RTÜK İnternet Denetimi Hızlı Başladı: Netflix İçeriklerinde Sansür Güncellemesi!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/rtuk-denetim-uygulama/

RTÜK yeni düzenlemeyle birlikte Netflix, BluTv gibi yayınların içeriklerine müdahale edebiliyor. İlk adım ise Netflix için atılmış gibi görünüyor. (DEVAMI…)

Sıra kitaplarda gençler.

4 Likes

Abartıyorsunuz, telaş edecek bir şey yok… Yalnızca birtakım düzenlemeler söz konusu. Örnek olarak Harry Potter’ın yeni seslendirilmesinde şöyle ufak bir değişiklik var:

6 Likes

Kardeşim şunu izletmişti. :rofl:

11 Likes

source

6 Likes

Yakında bize de sansür gelir ! Neye göre, kime göre değerlendirilecek bu sansür ? Ülkenin ekonomisi bitmiş daha adamlar sansürle uğraşıyolar. Geri kalmış ülkelerin gündem değiştirme yöntemleri; episode 1.

Olur mu dersiniz?

(20 karakter daha alayım)

Böyle giderse sıra onlara geliyor. Zaten kafasına göre sansür yapan yayınevleri mevcut.

1 Like

Paralı yayın platformu, genele açık olmayan dijital platform vb geçtim sansürcülerin dertlerinin ahlak, küçükleri koruma vb olduğuna inanmıyorum. Malum tarikatların iğrenç olayları sonrasında onları savunmaya geçen, korumaya devam edenlerle bu yaptırımları uygulayan aynı zihniyet.

1 Like

Ülkede denetlenecek nice kanal var aslında. Özel yayın yapan kanallar var onlar da parayla alınıyor. Yetişkin kanalları diyeyim hadi. Onlara niye sansür gelmiyor? (Sansür gelmesini istediğimden değil. Yani Netflix’e kadar daha neler var anlamında söylüyorum. Yoksa herkes parayla istediği kanalı alabilir, hakkıdır.) Niye Netflix gibi platformlara geliyor sansür? Çünkü görece entelektüel kesim izliyor bu platformları. Bu kesimim daha da bilinçlenmesi ve mevcut otorite karşısında zihnen kuvvetli hale gelmesi bu otoritenin isteyeceği bir şey değildir. Tüm bunların siyasi ve sosyolojik hatta tarihi temeki o kdar derin ki. Birçok insanın komplo teorisi sandığı şeyler aslında o kadar gerçek ki. Şaşkınlıkla ve üzüntüyle izliyorum sansür uygulamasını. Toplumları köleleştirmek, aptallaştırmak ve dünyaya kapalı milletlerin kaderine sürüklemek için bunca çaba. Huzursuz ederek, nefes alacak alan bırakmayarak delirtmek için. Böyle baskıların sonucu çok kötü olur. Doğunun ve batının rüzgarını aynı anda içine çeken Dünya haritasındaki tek ülke belki de Türkiye’dir. O yüzden bu baskılara Türkiye 'nin vereceği reaksiyon tam olarak kestirilemez. Bu ülkenin vereceği hiçbir tepki kestirilemez. Sonu güzel olsun.

6 Likes

devlet ahlaksız lığa müdahale etmiş
gurur duyun
ülkeye faydası olmadan para kazanan lara vergi gelmiş
ne var bunda

Sayın @yuuksel,

Gurur duymak yerine Türkçe cümle kurmayı ve imlâ kurallarını öğrenseymişsiniz keşke. Emin olun devletimiz adına daha hayırlı olurmuş.

8 Likes

Arkadaş sırf kurmaya çalıştığı cümleyi kurmak için üye olmuş. Ancak onu da kuramamış.:face_with_hand_over_mouth:

2 Likes

Midem bulandı gene…

2 Likes

İnadına Netflix’e üye olacam… Hiç televizyon izlemediğim halde hem de… Yettiniz ulan artık… :rage: