Rıhtım Kamarası

Size yardımcı olamayacağım fakat fotoğraflarla ilgili bir sorun yaşamadığımı bilin istedim.

1 Beğeni

Teşekkür ederim.:sweat_smile:
Anasayfada sorun yok ama konuların içine girince profil fotoğrafları gözükmüyor. Kişileri fotoğraflarla kodladığım için de tanımakta güçlük çekiyorum.
@danieljackson sizin ilgi alanınızda mı bilmiyorum ama, konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz?

Telefondan veya bilgisayardan girdiğiniz tarayıcının önbelleğini temizleyin.

Telefonda ana ekrana uygulama olarak kayıtlı genelde burdan giriyorum. Telefondaki chrome tarayıcısıyla mı bağlantılıdır acaba? Onu mu temizlemem gerekir?

O uygulama değil de kısayoldur. Evet, büyük ihtimal kullandığınız tarayıcıyla alakalı.

Önbelleği temizledim, hatta bu yüzden forum beni attı ve şifremi unuttuğum için yeni şifre aldım. Bu zorlu yolculuğa rağmen değişen bir şey olmadı. Başka bir öneriniz var mı?

JavaScript kapalı olabilir mi?

Bizim burada tartıştığımız konu bilim kurgunun ülkedeki durumu veya nasıl geliştirileceği ile ilgili değil ki. Bizim tartışmamız bir yarışmadaki katılımcıların birden fazla kez aynı ödülü aldığında jüri torpil yapıyor mu üzerine idi. Bende bu durumu yurtdışında olabiliyor diye örnekledim. Savunduğun konunun torpille alakası yok şuan. Eğer ülkemizdeki bilimkurgu edebiyatını nasıl geliştiriz diye bir tartışmaya girmek istiyorsan da tek yapmam gereken rıhtımda bir konu açmak. Rıhtımça “bu bilimkurgunun hali ne olacak yav” , “bilimkurguda artık eski tadı vermiyor”, “Asimov’da Artur C. Clarce’ı döver” gibisinden tartışırız. :smiley:

2 Beğeni

Ne olduğunu bilmiyordum ama öğrenöiş oldum. Nereden açıldığını tam anlayamadım ama biraz daha kurcalarım, umarım düzelir. Yardımlarınız için teşekkür ederim :slight_smile:
Düzenleme: Javascript’i buldum, açıkmış.
@AeroKnight-sama her türlü görüş ve öneriye açığım.
Not: Açıp kapatmayı denedim, her şeyi düzelten bu sihrin işe yaramaması beni üzüyor.

1 Beğeni

Önemli değil fakat forumdan kaynaklı olmadığı belli olursa ve hala düzeltemezseniz bir iki öneri daha veririm, umarım düzelir.

Alışkanlık seviyenizi bilmiyorum ama yeni bir tarayıcı (ki özellikle brave’i öneririm chrome’dan farkı yok ama reklam engellemesi bakımından fark yaratıyor) yükleyin. Oradan girmeye çalışın.

Chrome’u silip samsung tarayıcısından giriş yaptım, sonra oradan bir kısayol ekledim ve sorun çözüldü. Gerçekten çok teşekkür ederim, içime dert olmuştu.

1 Beğeni

BKM Express kapatılıyormuş, gitti güzelim kitap kampanyaları. :cry:

Rica ederim, sorun çözüldüyse ne mutlu bana :grinning:

1 Beğeni

Torpil mi? :thinking: Ülkemizde bu işi çok daha sağlam yapan yarışmalar var sanki. Benim TBD için yorumum jürinin çok değişmemesi yüzünden beğeni kıstasları aynı kalmış olabilir. İkinci olan biri yarışmaya aynı üslup - ikincilik almasını sağlayacak kadar sevilmiş bir üslup- ve daha güçlü bir konuyla geldiyse aynı jüriden birincilik almaması çok zor.

