Rise of Empires: Ottoman - Netflix'in Osmanlı Dizisinden Fragman

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/rise-of-empires-ottoman-netflix-osmanli-dizisi-fragman/

Fatih Sultan Mehmet’in hayatının ve İstanbul’un fethinin konu alınacağı Netflix dizisi Rise of Empires: Ottoman için resmi fragman yayında. (DEVAMI…)

2 Beğeni

Celal Şengör coğrafya profesörü değil mi ? Onun yerine İlber Ortaylı daha mantıklı olmaz mıydı ?

Güzel isimler seçmişler. :slight_smile: Emrah Safa Gürkan yeterli ilgiyi almıyor diye hayıflanırdım. Fiilen görmek mutlu etti.

Celal Şengör’ün orta asya türk tarihi uzmanı, rusya uzmanı, karl marx ve komünizm uzmanı, evrimsel biyoloji uzmanı, atatürk uzmanı, felsefe tarihçisi özelliklerinden sonra istanbul fethi uzmanı olduğunu da öğrendik. Peygamber gibi insan maaşallah.

1 Beğeni

İskender pala çıldırır şimdi bu habere :smiley:

Yaşasaydı da şeyh’ül müverrihin danışmanlık yapsaydı bu güzel yapıma. Halil İnalcık nurlar içinde yatsın! Celal Hoca’yı tanıyan birisi olarak söylemeliyim ki eminim bu sorumluluğun altından çok iyi kalkmıştır. Zira kendisi Türkiye’de nadir bulunan, dünya standartlarında bir alimdir. Adeta bir rönesans alimi gib,i birçok dalda konunun asıl uzmanlarına taş çıkaracak bilgiye sahiptir kendisi. Emrah Safa Hoca’nın ise sadece videolarını biliyorum, henüz akademik bir kitabını okumadım. Lakin özgeçmişine bakınca onun da bu konuda yeterli olacağını düşündüm. Keşke seriye danışmanlık yapan yabancı tarihçilerin isimleri de açıklansaydı. Fragman güzele benziyor. Bir tarihçi olarak ekstra heyecanlıyım diyebilirim. Zira yıllardır Osmanlı tarihi üzerine o kadar rezil yapımlar çıktı ki buralarda. :frowning: Bu içimize su serpecek inşallah.