliyorsun.

Dertlendim;

“Hayatta bazı anlar var, zamanı tükettiğinizi değil de zamanın sizi tükettiğini iliklerinize kadar hissediyorsunuz.”

(Buyici) #1828

Bir çay koy kendine. Dert etme.

(Can) #1829

Çay filan kurtarmıyor bazen.

(Kenan Ulusoy) #1832

Bildiğim kadarıyla kargo ücretini kredi kartı ile ekstradan ödemişsiniz. O yüzdendir ki gelen kitapların kargo ücreti onlara ait olacak.

(Bird of Hermes) #1834

Az önce abimin aracılığıyla malum kanaldaki malum programı dinliyordum sitedeki kitap alıntılarını okurken. Kahveden, işinden yeni dönmüş bir adama ev kazandığını söylediklerinde çocuklarıyla yaşadığı mutluluk gerçekten duyulmaya değerdi. Gülüşler, titreyen sesler yayını doldurdu. Beklenmeyen, belki bir ömür devam edilse çalışılmaya ulaşılamayacak bir hedef bazıları için. Bir hedef. İnsanların hedeflerinin barınacakları bir ev olması beni çok üzüyor. Bu bizlerin bir ihtiyacı değil mi, birimiz barınabildik diye diğer herkesi kendi kaderine terk etmek göz ardı edilebilir mi gerçekten. Dünyada birbirine yardım eden birçok insan olduğunun farkındayım ama neden hala birçok insan var hala yaşamının ortasına konulmuş taşı çekemeyen bir kenara? Neden böyle cılız umutlara bağlamak zorunda yaşamını. Bazı büyük şeyler dünyada yanlış yapıldıkça, insanların anlamsız çıkarlarına, rezil tutkularına göre devam ettiği sürece küçücük yapabildiğimiz yardımlar çölde bir bitkiye dökülen birkaç damla su gibi yalnızca bir an serinletecektir insanlığı. Bu da güzel ama bu gülüşleri daha çok duymak, daha derin gülüşlere selam vermek daha güzel değil mi? Bir yandan da düşünüyorum bu bahsettiğim kötülükler olmasa bu insanların böyle sevindiklerini görebilecek miydim?

(Erdem) #1835

Yeni mi türediler bilmiyorum ama bayağı takipçileri var anlaşılan.

(Buyici) #1836

Ben bişey anlamadım. Gerçek mi troll mü bunlar? Yoksa takipçi kazanmak uğruna yapılan clickbait mi ?

(Erdem) #1837

Kocaeli Kitap Fuarı sayfasında paylaşılan fotoğrafı diğerleri kendileri veriyormuş gibi paylaşmış mesala. Takipçi kasıyorlar sahte çekilişlerle.

(Hiçliğin bekçisi…) #1843

Arkadaşlar bu konunun yeri edebiyat forumu değil. Siyasi paylaşım ve fikirleri ilgili forumlarda yapmanızı rica ediyorum.

Mesajları temizliyorum ve bir daha bu tarz paylaşımlar olmazsa sevinirim. :slight_smile:

(Özgür Kuru) #1844

Bir matematikçi ve iki yazılımcı hain planlar içindeyken.

(Buyici) #1845

Kimdir bu arkadaşlar? :thinking:

(Özgür Kuru) #1846

Rıhtım’ın teknik ekibi diyebiliriz :-).

(Hiçliğin bekçisi…) #1847

Avuçlarım karıncalanıyor… :smirk:

Bu arada şu Bıçağın Kendisi kitap adı olarak çok garip… Orijinal adının böyle olduğu biliyorum ama İngilizce yarattığı etki ile bizim dilimizdeki etki aynı olmuyor. Her gördüğümde şöyle diyorum:

Bıçağın eltisi, amcası, teyzesi, yengesi, abisi, ablası, annesi, babası neredeler acaba? :thinking:

Daha yeni sipariş ettim inşallah sürükler beni, sevmezsem sürekli bu sözünüz aklıma gelecek. Ahanda buraya yazıyorum :joy:

Türkiye … okuyanlar sıralamasında 3. oldu. Liste aşağıda, haberin linki de aşağıda olacak ama haberi okumadan bilin bakalım en çok ne okumada 3. olduk.

Buna göre en fazla … okuyucusu bulunan ülke yüzde 85 oranla İsveç oldu. Türkiye ise listeye yüzde 78’le üçüncü sıradan girdi.

1- İsveç – Yüzde 85
2- Polonya – Yüzde 79
3- Türkiye – Yüzde 78
4- Güney Kore – Yüzde 77
5- İtalya – Yüzde 70
6- Birleşik Krallık – Yüzde 67
7- Almanya – Yüzde 64
8- Amerika Birleşik Devletleri – Yüzde 63
9- Fransa – Yüzde 60
10- İspanya – Yüzde 58
11- Kanada – Yüzde 57
12- Avustralya – Yüzde 52

Haber linki burada ama habere bakmadan tahminleriniz nedir arkadaşlar. Ne/neyi okumada 3. olduk

(Özgür Kuru) #1851

Bu araştırmayı yapan haber içeriklerini değerlendirmiş midir?

Haber siteleri ile dönem dönem çalıştığım için az çok verilerine ulaşabiliyorum. Türkiye’de bir kaç farklı nedenle ciddi bir haber sitesi okuru var,

Son yıllarda bu haber sitelerine olan trafik önemli oradan Mobil tarafa kaydı. Bazı günler ortalama günlük 1 milyon tekil hitli haber sitesinde yüzde 80 üzeri mobil ziyaretçiler gördüğüm oldu. Aslında düşünürseniz Milliyet’in 6-7 yıldır tekil hit, ve toplam sayfa görüntüleme rakamları ile Avrupanın 3. büyük haber sitesi olduğu iddiası var. İngilizce yayın yapan siteler varken Türkçe haber sitesinin bu kadar çok okunuyor olmasının en mantıklı açıklaması da bu bence.Türk İnternet kullanıcı en çok haber sitelerini kullanıyor. ( bir kaç farklı neden var elbette ama bence en önemli nedeni Google arama sonuçları)

Türkiye’de haber site yayıncılığı “tarhana çorbası” gibi, Her türlü içerik haber sitesinde sunuluyor. Google News haberlerinin de Google arama sonuçlarında yukarıda gözükmesi nedeniyle Arama trafiğinin büyük kısmı haber sitelerine gidiyor. Her türlü içerik aramasında haber siteleri tepede olduğu için trafikte onlara doğru yönleniyor.

(Sadece Emre ) #1853

Hadi bizde her gün gündem değişiyor, heyecanlı geçiyor felan tamam da İsveçliler ne okuyormuş?