RTÜK Başkanından Netflix Açıklaması: "Eleştiriler Muhalefet Etme Alışkanlığından"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/rtuk-baskani-netflix-aciklamasi/

Netflix ve benzeri dijital yayın platformlarına gelen denetim kararı sonrası RTÜK Başkanı’ndan ilk açıklama: “Eleştirilerin çoğunluğu eksik bilgiden ya da iyi niyetli olmayan muhalefet etme alışkanlığından kaynaklanıyor.” (DEVAMI…)

Ooo, demek bu iki şeyden daha fazlası var. Sağ olsunlar içimiz rahat etti(!):hugs:

1 Beğeni

Yalnız bu montaj. Mizah amaçlı yapılmıştı diye hatırlıyorum.

Tamam.

(20 karakter sınırı)

3 Beğeni

Arkadaş her şey yanlış anlaşılma ama benim tek anladığım doğru var. Siz TV izlemeyi bırakınca bize iş çıkmamaya başladı. Şimdi siz net üzerinden izliyorsunuz bari bize de iş çıksın aş çıksın yeni rantlı arkadaşlarımızla kontroller yapalım. Sonra bu TV patronları para kazanamayınca çekemediler buraya da el atmamızı istediler diyemediniz değil mi?

1 Beğeni

Hee hee kötü niyetli muhalefetden oluyor hep bunlar.

Madem üç maymunu oynamaya, gerçekleri eğip bükmeye devam ediyoruz, ben de katılayım.

Türkiye’de sansür yoktur arkadaşlar. Sigaralar çiçeklenmemiştir hiçbir zaman, insanlar filmlerde hakikaten rengarenk çiçekler içmektedir. Ya da kötü adam küfür etmemiştir filmde, hakikaten biiip demiştir o sahnede. Az önce yatakta öpüşen çift, yavaşça yatağı uzanırken bir sonraki saniyede at üzerinde sefere gidiyorsa, burada bir sansürden sözü edilemez.

Ben açıklamalardan tatmin oldum.

1 Beğeni

Ne olur ne olmaz bundan sonra kitap yazacak olan varsa sansürlü yazsın bence.

“Bip,” dedi.
“Asıl sen bip,” dedi öteki.
Ya da
Falanca usulca filancaya yaklaştı. Saçlarının kokusu hoşuna gidiyordu. Nefesini teninde hissediyordu. Ve sonra &*£=¥ ₩€$# *&"#£ ₩£@#.

Böylece asla eseriniz basıldığında Rtük tarafından banlanmazsınız. :joy:

6 Beğeni

Para verip aldığın yayında kısıtlama olacaksa millet niye alsın ki ? Netflixde özgürlük var diye tercih ediyor insanlar. Bir çok yapım da müstehcen. Kısıtlama olacaksa kim tercih eder ?? Başka hangi ülkede bu kadar kısıtlama var acaba diye merak ediyorum ??

istenen :frowning:
images%20(10)

1 Beğeni