Benim rahatsız olduğum konu bildiğimiz ve tanıdığımız isimler eğer o yarışmaya katıldıysa derecesiz çıkmıyor. Torpilin burada işliyor. O isimler belki gerçekten iyi ama katiyen girdikleri bir yarışmadan ilk üçe girmeden ayrılmamaları şüpheli.

TBD’nin öykü yarışması ve değerlendirme şekli için yaptım yorumlarımı.

EK: Bir de zamanında aynı öyküyle iki yarışmaya birden katılıp ikisinde de derece aldığını bildiğim bir öyküye denk gelmiştim. Ne TBD ne de Ölümsüz Öyküler koşullarında belirtilmesine rağmen bir şey yapmıştı. (Öykü güzeldi, hala hatırlıyorum ama usulsuz bir durum.)

1 Beğeni

Ha-ha.

Rıhtımdaki tartışma kültürü gerçekten çok tuhaf bir yere gidiyor. Ben aynı kişinin aynı ödülü almasının basit bir yarışma için kendi adıma şüpheli göründüğünü ve ödül alanların bir sonraki yarışmaya katılmasının dahi yanlış olduğunu düşünüyorum ve karşılık olarak sanki TBD’nin temsilcisiymiş gibi aşırı kararlı bir savunma görüyorum. Üstüne bir de nerede neyi nasıl tartışmam gerektiğiyle ilgili akıl veriliyor bana.

Ben görüşümü belirttim, siz görüşünüzü belirttiniz. Okuyan okudu, katılan katıldı, katılmayan burun kıvırdı. Bu kadar devam ettirmek, fikrini kabul ettirmek için tansiyonu yükselen bir dil kullanmak, "Git başlık aç orada konuş"a varan gerginlik yaratmak neden?

5 Beğeni

Savunduğum konuda yarışmalarda bir kişi aynı ödülü birden fazla kez alabilmesinin normal bir şey olduğu idi. Bunun TBD temsilcisi ile ilgili ne alakası var. Arkasında bir marka olan bir tartışmada savunma duruma geçtiğinizde o markanın illaki temsilcisi, çalışanımı olmamız gerekiyor.

Ben böyle bir dışlamada bulunmadım ki. Eğer “Türkiye’de Bilimkurgu edebiyatının nasıl geliştiririz” hakkında bir başlık açarsanız gelip rıhtımça güzelce tartışırız. O rıhtımçanın içerisinde bende varım. Burası genel bir başlık olduğundan takip edilmesi zorlaşıyor. Farklı konular da konuşmalar geçiyor. Bununla ilgili bir başlık açarsan da konuşmaların takip edilmesi kolaylaşılır diye düşünmüştüm. Haklısınız bu durum akıl verir gibi oluyor bunun içinde özür dilerim sizden ama “Git başlık aç orada konuş” diye de dışlamıyorum sizi.

Ayrıca da TBD temsilcisi değilim.

Aynı ödülü birden çok kez almanın organizasyona zarar verdiğini düşünmüyorum. Bkz: Altın Top, Altın Krampon vb. bir sürü spor ödüllerinde sporcular birden çok kez jüri tarafından seçilen ödülleri alabiliyor. Ya da olimpiyatlar gibi istatistiğe bağlı ödülleri birden çok kez alabiliyorlar.

Nobel ödüllerine bile şaibenin karıştığı günlerde TBD’den birden çok kez ödül almış isimler devede kulak kalır sanırım.

1 Beğeni

Benim kafama takılan bir nokta var. Ursula vb. yazarlar ödüle layık görülüyorlar. Kendileri yarışmaya katılmıyor. Bu ise öykü yarışması biz kendimiz yazıp katılıyoruz. Aday gösterilmekle yarışma için öykü yazmak farklı bir şey bana kalırsa. Eğer bu kurum bizim paylaştığımız öykülerden seçseydi dediğinize katılabilirdim fakat bu şekilde sadece bu yarışma için değil hepsi için ben de şaibeli görüyorum. :slight_smile:

1 Beğeni