Kayıp Rıhtım Meme Arşivi

Tam bir güleriz ağlanacak halimize durumu:

12 Beğeni

16 Beğeni

Cahilliğimi hoşgörerek Meme ne anlama geliyor arkadaşlar. Google’a sorardım ama başlıkla alakalı yanıt bulamam diye sormadım.

6 Beğeni

Bir sebeple dikkati çeken ve çoğunlukça anlamı bilinen ifadelerin, videoların veya resimlerin başka bir konuyu özetlemek veya gırgır geçmek için eklemeler veya düzeltmeler eşliğinde (resme yazı eklemek, videoyu editlemek gibi) kullanılması. Caps dediğimiz şeyler de bu gruba giriyor.

Yazılıya örnek, “Forever Alone”. “Forever alone memes” diyerek aratınca farklı durumlara özel versiyonları da çıkıyor.

Videoya örnek, LOTR’den Legolas’ın “Taking the Hobbits is Isengard” repliğinin remix videosu:

Yaratıcı şeyler de çıkabiliyor: Bohemian Rhapsody meme

Gündelik konuşmamıza geçen şeyler de bir tür meme sayılır. Örneğin, “Biz bunları kitaplarımızda yazdık.” sözü. “Ben demiştim” demenin mizahi bir yolu olarak kullanılabilir. Tabii bunun için karşı tarafın da o cümlenin anlamını ve kullanılma maksadını bilmeli ki, espri karşılıksız kalmasın. Bknz: Star Trek RedShirts memes

13 Beğeni

Bu terim benim bildiğim kadarıyla Richard Dawkins’in Selfish Gene (Gen Bencildir) kitabında ortaya attığı bir teori. Mimlerin (mim diye okunuyor olması lazım çünkü kitapta okunuşunun gene (cin) kelimesinin okunuşu gibi olması gerektiğini söylüyor) zihinden zihne aktarılan fikirler, gelenekler, espriler ve buna benzer her şey olduğunu söylüyor. Tıpkı genler gibi aktarılarak günümüze kadar ulaşıyorlar.

9 Beğeni

com-resize

9 Beğeni

15 Beğeni

I want to be a planet… :(((((((((((((

9 Beğeni

Ortaya karışık…

Zaman Çarkı küçük bir spoiler

3 Beğeni

Gawynde spoiler var. Üzdün bak beni.

1 Beğeni

tenor%20(1)