Sabahattin Ali Kitapları

Kor Kitap belki büyük yayın evi değildir ama iyi yayın evlerinden birisidir. 30-35 yıldır yayıncılık yapıyorlar, KHK ile kapatılan Evrensel Yayıncılık Kor Kitap oldu.

Okumayı düşündüğüm kitaplar da Kor seçeneği varsa ben Kor’dan alışveriş yapıyorum…
Kor kitapların çoğu Evrensel yayın döneminde aldığımdan özel baskı veya yeni kitap olmazsa bende olduğu için almıyorum ama en son bunları almıştım…

SBKP tarihi 1000 adetle sınırlı numaralı baskıydı

Kısacası; almak istediğiniz kitaplar da alternatifleriniz arasında Kor varsa özel tercihiniz olan bir yayın evi yoksa bence 30-35 senedir yayıncılık da olan Kor Kitap’dan alabilirsiniz.

4 Beğeni

Evet Kor Kitap gayet kaliteli bir yayınevi. Bu bahsettiğim uyduruk yayınevlerinden değil.

1 Beğeni

İnsanlar reklamı olmayan markanın değerini bilmiyor maalesef günümüzde. Herşey reklam medya aracılığıyla yönetiliyor. Televizyonlarda bir ay boyunca maviye beyaz deseler, bir ay sonra siyah bizim için beyaz olur, oluyorda. Ve bu büyük dediğimiz yayınevleri reklam parasınıda kitaba ekleyip bizden alıyor. Bizde süper yayınevinden aldık diye seviniyoruz. Halbuki çok kaliteli bir yayınevi belki reklama vereceği parayı okura yansıtmak yerine kitaplarını daha uyguna sunuyor. Bende özellikle okura değer katan, değer veren yayınevlerini seviyorum.

2 Beğeni

Sabahattin Ali basabilmek için yayınevi kuran oldu mu acaba bu sıralar.

3 Beğeni

Akılçelen kitaplar

Eksik parça yayınları

Ciddi anlamda Kürk Mantolu Madonna kolleksiyonu kurma düşüncesine girdim.

YKY’ nin son bastığı özel bez cilt siyah kapak olanı tavsiye ederim. YKY’ den diğer kitapları da bu şekilde basmasını umuyorum.
Herkes basıyor nasıl olsa koleksiyon, arşivciler için de özel baskılar da gelsin.

3 Beğeni

O baskı dışında bir de 70 yaşında baskısı var ama hem o baskı hem de bez baskı tükendi malesef.

1 Beğeni

Ben de o baskılar da var. Hem Kuyucaklı Yusuf, hem de Kürk Mantolu Madonna ve Dağlar ve Rüzgar. Delta’dan olan 3 ayrı toplu baskıyı da almıştım. Delta toplu baskı olması iyi ama tekli baskı da bence son siyah kapaklı bez cilt 70. yıl baskısından çok daha güzel.

1 Beğeni

2 1

Bir çok elementi tanıdık, bir çok elementi gördük.
Ve taze bir yayınevi. Muhtemelen Sabahattin Ali kitapları için kuruldu. Nilüfer yayıncılık.

4 Beğeni

Acaba Funda Özkalyoncu “Madonna daha ölmedi ki , ne zaman telif süresi doldu” diye açıklama yaptı mı.?

İlgili olay ;

Akılçelen Yayınevi’nin “gözden geçirilmiş” ibaresinin; önsözde, kaynak gösterilerek hangi özgün metinden, ne şekilde gözden geçirildiği açıklaması varsa ne ala yoksa sırf o ibareyle “akılçelip” öne çıkmaya çalışıyorlarsa ayıp.

2 Beğeni

Keşke bassalar. Epsilon’dan almam o zaman.

1 Beğeni

Sabahattin%20Ali%20Kitapl%C4%B1%C4%9F%C4%B1%20Seti

İlk set çıkaran Yayınevi Mavi Çatı oldu.

Bütün Öyküleri olarak 5 kitap yapmışlar. Geriye kalan 5 kitap ise romanları. Hepsinin kapağı aynı sadece renkleri değişik.

@fortknoxt Allah sabır versin. Aramızda para toplayıp biz de basalım bari.

1 Beğeni

Yayınevleri yememiş içmemiş 2018’de Sabahattin Ali çalışmışlar. Sürekli gözümün önünde resmi beliriyor. :joy:

3 Beğeni

Yarın bir gün kesin haber çıkar. Şu yayınevi bu Yayınevinin çevirisini alarak aynen kullanmış. Yayınevi kitapları toplatıyor filan diye. Ki biliyorsunuz bu oldu. :slight_smile:

Yarın bende bastırıyorum kitapçıda. Fortknoxt yayınları olarak tüm üyelere imzalı olarak hediye. :joy::joy:

Şaka şaka gerçek sanıp istemeyin. :joy::joy::joy:

4 Beğeni

Telifi olmayanları bassak baya bir kitap çıkar. :grin:

1 Beğeni

Sabahattin Ali | Sesli Öyküler & Şiirler: Sabahattin Ali | Sesli Öyküler & Şiirler - YouTube

Bu işi en hakkıyla epsilon yaptı şuana dek gibi geliyor bana. Acaba kitapların içi de kapaklar ve tanıtım gibi özenli mi? Alıp eline ulaşan varsa bilgilendirirse beni çok sevinirim. Şu toplu eserlerde 3. Cildi de çıkarsalar da topluca alsak dedirten bir tek epsilon oldu.

5 Beğeni