Rıhtım'ın Evcil Hayvanları

Paylaşım için teşekkür ederim. Sokaktan sahiplendiğimiz yeni yavru için proplan kitten aldım, severek yiyor ama işin ilginci evdeki diğer kedinin obezitesi için veterinerin verdiği mamayı da yiyor. İlginç geldi, kaç senedir kedi beslerim, ilk defa böyle bir şey gördüm :smiley:

2 Beğeni

Rica ederim. Pro plan ben de cok kullandim ama ust segmenti daha uygun su an, oneririm:

Prime Day’de Bozita ve Brit Premium da kovalanir. Tek kediniz de olsa kg basi 200’un bile dusuk kaldigi piyasa fazla sisik. Veteriner masrafina koseye para ayirirsiniz hava parasi yerine. Muayeneler bile ozel hastane tedavimizi geciyor. Kisirlastirma 4-6 bin. Biz iki kez kampanya yaptik sokak kedileri icin. Ucakta ebeveynlere soylendigi gibi, once siz iyi olun ki onlara bakacak biri olsun.

P.S: Mama icin kupon gerekirse 11’i gecesine kadar elimde var, paslayabilirim (Gorseldeki 7 kg).

1 Beğeni

Normalde yetişkin kedim için n&d tahılsız serisi kullanıyordum, yakın zamanda veteriner virbac önerdi obezitesi için, ona geçtik mecburen. Bu proplanı da amazonda hızlı teslimat diye biraz da mecburiyetten sipariş ettim hızlıca gelsin diye, fazla araştırma imkanım olmadı. bu brit care ve bozita’ yı araştırayım madem.

2 Beğeni

Listeyi inceledim ve ufak bir araştırma yaptım, şu an güncel fiyatlara göre n&d neredeyse acana ile aynı, orijenden de az düşük. Brit premium da 150 tl/kg civarına gördüm Amazon’da, o da çok ucuz göründü gözüme, üstteki üçlü 450/800 tl/kg bandında geziyor. Almış olduğum mamaya (proplan) karıştırıp yavaşça tamamen geçmek için mama arıyorum ama kafam iyice karıştı :smiley: sanırım premium üçlüden birini, bir de bozita veya brit care alıp üçünü karıştırarak vereceğim :thinking:

2 Beğeni

Düşük tahıllı N&D kullanıyorum yukarıda yazdığım gibi. 10 kg 2 bin TL civarı satılıyor, kilo başına 200 TL’ye geliyor. Tavsiye ederim. Kediler bayıla bayıla yemiyor ama sağlıklı. Bayıla bayıla yediklerinin içinde neler var neler.

3 Beğeni

Brit Care Super Premium. Uyguna ND buluyorsaniz iyi, yoksa o da kacmaz. Acana kullandim ben, cok faydasini gordum ama surduremedim. Alisma surecinde karistirmak mantikli. Bir tahilsizla bir az tahilli da son kertede iyi olur. İki tahilsizi karistirip protein bombardimanina tutmayin ic mekanda yavrucaklari. Bozita ve Brit Care ikame mesela. ND tahilsiz da oyle. Ama 16’sinda baslayacak HB ve Amazon kampanyalarinda uygun fiyat yakalanir ve SKT de elverirse zamlara karsi stok amacli alinabilir. Bozita ciftliginden geyik etini merak ediyorum (biz yiyemedik onlar yesin hesabi).

P.S. Brit Premium, Brit Care’den ucuz olmadigi surece pahali. 5 gun bekleyelim.

1 Beğeni

Burda ucuz mesela, kilosu 160 tl. Hatta bahsedildiği kadar kaliteliyse 8 kiloluk bir tane alıp araba bagajına atayım, orda burda kedi beslemek gerektiğinde hazırda dursun diye düşündüm.

Diğer kedimde yaklaşık 4 sene N&D tahılsız,
premium olandan kullandım ama maalesef obezite nedeniyle veteriner virbac’a geçti. N&D kalitesini biliyorum ama eskiden N&D orta segment, Acana ve Orijen üst segment gibiydi, şimdi N&D fiyatları onlara yaklaşmış, o nedenle sordum aslında az daha ekleyip denesem mi diğerlerini diye. Bizim tosun şu anda virbac yiyor az çok, ama yavru kendi mamasından çok yetişkin olanın diyet mamasını yiyor, biraz da bu nedenle yeni bir mamaya geçmek istiyorum adam kendi mamasını yesin diye :laughing:

1 Beğeni

https://www.akakce.com/kedi-mamasi/en-ucuz-brit-care-tahilsiz-tavuk-etli-ve-hindi-etli-7-kg-yavru-fiyati,92048317.html

Markamama guvenilir. Anlasmasi var sanirim, kendi sitesinden daha ucuz burada. Zojirushi satan firmanin (Denizdukkani@İzmir) oyleydi, bunu sormadim ama telefonlara cikiyorlar. Daha uygun hem.

https://www.hepsiburada.com/brit-care-tahilsiz-healthy-growth-tavuk-hindili-yavru-kedi-mamasi-7kg-p-HBV00001CHD4N?magaza=MARKAMAMA&url_src=and-product-detail

https://www.akakce.com/arama/?q=brit+premium&c=17846&s=6

Kuzey Pazarlama ve Mavi Reyon sakat (Ayni yer olmasi lazim). Matisse tek bunlar satiyordu galiba hatta, guvenilir satici yok diye alamamistim. Her yerde sanal subeleri var. Sikayetvar + Eksi başlıkları surusune bereket dolu cogu saticida. Saticiyla iletisim + siteden satis sonrasi garanti ayarlamadan almayalim. SKT ekim 24 dedi gecen biri, kuponu yakip ertesi gun iptal ettim.

2 Beğeni

Merhabalar. Bu yavru kediyi dün sokakta buldum. Oradaki beyefendi annesinin kayıp olduğunu ve diğer kedilerin ona saldırmaya çalıştığını söyledi. Kendisi yurt dışına gideceği için alamıyormuş, almayı düşünüp düşünmeyeceğimi sordu. Gönlüm sokakta kalmasına el vermediği için ben de kendisini sahiplendim. Yalnız evimiz çok küçük ve halihazırda 2 kedimiz daha var. Bu yüzden kendisine çok daha iyi bir yuva bulmaya talibiz. 2 Aylıktan daha küçük bir bebek. Muğla/Fethiye’den sahiplendirmeyi düşünüyorum. Çevre illerden bu minik yavruyu sahiplenmek isteyen varsa iletişime geçebilir, teşekkür ederiz şimdiden!:pray::heartpulse:

(SAHİPLENDİRİLDİ)

15 Beğeni

Acana’yi gectim, N&D’den bile ucuz, bir katakulli mi var anlamadim ama en pahali markanin mamasi. Acik mi diye sordum, kapali, dikis yok dediler. SKT sordum, 08/25 dendi. Pazarama. Kg 230 kusur, 3 taksit faizsiz secenegi gorunuyor.

Diger yandan, 09.25 diye aldigim Mystic 11.24 skt ile geldi, bugun iade edecegim. Bu sektor de cok sikintili olmaya basladi.

Butcesi olan icin iyi. Ben tek tufek Brit Care ile devam edecegim.

P.S. https://eksisozluk.com/entry/141855761

Ana oğul aşı yaptırmaya…

17 Beğeni