Robotların Daha İyi Yöneteceği Görüşü Güçleniyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/bilim/robotlar-devlet-yonetimi-yapay-zeka/

Yapay zekâ araştırmacıları, robotların insanlardan daha başarılı şekilde devlet yönetebileceği görüşünde ısrarcı. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Türk mantığı " Fişini çekersem ne yapabilir ki ?"

6 Beğeni

Bu bir halt bildiğini sanan cahil mantığı. Ben Türk değil miyim? O.o Gerçi robotun bakandan özür dilediği ülkemizde normal. Bir gün fişsiz ve kendi kendini Güneşle şarj edebilen robotlar üretilecek, o zaman ne yapacağız?

Robotların devletleri insanlardan daha iyi yönetecek olması çok yüksek bir ihtimal çünkü bir robot kapasitesine bağlı olarak yılar boyu sürecek bir kalkınma planı yapabilir. Her hareketin ve her söylemin neden olabileceği sonuçlarını hesap edip buna göre hareket edebilir. Ek olarak Asimov’un Robot Kanunlarının 1.maddesine uyumlu robotlar olursa savaşa başvurmadan sorunlar çözülebilir. Doğa’ya zarar vermeyen politikalar uygulanabilir. İnsani hatalarımızdan arındırılmış bir siyaset çok daha temiz olur ama robot programlarının hata vermeyeceğini varsayarsak. :confused:

4 Beğeni

:smiley: Bu fikre tamamen katılmakla beraber bir sonraki adımın “İnsanlar olmadan dünyanın daha iyi bir yer olacağı görüşü güçleniyor.” olacağı kanısındayım ki bu da ayrıca çoğu insan için doğru. Ben robot olmak isterdim mesela, yavaş yavaş tüm parçalarımı değiştirseler. Bir şekilde bilincimi de aktarmayı başarsak, harika olurdu. Yeme içme gibi gereksiz şeylerden kurtulur, sadece elektrikle sonsuza kadar çalışabilirdim. Ayrıca ne hastalık olurdu ne başka bir şey, bozulan parçayı değiştirir devam ederdim. Onu da geçtim hiçbir zaman ölmezdik, bilincimizi ortak sunuculara yedekler, bedenimize bir şey olduğunda farklı bir beden alarak devam ederdik. Evrendeki her yere ışık hızıyla yolculuk edebilirdik çünkü aslen bir bilgi olurduk. Fiber optik kablolar gibi, buradan marsa ışıkla bilgi aktarır saniyeler içinde oraya ulaşırdık ve orada boşta duran bir bedeni kullanırdık. Böyle işte. :smiley:

Bir de skynet uyanıyor. :smiley:

3 Beğeni