Sabahattin Ali Kitaplığı

(Emre ) #245

Yapı Kredi yıllardır Sabahattin Ali’nin tek bir fotoğrafının etrafını farklı renklerle kaplayarak basarak satıyor. Şimdi basılmaya başladı ya herkes bir kapak derdi tutturdu gidiyor. Can Yayınları yıllardır aynı şekilde beyaz kapağa fotoğraf-resim koyarak basardı beğenmezdiniz, adamlar kapak tasarımlarını değiştirdi yine beğenmeyip eski kapak isterizciler çoğaldı.

Yok Kürk Mantolu Madonna ya Kürk giysili kadın kapağı koymuşlar da bilmem ne. Ne koycaklardı tilki, kaplan, jaguar, kaz resmi mi koysunlar. Onun da kürkü var. Serbest çağrışım? İsterse Kuyucaklı Yusuf’a da kuyunun içine düşmüş adam resmi tasarlar koyarlar. Kendi kapağınızı tasarlayın. Adobe felan öğrenmiş olursunuz hem. Aldığınız kitaba da ciltletirsiniz sonra.

(Hiçliğin bekçisi…) #246

Mahzen kitap da sey gibi olmuş ama hani otobüs beklersin…:no_mouth:

(Can) #247

Ataç yayınları da hani “otobüs boş gelince ben” gibi olmuş. :smiley:

(Ezgi ) #248

Daha iyi benzetme bulunamazdı güldürdün :joy:

Sıkıntın var galiba? Can Yayınları’nın beyaz kapaklarını çok seviyorum, hiçbir zaman şikayet etmedim? YKY’nin kapaklarını da beğenmiyorum. Kendilerine bu konu hakkında seneler önce mail atmıştım zaten. Bir dövmediğin kalmış. Ne yapacağımı sana mı soracağım?

(Emre ) #250

Evet var biraz.

Seni mi kastettim ben :d

(Serhat) #251

Hitabevi Yayınları

(Serhat) #253

Doğan Kitap ne ara 4. baskıya geldi. 45 günde 4. baskı

Baskı adeti de önemli. Bin bin basıyorsa normaldir sanırım. :face_with_raised_eyebrow:

(Serhat) #255

Muhtemelen öyledir. Hatta çoğu yayınevinin öyle bastığını düşünüyorum. Ona rağmen satışları iyi demek ki.

https://www.alfakitap.com/kitap.php?id=372532

Bunu da eklemek gerekir herhalde.

https://www.alfakitap.com/kitap.php?id=372554

9786051853604

(Mustafa Yıldız) #258

Kapağa New York Times Best Seller yazsalar ya :smile: Salıncakta sallanan, şeytan kulaklı ve kuyruklu, kürk giyen adam bir illüstrasyonu hayal ettim bir an Everest logosunu görünce.

(Hiçliğin bekçisi…) #259

Töbeeeeeeee. Bir yaşıma daha girdim. :joy: Nice yaşlarım olsun. 367’ye filan bastım galiba.

Bende YKY,ve YKY Delta’dan çıkan kitaplar olmasına rağmen telifsiz dönemde çıkacak kitaplardan Everest baskılarını bekliyordum,

Sipariş verdim,Everest editörlerinin iyi iş çıkaracaklarını biliyorum, Muhtemelen tefrikaları esas alarak baskıyı hazırladılar. baskı kalitesi olarak yeni dönem çıkanlardan Epsilon toplu eser baskılar ile kıyaslanabilir.

NYT’de ve Washington Post da çıkan kitap tanıtımını kitap bültenine eklemişler, neden eleştirdiniz anlayamadım.

(Hiçliğin bekçisi…) #261

Şahsım adına bu tarz şeyleri her kitap için gereksiz buluyorum. Çok gereksiz bir uygulama benim için. Uzun yıllar var ki bunları okumayı bıraktım. Gerek var mı böyle bir şeye? Birinden onay almalı mı illa bir kitap? Konuyu dağıtmak istemem ama ben bu uygulamayı en başından beri sevmedim. Hepsini geçtim Sabahattin Ali yahu bu. Ne gerek var?

(Mustafa Yıldız) #262

İyi iş çıkacaklardır muhakkak ama romanların tek tek çıkardıkları baskılarındaki kapaklar kötüydü. İçimizdeki Şeytan kapağı özellikle. Bir de herşeye yok NYT çok övdü gibi şeyleryazmak bana saçma geliyor açıkçası.

Rönesans Yayınları :thinking: